Torbielowej łykowatości objawy

Dr Ananya Mandal, MD

Torbielowa łykowatość jest genetycznym warunkiem który wpływa przepływ śluz w i produkcję trawiennym systemu i płucach. Objawy zazwyczaj manifestują wśród pierwszy roku życie, chociaż mogą rozwijać opóźnionego. Objawy pierwotnie powodują śluzem zatyka w górę płuco dróg oddechowych i trawiennym systemem gęstym, kleistym. Objawy zmieniają w natężeniu i dotkliwości od osoby osoba.

Płuca i oddechowego obszaru objawy

długookresowy wytrwały kasłanie i charczenie
To powoduje ciało odpowiedzią gęsty śluz który blokuje drogi oddechowe, który jest próbować up ogradzanie śluz, kasłać i wyrzucać.

Nawrotne infekcje płuco i klatka piersiowa
Ciągła budowa śluz w płucach up zapewnia korzystnie środowisko dla bakteryjnego przyrosta który powoduje nawrotne klatek piersiowych infekcje i surowe komplikacje. Cedzi bakterie które powszechnie infekują ludzi z torbielową łykowatością zawierają Pseudomonas - aeruginosa i Staphlyococcus aureus.

Ucho i sinus infekcje
Te infekcje są także prawdziwym błoniem i powodują rozszerzaniem się infekcja od oddechowego obszaru. Starzy dzieci mogą także rozwijać nosowych polipy.

Trawiennego systemu objawy

 • Kanały w trzustce mogą zostać blokuję i zaburzeniowy prowadzić drugorzędne cukrzyce
 • Brak trzustkowi enzymy może zmniejszać awarię prowadzi use jedzenie i, ampuła, zaśmierdłe stolec i omijanie, nieużywane odżywki i sadło.
 • Ten redukcja w pochłoniętych odżywkach także prowadzi niedożywianie i obniżony przyrost który mogą opóźniać dojrzałość płciową i powodują inne komplikacje., Dorosli z torbielową łykowatością często no zyskują ciężaru.
 • Żółć kanały mogą także zostać blokującym opłatą torbielowa łykowatość.

Potu i skóry objawy

Dziecko pot który może zauważający może być niezwykle słony, gdy dziecko całuje.

Generalizujący objawy

 • Obniżony przyrosta i ciężaru zysk
 • Cukrzyce należne brak trzustkowi hormony tak jak insulina
 • Kości i złącza mogą zostać słabym opłatą niedożywianie. Starzy dzieci z torbielową łykowatością także są zagrożoni rozwija osteoporosis i. (artretyzm)
 • Nieurodzajność jest ważnym komplikacją torbielowa łykowatość. Niedożywianie prowadzi opóźniająca dojrzałość płciowa, hormonalni niezrównoważenia i nieurodzajność. W mężczyzna tubki które niosą spermy no rozwijają normalnie. W kobietach karkowy śluz jest gęsty i trudny dla spermy penetrować.
 • Ludzie z torbielową łykowatością mogą także rozwijać urinary incontinence.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Cystic-fibrosis/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/tutorials/cysticfibrosis/id289105.pdf
 3. http://www.cdc.gov/excite/ScienceAmbassador/ambassador_pgm/lessonplans/high_school/Am%20I%20a%20Carrier%20for%20Cystic%20Fibrosis/Cystic_Fibrosis_Fact_Sheet.pdf
 4. http://www.thoracic.org/education/breathing-in-america/resources/chapter-7-cystic-fibrosis.pdf
 5. http://www.nhmrc.gov.au/_files_nhmrc/file/your_health/egenetics/practioners/gems/sections/09_cystic_fibrosis.pdf
[Dalszy czytanie: Torbielowa łykowatość]

Last Updated: Mar 4, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post