Cukrzyca Mellitus typ - 1 dziedziczenie

Dr Ananya Mandal, MD

typ - 1 cukrzyce są odziedziczonym warunkiem i jednostki z pierwszy stopnia krewnym który warunek są przy narosłym ryzykiem rozwijać warunek. Szczegóły co do ryzyka spadkobranie typ - 1 cukrzyce dać below:

  • W mężczyzna z typ - 1 cukrzyce ryzyko ich dziecko także rozwija warunek są jeden w 17.
  • W kobietach z typ - 1 cukrzyce które ich dziecka zanim wiek 25 ryzyko dziecko rozwija warunek jest jeden w 25. Jeżeli jej dziecka po tym jak wiek 25 ryzyko spada 1 w 100.
  • Jeżeli oba rodzice typ - 1 cukrzyce ryzyko warunek rozwija w potomstwach zmieniają między 1 w 4 i 1 w 10. Ryzyko nieco wzrastają jeżeli jeden rodzice rozwijał typ - 1 cukrzyce przed wiekiem 11.
  • Wokoło 1 w 7 ludziach z typ 2 polyglandular autoimmune syndrom i te jednostki przytarczycznego i adrenal gruczołu nieład w dodatku do typ - 1 cukrzyce. - 1 cukrzyce cierpi od warunku dzwoniącego typ - Jeżeli jeden rodzice typ 1 cukrzyce, - 2 polyglandular autoimmune syndrom ryzyko że dziecko dziedziczy warunek wliczając typ, - jest 50%.

Geny kojarzący z typ - 1 cukrzyce

Niektóre geny wielokrotnie utożsamiali w ludziach z typ - 1 cukrzyce. Wśród białych jednostek, przykłady taki geny zawierają HLA-DR3 lub HLA-DR4 geny. Niosący te geny podnosi ryzyko że potomstwa dziedziczą typ - 1 cukrzyce. Dzieci urodzeni z HLADR3/4-DQ8 genotypem uzupełniali prawie 50% wszystkie dzieci które rozwijają typ - 1 cukrzyce zanim są 5 rok wiek. Niektóre studia na innych grupach etnicza pokazywali że jednakowi ryzyko kojarzą z HLA-DR7 genotypem wśród amerykan afrykańskiego pochodzenia i z HLA-DR9 genem wśród Japońskich jednostek.

Genetyczni studia także lokalizowali HLA klasy II geny i prawie 40 non-hla genów które blisko kojarzą z dziedziczeniem typ - 1 cukrzyce. przy 6p21

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. https://www.ghc.org/all-sites/guidelines/diabetes1.pdf
  2. http://www.liai.org/files/von_herrath_pub-type_1_diabetes_mvh.pdf
  3. http://www.medicine.nevada.edu/Residency/lasvegas/Pediatrics/documents/Diabetes.pdf
  4. http://www.nhs.uk/Conditions/Diabetes-type1/Pages/Introduction.aspx
  5. http://www.diabetes.org/diabetes-basics/genetics-of-diabetes.html
  6. http://www.joslin.org/info/genetics_and_diabetes.html

[Dalszy czytanie: Typ - 1 cukrzyce]

Last Updated: Aug 17, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post