Diagnoza Gniewliwej kiszki syndrom

Dr Ananya Mandal, MD

Gniewliwej kiszki syndrom jest powszechnie diagnozujący zasadzony na objawach. Pacjenci często pytają utrzymywać objawu dzienniczek. Opierający się na dotkliwości objaw diagnoza i częstotliwości zazwyczaj zrobi.

Tam  są żadny specyfików testy dla diagnozy IBS. Testy rozkazują tylko wykluczać innych warunki gastrointestinal obszar jak nowotwory, podżegająca kiszki choroba, Celiac choroba etc. która może mieć jednakowych objawy jako IBS., (1)

Diagnoza zaczyna z brać zupełną medyczną historię z szczegółowym opisem objawy i szczegółowy fizyczny egzamin. Testy jak rutynowi badania krwi, stolec egzaminu testy, X promienie, brzuszny ultradźwięku egzamin i inny, prowadzą wykluczać inną diagnozę. (1, 2, 3, 4)

Colonoscopy

W wiele skrzynkach colonoscopy lub sigmoidoscopy sugerujemy. To jest szczególnie prawdziwy w pacjentach które przedstawiają nad wiekiem 50.

To wymaga przejście cienka, elastyczna tubka z kamerą na frontowej poradzie, przez odbytu. Kamera wysyła wizerunki inside jelito i dwukropek lekarka.

Wizerunki mogą pomagać wykrywać okrężnicową chorobę jak nowotwory i podżegające kiszek choroby jak choroba Wrzodziejącego Colitis i Crohn.

Laktozy nietolerancyjność

Czasem potrzebująca w pacjentach które pogarszać się objawy na dojnego lub dojnego produktu naborze. może laktoza testa nietolerancyjność

Laktaza jest enzymem potrzebującym przetrawiać cukier znajdującego w nabiałach. (laktoza) Jeżeli osoba jest niewystarczająca ten enzym miewają skłonność rozwijać brzusznego ból, gaz, nadymać się lub biegunka jednakowi IBS.

Rozpowszechnianie laktozy nietolerancyjność w pacjentach z IBS jest wokoło 25% który no jest znamiennie wysoki, niż populacja ogólna i ten laktozy nietolerancyjność no wplątujemy jako przyczyna IBS. Stolec egzamininuje dla krwi, pasożytniczych lub bakteryjnych infekcj, także.

Diagnoza IBS

Once wchodzić na górę negatyw testy objawy IBS zdobywają punkty robić diagnozie.

Odmianowi parametry lubią trwanie, częstotliwość i natężenie ból, cyngle kiszka ruch zmieniają, specyfiki kiszka ruch i stolec pojawienia zmiany są patrzejących szczegółach w. (1, 2)

Kryteria dla diagnozy zawierają kilka standardy powszechnie używać dla IBS i innych czynnościowych gastrointestinal nieład. z czego są Rzym kryteria,

Czynnościowi gastrointestinal nieład są tamto w których no są w ten sposób testów i zobrazowań studiów przedstawienia normalne kiszki ale funkcje kiszka. (3, 4)

Wzór objawy

Objawy muszą być w wzorze zanim diagnoza zrobi. To zawiera -

 • Podbrzusze niewygoda dla, ból i przynajmniej
 • Ulga z defekacją
 • Początek kojarzył z zmianą w częstotliwości kiszka ruchy
 • Początek kojarzył z zmianą w naturze i konsystenci stolec
 • Przynajmniej dwa objawu tak jak zmiana w częstotliwości, konsystencja stolec, pilność dla, śluzu przejście w stolec, nadymać się lub gaseous distension podbrzusze, kiszki ewakuaci ale niezupełnej ewakuaci.
 • Objawy stolec częstotliwość więcej niż thrice dziennie lub less niż thrice być jeden mniej znacząco objawy mogą tygodnik. Anormalna stolec konsystencja w 25% wszystkie defekacje przynajmniej, anormalni objawy w 25% wszystkie defekacje, przejście śluz w 25% wszystkie defekacje i nadymający się na 25% lub więcej dniach są także mniej znacząco objawy. (luźna lub ciężki) (pilność, cedzenie i niezupełna ewakuacja)
 • Jeżeli tam  są objawy ciężar strata, febra, krwawienie, mdłość i ciągły buchanie, odbytniczy lub analny, surowy ból i niekontrolowana biegunka w pacjentach nad 50 innymi diagnozami musimy rządzący out.

Obsługuje kryteria IBS

Obsługuje kryteria są innym setem wytyczna które ustalają diagnozę IBS.

Obsługujący kryterium zawiera sześć objawów -

 1. Ulga brzuszny ból po przejścia stolec
 2. Nadymać się
 3. Niezupełna ewakuacja
 4. Luźna stolec z bólem
 5. Przejście śluz
 6. Więcej części kiszka ruchy

Redaguje Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła:

 1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001292/
 2. http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/ibs/
 3. http://www.mayoclinic.com/health/irritable-bowel-syndrome/DS00106/DSECTION=tests-and-diagnosis
 4. http://www.hopkins-gi.org/GDL_Disease.aspx?CurrentUDV=31&GDL_Cat_ID=551CDCA7-A3C1-49E5-B6A0-C19DE1F94871&GDL_Disease_ID=F5E21D6B-A88E-44F9-900F-7E295C50D38B

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post