Diagnoza niedokrwistość

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Niedokrwistość bardziej często niż może być diagnozowana przez cechy kliniczne samodzielnie. Prosty test krwi jest zazwyczaj wystarczająca do potwierdzenia diagnozy stanu.

Workup diagnostyczne potrzebne jest jednak zapewnienie podstawową przyczyną niedokrwistość. (1-5)

Historia i Badanie fizykalne

Diagnoza zaczyna się szczegółowe historii i fizycznego badania.

Lekarz zapytania o zwyczaje żywieniowe ustalenie, brak żelaza i witamina B12 lub folianów w diecie.

Będzie pytają o leków, że ma miejsce pacjenta. Kwas acetylosalicylowy prowadzi na przykład do wrzody żołądka, które może regularnie spadu spowodowania niedokrwistość.

Lekarz może zwrócić się o menstrual desenie i historii krwotoku. Inne choroby lub rodziny historii anemias jest również dowiadywały.

Szczegółowe badania fizyczne pociąga za sobą badania brzucha dla rozszerzonej śledziona lub wątroby. Oznaki żółtaczka, choroby nerek lub chorób nowotworowych są szukali.

Niedokrwistość poważne może prowadzić do niewydolności serca. To występuje, gdy sercu nie jest pompowania krwi wokół ciała efektywnie.

Badanie przez odbyt, który pociąga za sobą wstawiania lubricated palec delikatnie do odbytnicy może pomóc wykrywania ukrytych fokus odbytnicy wykrwawienie, który jest przyczyną niedokrwistość.

Badanie jamy miednicy wyłączenie przyczyna wykrwawienie mogą być potrzebne w kobiet z okresów ciężkich i utraty nadmiernego menstrual spadu.

Ciąży może prowadzić do niedokrwistość i musi być wykluczone za przyczynę niedokrwistość.

Badań laboratoryjnych w celu diagnozowania niedokrwistość

Diagnoza niedokrwistość obejmuje następujące analizy i badania laboratoryjne (1-5):

 • Rutynowe count krwi. Próbki krwi pobranej z żyła w ramię jest oceniany liczniki krwi. Niedokrwistość wykryciu, jeżeli poziom hemoglobiny jest niższy niż normalnie.

  Może być mniej czerwonych krwinek niż normalnie. Pod mikroskopem czerwonych krwinek oraz może być wyświetlany mniejszych jaśniejszej niż zwykle w przypadku niedokrwistość niedobór żelaza.

  Niewielki rozmiar jest określany jako niedokrwistość microcytic. W witaminy B12 folianu niedobór krwinek czerwonych może pojawić się pale ale większa niż ich zwykłe rozmiar. Nazywa się to niedokrwistość macrocytic.

 • Magazyny Ferrytyna – Ferrytyna – białko, które przechowuje żelaza. Jeśli są niskie poziomy krwi Ferrytyna wskazuje niskiej żelaza przechowuje w treści i pomaga wykrywać niedokrwistość niedobór żelaza.
 • Badania krwi zawiera komórki średniej wielkości (Oxford) i erytrocyt dystrybucji szerokość (CVO).
 • Retikulocyt licznik jest miarą młodych krwinek czerwonych. Pokazuje to, jeśli produkcja RBC jest na normalnym poziomie.
 • Witamina B12 i poziom kwasu foliowego we krwi – tych pomocy wykryć jeśli niedokrwistość jeżeli z powodu niedoboru tych witamin.
 • Analiza szpiku kostnego do wykrywania zbyt wiele niedojrzałych krwinek czerwonych widziany w radem lub krwi chorób nowotworowych. Brak żelaza w szpiku kostnym wskazuje również na niedokrwistość niedobór żelaza.

  Szpik kostny uzyskuje się przez wstawienie ogrzanej igły do piersi kości lub kości biodrowej i cofania niewielka część marrow. Następnie próbki jest umieszczany na szklanej płytce i zabarwia się specjalne barwniki. Jest ono zbadane pod mikroskopem.

 • Zdolność wiązania żelaza. Niższej zdolności wiązania żelaza wskazuje niedokrwistość niedobór żelaza.
 • W kobiet pochodzenie afrykańskiego, Śródziemnego lub Azji południowo-wschodniej niedokrwistość łagodne, który nie odpowiada na żelaza terapii może być spowodowane Talasemia niewielkie lub sickle komórki trait.

  Te mogą być wykryte przez badania genetyczne i elektroforezy krwi. Hemoglobina elektroforezy identyfikuje różnych odbiegających od normy hemoglobins we krwi. Służy do diagnozowania sickle komórki niedokrwistość, thalassemias i innych form dziedziczone niedokrwistość.

 • Zakończenie prac ups tym oceny ukryte foci dla wykrwawienie w brzucha lub jelit. Funkcje wątroba i nerki są przetwarzane do sprawdzenia, jeśli niedokrwistość wynika z wątroby chroniczne lub choroby nerek.

Edytowane przez kwietnia Cashin-Garbutt, Ba Hons (Sir)

Warto przeczytać

Co to jest niedokrwistość?
Niedokrwistość przyczyn
Niedokrwistość symptomy
Niedokrwistość zabiegi

Źródeł

 1. http://www.NHS.UK/Conditions/Anaemia-Iron-deficiency-/Pages/Diagnosis.aspx
 2. http://www.cdph.ca.gov/healthinfo/healthyliving/childfamily/Documents/mo-AGB-anemiairondefhandout.PDF
 3. http://www.aafp.org/AFP/1998/1015/p1475.html
 4. http://kidshealth.org/Parent/Medical/Heart/anemia.html#
 5. http://www.NHS.UK/Conditions/Sickle-Cell-Anaemia/Pages/Diagnosis.aspx

Last Updated: Jul 4, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post