Diagnoza raka kości

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Dorosłych dzieci i młodzieży z objawy raka kości obecnych do ich lekarz z ból kostny, spęcznianie, zryczałtowanej lub pęknięcie. Diagnoza odbywa się w oparciu o badanie fizykalne i szczegółowe badania obrazowania. 1-6

Diagnoza raka kości obejmuje biorąc pod Historia medyczna, Badanie fizykalne i tak dalej.

Historia medyczna

Historia ból kostny, promieniowanie narażenia, Choroba Pageta, Siatkówczak i umbilical Przepuklina po urodzeniu jest ważne. Historię rodziny zespół Li-Fraumeni lub HME musi być obliczane w miarę jak te mogą zwiększyć ryzyko chorób nowotworowych kości.

Badanie fizykalne

Badanie fizycznych nie wykazuje objawów guz kości. Najczęściej dotyczą kości long (szczególnie na końcach) jak kość udową (kości udowej), shin kości (kości piszczelowej), ramieniem (kość ramieniową), miednicy (kości biodrowej). Jednak inne kości mogą również dotyczyć. Pełne badania fizyczne ujawnia spęcznianie, kruchość, ograniczeniu przemieszczania wspólnego itp.

Rutynowe badania krwi

Zaleca się rutynowe badania krwi. Jeśli istnieje Prywatne piekło szpiku kostnego z powodu rozprzestrzeniania się raka może istnieć niedokrwistość, niskie leukocyt lub płytek liczników.

Badania biochemiczne krwi

Krwi, które biochemiczne testy mogą wykazywać wzrost enzymem o nazwie alkaliczne phosphatise u pacjentów z Kostniakomięsak

X-Ray kości

Jest to najbardziej powszechne i najbardziej efektywne kosztowo dochodzenia powiadomiony, gdy podejrzewa się warunek kości. Z pacjentem, który przedstawia do lekarz z pęknięcie może mieć leżących u podstaw rozliczeń raka kości, który może być podejrzenie obecności w x ray. Jeśli x ray jest dwuznaczny raka kości pacjenta jest mowa specjalisty w celu dalszej oceny i zarządzania.

Biopsja

Jest to najbardziej pewne metody wykrywania raka kości. Biopsja polega na pobranie próbki mały obszar dotknięty chorobą kości i barwienie z odpowiednich farb na slajdzie oraz badania komórek próbki pod mikroskopem w laboratorium.

Biopsja służy do wykrywania typu raka, stołu montażowego lub grupy zaszeregowania raka i jak agresywnych jest raka. To pomaga w planowaniu zarządzania raka i pomaga również w przewidywaniu wynik raka.

Biopsja kości mogą być podejmowane przez jedną z dwóch metod - core igiełkowe biopsji lub otwarte biopsji. Biopsja igiełkowe rdzeń jest wykonywane po zastosowaniu znieczulenie miejscowe lub ogólne. Cienka igły jest wstawiany do kości i próbki tkanki jest usuwany.

Otwarte biopsji jest zwykle wykonywane pod ogólne znieczulenie. Chirurg sprawia, że nacięcie nad dotkniętych kości i usuwa sekcję większych kości do analizy.

MRI skanowania

MRI skanowanie jest w innym badaniu obrazowania, używający silne pole magnetyczne i fal radiowych spojrzenie na kości oraz organy ciała. Może to powiadomiła do wykrywania rozmiar i rozprzestrzeniania się wszelkie rakowe nowotworu w kości.

Skanowanie CT

A CT skanowania obejmuje również biorąc pod szereg promieni rentgenowskich, które wyglądają w rozmiarze i stopniu rozprzestrzeniania się raka. Skanowanie CT klatki piersiowej może ujawnić rozprzestrzeniania się raka kości do płuc.

Kość skanowania

Przewidzianym kości skanowania lub kości scintigraphy za pomocą technetium99. Używane niewielką ilość materiałów radioaktywnych (technetium99), który wstrzykuje się veins ramienia.

Nienormalne obszarów kości pochłoną materiału w szybszym tempie niż normalna kości. Specjalne aparatu fotograficznego jest następnie używana do wykonywania zdjęć tych "punkty aktywne" gdzie barwnika jest skoncentrowany.

Również należy przeprowadzić skanowanie pozyton emisyjna tomografia komputerowa (PET).

Przemieszczania kości raka

Po diagnozy i potwierdzania występowania raka raka jest Gaya na różnych etapach. Pomaga w podejmowania decyzji w sprawie traktowania i ułatwia również określić wyniki raka.

Etap 1 jest na przykład, gdy raka jest niskiego gatunku i nie rozprzestrzenił się poza kość.

Etap 2 jest, gdy raka nadal nie przedostaje poza kość, ale badania pokazuje, że jest wysoki stopień raka i ma potencjał do rozprzestrzeniania się.

Etap 3 występuje, gdy raka został przeniesiony do innych części ciała, takie jak płuca.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

Last Updated: Sep 4, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post