Diagnoza Sinica

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Sinica jest objawem choroby leżących u podstaw rozliczeń zamiast warunku lub choroby w sobie. Sinica odnosi się do odbarwienia niebieskawy skóry, wargach, palców i palce i błon śluzowych.

Istnieją dwa rodzaje Sinica – w Środkowej i urządzenia peryferyjne. W przypadku Sinica obwodowa jest zwykle problem z obiegu krwi w palców u rąk i które turn blue. Niektóre warunki narażenia na zimno samodzielnie może prowadzić do Sinica obwodowa.

Z drugiej strony Sinica centralna zwykle oznacza głębszych i bardziej poważne choroby serca lub płuca. Musi to być oceniane.

Dzieci i niemowląt z Sinica centralna, przejawiająca jako niebieskawy odbarwienia wokół lips, usta, języka i ustne błonę śluzową zazwyczaj konieczne czasowej i oceny.

Diagnoza podstawową przyczyną obejmuje biorąc pod Historia medyczna, Badanie fizykalne i tak dalej. (1-5)

Szczegółowe Historia medyczna

Lekarz podejmie początkowo szczegółowe historii medycyny. On lub ona zapyta o po opracowaniu niebieskiego zabarwienia utrzymującego i jeśli pojawił się nagle lub pogłębione w czasie.

Lekarz zwróci się jeśli lips, paznokci łóżka i języka są niebieskie lub jeśli jest niebieski all over.

Istnieje zapytanie o narażenia na zimno lub nagłego wizyta na dużych wysokościach.

Istnieje zapytanie o wszelkich zatrucia lub wszelkie wlotowego narkotyków. Inne objawy i ich intensywność i czas trwania jest dowiadywały. Obejmuje to objawy takie jak oddychania trudności, kostki lub stopy spęcznianie, kaszel, ból w klatce piersiowej itp.

Badanie fizykalne

Obejmuje to, słuchanie dźwięków oddychania i dźwięki serca. Lekarz uczestniczenia w posiedzeniu ocenia ciśnienie krwi oraz wytrzymałości impulsu.

Jeśli opcja Impulsowo jest słaba lub ciśnienie krwi jest niska może być krążenia prądem elektrycznym. Pacjent musi być niezwłocznie stabilizowany z płynów i narkotyków poprzez zastrzyki i dożylnej trasy przed dalsze badania przyczyny tego stanu, biorąc pod uwagę.

Inne cechy kliniczne obejmują pomoru (w przypadku infekcji), clubbing palców, opóźnienie wzrostu u dzieci z cyanotic choroby serca itp.

Mogą być wywoływane Tętno żylne w szyi. Jest to widoczne u pacjentów z niewydolności serca.

Badania układu oddechowego

Badania układu oddechowego pokazuje rozwój ubogich klatki piersiowej widziany w astmy i przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Klatki piersiowej na instrumenty perkusyjne (specjalne badanie przy użyciu palców, które widoczne są wybierane delikatnie poprzez badanie) emituje matowa dźwięk w przypadkach zapalenie płuc i opłucnowego efuzji. Istnieją dźwięków crepitation przez płuca.

Badania układu krążenia

Sercowo-naczyniowe badanie wykaże serca nienormalne dźwięki. Może być murmurs i inne dźwięki signifying wady serca.

Testy na Sinica

Badania są wykonywane do oceny sytuacji. Należą do nich następujące:

 • Przeważają badania jest analizy gazu tętnicze krwi i krwi Saturacja przez oximetry impuls. Badania te wykonuje się do oceny ilość tlenu w tętnicze krwi.
 • Przewidziana jest Morfologia krwi. To pomaga wykrywać funkcje, takie jak niskie komórki krwi Czerwony Hrabia (niedokrwistość), niskie hemoglobiny (niedokrwistość) lub wysoka liczba RBC (Czerwienica prawdziwa) itd. Wysoki Hrabiowie białe krwinki są przejawem infekcji.
 • Klatki piersiowej x ray może być sugerowane do wykrywania płuc schorzeń jak opłucnowego efuzji itp.
 • ECG lub Elektrokardiografia jest zalecane do wykrywania nieprawidłowości w zakresie rytmiczna serca i szybkość.

Rodzaj nieprawidłowości lub wada serca w wada serca wady może być wykryta przez imaging badania takie jak:

  • Echo impedancyjna,
  • Transesophageal echocardiogram (TEE),
  • Serca Dopplera z Echo lub Ultrasound,
  • Skanowanie CT serca lub klatki piersiowej i MRI skanowania.

Echokardiografia może być używana do znajdowania wewnątrz serce do wykrycia strukturalnych wady. Dopplera pomaga w wykrywaniu odpowiedni kierunek i stopień wygięcia przepływ krwi w samym sercu i dużych zbiorników.

 • Catheterisation serca podaje informacje o wypompowanie dokładnie jak krwi jest wody przez Centrum. Obejmuje to wstawiania małą rurkę elastyczne, o nazwie Cewnik naczynia krwi w ramię lub pachwiny. Rury gwintowane jest do serca.

Koniec rurki ma monitor małych ciśnienia krwi, który może służyć do odczytów ciśnienie krwi w różnych częściach serca. Dalsze kolorowego barwnika jest używany do zobacz przepływ krwi through the heart.

 • Inne badania dla wad serca obejmować obrazowania prób jądrowych i serca badanie Electrophysiologic (EPS).
 • Infekcji płuc i płuc plwociny jest badane dla mikroorganizmów. Może zostać również określony hodowli krwi do zakażenia.
 • Skanowanie wentylacji perfuzji zaleca się u pacjentów z zatorowość. Angiografia płuc pozwala wizualizować krwionośne płuc i jest pomocne w wykrywania Zator
 • Przewidziana jest jeśli Methemoglobina lub sulfhemoglobin jest podejrzewane Spektroskopia hemoglobiny.
 • Do wykrywania tętnicze occlusion Digital przewidzianym Angiografia odejmowania. Podobnie dla ostrej żylne occlusion przewidziana jest dwustronnego Doppler lub venography.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Ba Hons (Sir)

Warto przeczytać

Sinica - co to jest Sinica?
Przyczyn Sinica
Objawy Sinica
Traktowanie Sinica

Źródeł

 1. http://www.NLM.NIH.gov/medlineplus/ency/Article/003215.htm
 2. http://www.NHS.UK/Conditions/congenital-Heart-Disease/Pages/Diagnosis.aspx
 3. http://www.Umm.edu/ency/Article/001104sym.htm
 4. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Cyanosis.htm
 5. http://www.NCBI.NLM.NIH.gov/pmc/articles/PMC2598396/

Last Updated: Jul 12, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post