Fobiler tespiti

Dr Ananya tarafından Mandal, md

Fobiler, mantıksız ve anormal korkular yaygın ve çok yaygın nesneleri, hayvan, durumları ve faaliyetleri vardır. Çoğu olanlar genellikle tam olarak farkında bir fobi var ve onların korkulan nesne mümkün olduğunca kaçının.

Bu insanlar, bir fobi ile resmen teşhis ve tedavi olmadan yaşayabilir. Bu ciddi durumlarda, engel ve günlük yaşam ile müdahale.

Fobi türleri

Fobiler, geniş basit (özel) fobiler ve karmaşık fobi sınıflandırılır. Özel fobiler dahil korkular hayvanlar, böcekler, kuşlar, sürüngenler, uçan gibi etkinlikler, durumlar tarihlerde kapalı alanlarda vs. Karmaşık fobiler, sosyal fobi ve agoraphobias içerir.

Fobiler tanısında Tanı ve istatistik Kılavuzu (metin gözden geçirme) dsm-IV-tr bilinen Amerikan psikiyatristler Derneği tarafından ortaya konan kurallara uygun olarak yapılır.

Koşullar, Dünya Sağlık Örgütü Uluslararası sınıflandırması ve hastalıkları (ICD-10) de listelenir.

Özel fobi Tanı

dsm IV tr ölçütlere göre özel fobi Tanı varlığı veya belirli bir nesne veya durum beklentisiyle cued aşırı ya da mantıksız, belirgin ve sürekli korku varlığı gibi soruları içerir.

Korkulan nesne ya da durumun maruziyetin bir panik saldırı önem eşiğini ulaşmak ve hemen anksiyete tepkisi, olmalıdır.

Çocuklarda ağlama, huysuzluk nöbetleri, dondurma veya benzer bir pozlama karşısında dar olabilir. Hasta, anksiyete aşırı ya da mantıksız olduğunu fark eder. Bu ikinci eksik olabilir çocuklarda.

Durumlar ya da nesneleri kaçınılmalıdır veya yoğun anksiyete veya sıkıntı ile sürmüştür. Bu kaçınma ya da sıkıntı ile dayanıklılık kişinin normal rutin, akademik işleyişi veya sosyal etkinlikler ile ilişkileri önemli ölçüde uğratır.

Agorafobi tespiti

Bu kişilerin açık alanlarda korku oluşan bir anksiyete bozukluğudur. Çünkü onlar bir panik atak korku bazı durumlarda kişinin kışkırtabilecek sık sorulan soruları içerir.

Başka bir soru olup bir panik atak, özellikle son 6 ay içinde harekete geçirildi şöyledir:

  • uzak ya da evlerinden dışarı olacak

  • ayakta uzun kuyruklar

  • bir tünel ya da metro alan

  • evde tek başına

  • alanı gibi açık alanlarda olmak

  • kalabalık yerlerde olmak

Hastalar, onlar bu tür durumları önlemek için geleni, sorulur. Bunlar-ebilmek var olmak agorafobi Tanı.

Sosyal fobi tespiti

Sosyal fobi Tanı, insanların kendi korku tanımlamak için soruların bir listesini içerir. Bu utanç verici kişi korku kendilerini diğer insanlar ne hakkında endişeler önce onları düşünebilirsiniz içerir ve sosyal durumlarda endişeli hissediyor.

Hasta o yeme, içme ve diğer insanların önünde yazılı veya partiler ve diğer sosyal toplantılar olacak Kamu konuşan, korkmuş istenmektedir.

Bir kişi gibi durumlarda sürekli son altı ay ya da daha fazla kaçınarak, sosyal fobi teşhis.

Alternatif Tanı iktidar

Diğer zihinsel hastalıklar fobiler tanısı önce ekarte gerekiyor. Bu iktidar depresyon, obsesyon, sanrılar, doğal olmayan korkular veya şizofreni gibi derin hastalıkların açabilecek halüsinasyonlar içerir paranoias vs.

Sosyal ve agoraphobias gibi de korku kadın (gynophobia) ve erkek (andropophobia) gibi basit ya da özel fobiler gelen seçkin gerekmektedir.

Panik bozukluğu, ayırma anksiyete bozukluğu, genel anksiyete bozukluğu, şizoid kişilik bozukluğu, Asperger Sendromu ve otizm, kaçınma kişilik bozukluğu vb (1-4) farklı ihtiyaç duydukları

Nisan Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) gözden

Daha fazla bilgi için

Kaynaklar

  1. http://www.NHS.uk/Conditions/phobias/pages/diagnosis.aspx
  2. http://www.patient.co.uk/Doctor/Social-anxiety/phobia.htm
  3. http://www.drbeckham.com/handouts/CHAP12_COPING_WITH_PHOBIAS.PDF
  4. http://www.Springer.com/CDA/content/Document/cda_downloaddocument/9781441977823-C2.PDF

Last Updated: Aug 19, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post