Kizil tespiti

Dr Ananya tarafından Mandal, md

Kizil, aksine bir yüzyıl önce yoğunluğu ve şiddeti azalttı. 1800 Örneğin vardı bu hastalığın ciddi salgınları arasında Avrupa ve dünya çapında birçok çocuk öldü. Bu gün antibiyotik ölüm gelişiyle nadirdir. 1-6

Tanı genellikle klinik özellikler tipik bir döküntü ve ateş tarafından yapılır. Kuluçka süresi genellikle 2-4 gün sonra enfeksiyon satın olduğunu. Durum genellikle aniden ateş ile başlar.

Döküntü, 12-48 saat sonra ateş izler. Kizil, Boğaz ağrısı, ateş, baş ağrısı, kas ağrısı, karın ağrısı vb. ile hasta olmanın genel bir duygu ile başlayabilir. Döküntü, hastalığın ikinci gün görünür.

Kizil döküntü üzerinde temel tanılama

Döküntü, hekim durumu teşhis etmek için kullandığı tipik özelliklere sahiptir. Boyun başlar ve kollar, bacaklar, göğüs ve kasık yayılır.

Döküntü genellikle tutumlu yüz cilt üzerinde ince bir pembe katmanı gibi görünür. Öyle noktalamak - PIN-koyu kırmızı noktalar Kızıl bir renk deri noktası.

Yüz kırmızı ve soluk bir "circumoral solgunluk" denilen ağız çevresi ile temizlendi görünür. Bu, diğer ateş daha belirgin bir etkisidir.

Döküntü, ancak birkaç gün sonra birkaç gün o deri kılcal veya küçük kan damarlarının deri kıvrımları kırılması nedeniyle önem kazanır kalır. Bu koltukaltı ve kasık görülür ve Pastia'nın işareti ve "Pastia'nın çizgiler olarak" bilinen satırları denir.

Cilt soyma sonra ateş ve bu birkaç hafta sürebilir başlar. Bu yaygın tabanı ve avuç içi ve ipuçları parmak, ayak, kulakları vb etkiler.

Boğaz muayenesi

Doktor hastanın Boğaz inceliyor. (Damak) ağız çatı üzerinde küçük kırmızı dağılıp noktalar olabilir. Bunlar genellikle döküntü yerine Spotlar kanama.

Boyun lenf düğümleri birlikte bademcikler şişmiş. Bademcikler kırmızı görünür ve bir soluk beyaz akıntı veya katmanı ile ele alınacak. Boyun bezleri genellikle şişmiş ve dokunmak için acı olabilir.

Dil Sınavı

İlk 2 gün dil beyaz bir kaplama ve "beyaz çilek dil" adı verilir. Bu "beyaz kürk" altında belirgin kırmızı papilla vardır.

İlk 2 gün sonra beyaz kürk sloughs. Bu, deskuamatasyon denir. Dil ham ve kırmızı görünür ve önemli papilla içerir. Bu "Ahududu dil" ya da "kırmızı çilek dil" adı verilir.

Kizil tespiti doğrulayan

Tanı onay için boğazını arkasından Boğaz çubukla ve tükürük örneği alınır. Salgıları üzerinde pamuklu çubukla eğimli sonra steril, Kuru cam slayt sildi. Slayt lekeleri ile uygun boyalarla boyanmış ve mikroskop altında incelenir.

Bazen olumlu sıcaklık, nem ve besin orta bir petri dish, örnek incubated. Bu seçici bulaşmasını bakteri oluşumunu sağlar. Bu bir kültür çalışma denir.

Bakteri büyüdükçe seçerek koloniler besin medyada. Bunlar daha sonra cam slaytlarda lekeli ve mikroskop altında incelenir. Bu bakteriler de antibiyotik hangilerinin çok duyarlı olduklarını görmek için geniş bir yelpazesi ile test edilir. Bu bir kültür ve duyarlılık testi denir.

Alternatif Tanı iktidar

Diğer viral ateş ekarte edilmelidir. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Kızamık

 • beşinci hastalık

 • Kizamikçik (German measles)

 • Enfeksiyöz Mononükleoz

 • Toksik şok Sendromu

 • Kawasaki hastalığı

 • Stafilokokal scalded cilt Sendromu

 • uyuşturucu ve bitki alerjisi

 • Toksik epidermal nekroliz

 • şiddetli güneş yanığı vs.

Kizil hızlı antijen testleri

Şu anda bir Streptokok boğaz enfeksiyonu hızla teşhis edebilir algılama kitleri vardır. Bu hızlı antijen testleri (Rat) denir.

Kan testi için kizil

Tam kan sayımı, kizil hastalarda önerilir. (Beyaz kan hücrelerinin türü) sayıları lenfosit artış olabilir ve ikinci hafta eozinofil (başka bir tür, beyaz kan hücreleri) numaraları artış.

Nisan Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) gözden

Daha fazla bilgi için

Kaynaklar

 1. http://www.NHS.uk/Conditions/Scarlet-Fever/pages/diagnosis.aspx
 2. http://www.patient.co.uk/Doctor/Scarlet-Fever.htm
 3. http://www.swsbm.com/EclecticMed/eclectic%20Medicine_Part_Ib.PDF
 4. http://www.usfca.edu/uploadedFiles/Destinations/Offices_and_Services/HPS/PDF_files/SCARLET%20FEVER.PDF
 5. http://www2c.CDC.gov/podcasts/Media/PDF/Scarlet%20Fever.PDF
 6. http://Cid.oxfordjournals.org/content/25/3/574.Full.PDF

Last Updated: Aug 15, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post