Docetaxel (Taxotere) efekty uboczni

Dr Ananya Mandal, MD

Docetaxel jest chemoterapii lekiem który używa taktować kilka typ nowotwór. Chemoterapii traktowania także nawiązywać do cytotoxic leki które uszkadzający komórki i toksyczni są sposoby one. jako,

Chociaż te leki używają zabijać rakowe komórki leki mogą także zabijać daleko zdrowe komórki w ciele. Przykłady zdrowe tkanki które wpływają te lekami zawierają szpika kostnego, włosianych follicles i futrówki gastrointestinal obszar.

Niektóre pospolici efekty uboczni docetaxel terapia zawierają:

Anemia
Docetaxel może prowadzić kropla w czerwonej komórki krwi liczbie, anemii i. Gdy czerwone komórki krwi są odpowiedzialne dla odtransportowywać tlen wokoło ciała, obniżony czerwony komórki krwi obliczenie może powodować krótkość oddech i zmęczenie.

Włosiana strata
Jednostki które otrzymywają docetaxel traktowanie zazwyczaj gubją włosy na ich głowie i są także zagrożone gubić ich rzęsy, brwi i innego ciało włosy. Włosiana strata może zdarzać się po tym jak jeden lub dwa cykl chemoterapia i włosy zazwyczaj zaczynają regrow once traktowanie kończą.

Peryferyjna neuropatia
Tingling, odrętwiała furora w lub ciekach i, może także zdarzać się jako efekt uboczny docetaxel traktowanie. Ten skutek na nerwach może robić mię trudny dla pacjenta uzupełniać fiddly zadania tak jak wiązać koronki lub przymocowywać guziki. Objawy peryferyjna neuropatia zazwyczaj zaczynają wolno blaknąć po tym jak traktowanie jest zupełny.

Biegunka
Docetaxel terapia może uszkadzać futrówkę gastrointestinal obszar który może powodować biegunkę.,

Mięśnie i łączny ból
Złącza i mięśnie mogą być bolesnymi dwa, trzy dniami po chemoterapii która może kojąca brać ciepłych skąpania.,

Wodny retenci i ciężaru zysk
Pacjenci bierze docetaxel mogą zauważać ich nogi, kostki wydawać się opłatą nagromadzenie fluid w te terenach i. ciężkim i nabrzmiałym To może zapobiegać z use steryd który przepisywać może lekarka., Nabrzmiałość postanowienia po chemoterapii są zupełni.

Zmęczenie
Nużenie jest pospolitym skutkiem docetaxel terapia i może trwać dla niektóre tygodni po tym jak traktowanie kończył. Delikatny ćwiczenie i obfitość odpoczynek możemy pomagać zwalczać zmęczenie który rozwija jako rezultat docetaxel terapii.

Zmieniająca smak furora
Gorzki lub kruszcowy smak w usta jest pospolitym efektem ubocznym docetaxel traktowanie. Jedzenie może także kosztować różnego jak ono normalnie kosztuje. Te zmiany zazwyczaj rozwiązują po tym jak traktowanie kończył.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://products.sanofi.us/taxotere/taxotere.pdf
 2. http://www.nice.org.uk/nicemedia/pdf/TA109guidance.pdf
 3. http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/000073/WC500035264.pdf
 4. http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/document_library/EPAR_-_Scientific_Discussion/human/000073/WC500035260.pdf
 5. http://www.nhs.uk/ipgmedia/national/Macmillan%20Cancer%20Support/Assets/Taxotere(Docetaxel)(CB).pdf
 6. http://www.nhs.uk/ipgmedia/national/breast%20cancer%20care/assets/taxotere(docetaxel)(bcc).pdf
 7. http://www.usrf.org/news/19MAY04taxotere/Taxotere%20Pkg%20Insert.pdf
[Dalszy czytanie: Docetaxel]

Last Updated: Apr 28, 2014

Advertisement

Comments

 1. Marinho Santos Marinho Santos Brazil says:

  Dear Sir(s),
  Other day I was surfing on internet when I saw a text talking about the  drug Doxetaxel and their colateral effects.  The text was a translation from English to Portuguese and it was very poor.
  As I am brazilian and I know something about the language I would like to ask you if I culd rewrite the text.

  Best regards,

  Marinho Santos

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post