Dopamine funkcje

Dopamine jest neurotransmitter uwalniającym mózg który bawić się liczbę rola w istotach ludzkich i innych zwierzętach. Niektóre swój znakomite funkcje są w:

 • Ruch
 • Pamięć
 • Pleasurable nagroda
 • Zachowanie i poznawanie
 • Uwaga
 • Inhibicja prolaktyny produkcja
 • Sen
 • Nastrój
 • Uczyć się
Dopamine. Wizerunku kredyt: Meletios, Shutterstock/
Dopamine. Wizerunku kredyt: Meletios, Shutterstock/

Nadmiar i niedostatek ten zasadnicza substancja chemiczna jesteśmy przyczyną kilka choroba warunki. Parkinson narkomania i choroba jesteśmy niektóre przykłady problemy kojarzący z anormalnymi dopamine poziomami.

Gdzie dopamine produkuje?

Dopamine produkuje w dopaminergic neuronach w brzusznym tegmental terenie (VTA) śródmózgowie substantia nigra norm compacta i arcuate jądro hypothalamus.

Dopamine w ruchu

Część mózg dzwoniący nasadowi gangliony reguluje ruchu. Nasadowi gangliony z kolei zależą na pewnej kwocie dopamine funkcja przy szczytową wydajnością. Akcja dopamine zdarza się przez dopamine receptorów, d1-5.

Dopamine zmniejsza oddziaływanie pośrednia droga przemian i wzrasta akcje bezpośrednia droga przemian wśród nasadowych ganglionów. Gdy tam  jest niedostatek w dopamine w mózg, ruchy mogą zostać opóźniającymi i uncoordinated. Na stronie b mózg powoduje ciała robić niepotrzebnych ruchy tak jak powtórkowy tics. jeżeli tam  jest nadmiar dopamine,

Dopamine w przyjemności nagrodzie szuka zachowanie

Dopamine jest substancją chemiczną który pośredniczy przyjemność w mózg. Ja uwalnia podczas pleasurable sytuacj i stymuluje jeden szukać out pleasurable zajęcie lub aktywność. To znaczy jedzenie, płeć i kilka leki nadużycie, jest także środkami pobudzającymi dopamine uwolnienie w mózg w terenach tak jak jąder accumbens, szczególnie prefrontal cortex i.

Dopamine i nałóg

Kokaina i amfetaminy hamujemy asymilację dopamine. Kokaina jest dopamine transporteru blokerem który competitively hamuje dopamine asymilację wzrastać obecność dopamine.

Amfetamina wzrasta koncentrację dopamine w synaptic przerwie różnym mechanizmem ale. Amfetaminy są jednakowe w strukturze dopamine więc mogą wchodzić do presynaptic neuron przez swój dopamine transporterów, i. Wchodzić do, amfetaminy zmuszają dopamine molekuły z ich składowych vesicles. Wzrastającą obecnością dopamine te prowadzenie narosli pleasurable uczucia i nałóg.

Dopamine w pamięci

Poziomy dopamine w mózg prefrontal cortex, szczególnie, pomoc w ulepszającej pracującej pamięci. Jakkolwiek, to jest delikatny równowaga i jak poziomy wzrastają lub zmniejszają anormalni poziomy, pamięć cierpią.

Dopamine w uwadze

Dopamine pomoce w ostrości i uwadze. Wzrok pomaga dopamine odpowiedzi w mózg i to z kolei pomaga jeden skupiać się ich uwagę i kierować. Dopamine może być odpowiedzialny dla ustalać jaki pobyty w krótkiej termin pamięci opierali się na wyobrażonej odpowiedzi pewna informacja. Obniżone dopamine koncentracje w prefrontal cortex myśleć przyczyniać się uwaga niedoboru nieład.

Dopamine w poznawaniu

Dopamine w czołowych lobes mózg kontroluje przepływ informacji od innych terenów mózg. Nieład dopamine w ten regionu prowadzeniu obniżać w neurocognitive funkcjach pamięć, uwaga i rozwiązywanie problemów, szczególnie.

D1 receptory i d4 receptory są odpowiedzialni dla uwydatnia skutków dopamine. Niektóre antipsychotic lekarstwa używać w warunkach jak schizofrenia postępują jako dopamine antagoniści. Stary, dzwoniący "typowi" antipsychotics powszechnie postępuje na d2 receptorach, podczas gdy atypical leki także postępują na d1, d3 i d4 receptorach.

Regulacyjna prolaktyny sekrecja

Dopamine jest głównym neuroendocrine inhibitorem sekrecja prolaktyna od anterior przysadkowego gruczołu. Dopamine produkujący neuronami w arcuate jądrze hypothalamus uwalnia w hypophysial naczyniach krwionośnych które ximpx przysadkowego gruczoł. średnia wyniosłość, To postępuje na lactotrope komórkach które produkują prolaktynę. Te komórki mogą produkować prolaktynę w nieobecności dopamine. Dopamine sporadycznie dzwoni hamować czynnika (PIF), hamujący hormon lub prolactostatin. (pih)

Ogólnospołeczny funkcjonować

Niska d2 oprawa znajduje w ludziach z ogólnospołecznym niepokojem lub ogólnospołeczną fobią. Myśleć odnosić sie niski dopaminergic stan w pewnych terenach mózg. niektóre cechy negatywna schizofrenia ogólnospołeczny wycofanie, apatia, anhedonia (,)

Na innej ręce tamto z dwubiegunowym nieładem w maniakalnych stanach zostać hypersocial as well as hypersexual. To kredytuje wzrost w dopamine. Mania może zmniejszająca bloking psychotyczność.

Dopamine psychoza i poziomy

Abnormally wysoko dopaminergic przekaz łączył psychoza i schizofrenia. Typowi i atypical antipsychotics pracują w dużym stopniu hamować dopamine przy receptoru poziomem.

Bólowy przerób

Dopamine bawić się rola w bólowym przerobie w wieloskładnikowych poziomach środkowy układ nerwowy. To zawiera rdzeń kręgowego, periaqueductal szarość, thalamus, nasadowych gangliony, wyspiarskiego cortex i cingulate cortex. (PAG) Niscy poziomy dopamine kojarzą z bolesnymi objawami które dobrowolnie zdarzają się w Parkinson chorobie.

Dopamine w mdłości i buchaniu

Dopamine jest jeden neurotransmitters wplątujący w kontrola mdłość i buchanie przez interakcj w chemoreceptor cyngla strefie. Metoclopramide jest d2-receptor antagonistą i zapobiega mdłość i buchanie.

Źródła

 1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17600522
 2. http://www.cellbio.duke.edu/faculty/Caron/labsite/PDF%20files/Receptors%20dopamine/MissaleDARrev.pdf
 3. http://psych.colorado.edu/~oreilly/papers/frankoreilly06.pdf
 4. http://tauruspet.med.yale.edu/staff/edm42/courses/ENAS_880_2011/papers/GJ-Wang-Lancet-2001-obesity.pdf
 5. http://dionysus.psych.wisc.edu/CourseWebsites/PSY741/Articles/Craving/BerridgeK2007a.pdf
 6. http://www.uni-ulm.de/fileadmin/website_uni_ulm/med.inst.010/bliss-pdf/nrn_may2008_research_highlight.pdf
 7. http://128.196.98.170/pubs/Dopamine-HBTNN2e-preprint.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Aug 23, 2018

Advertisement

Comments

 1. Ryan Walsh Ryan Walsh United States says:

  Thank you, I very much enjoyed your article and look forward to reading it more thoroughly. I think it's definitely going to help with my A&P "brain" exam. Smile

 2. Gregory L Gregory L United States says:

  Great article!!!

 3. Yolotl Xochitl Yolotl Xochitl Mexico says:

  interesting article

 4. Sandra Belalcazar Sandra Belalcazar Colombia says:

  importante  para comprender las adicciones........

 5. Milagros Sefair Milagros Sefair Argentina says:

  Excellent article. We need to know our natural substances for self-healing. The human body in its intelligent structure, provides us with all the elements. Why then ingest foreign substances to our body ? Perhaps in this tourist trip inside ourselves that the key to a life without drugs.

 6. William Thomaz William Thomaz Brazil says:

  When you climax is there an increase of dopamine in the snapses?

 7. Farhad Mahini Farhad Mahini Netherlands says:

  In Parkinson the patient has little dopamine. However in PD non-motor symptoms, like delusions, anti-psychotic drugs are perscribed which according to above should decrease level of dopamine. Is this not a contradiction?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post