Eluting Stent ryzyko

Sally Robertson, BSc

Eluting stent jest przyrządem używać w operacjach taktować wieńcowej arterii chorobę. Ja zazwyczaj wkłada podczas balonowego angioplasty w pacjentach, cierpieli ataka serca lub anginę.

Wieńcowa angioplasty procedura wykonuje odblokowywać wieńcowe arterie które zostać wąską opłatę tłuści materiały akumuluje wśrodku one. Te zwężający się naczynia zmniejszają kwotę krew i tlen który dosięga serce, który może powodować klatka piersiowa ból as well as wzrastać ryzyko miokardialny infarction, tym samym. (angina) Poszerzać afektowaną arterię umożliwia krew płynąć łatwo i ximpx kierowego mięsień z dosyć tlenem.

Podczas wieńcowego angioplasty, mały balon wkłada w arterię i nadymający otwierał naczynie. Stent czasem używa zapewniać arteria pobyty otwartych. Stent który jest małym tubką, komponował druciana siatka, wchodzić do arterię w zawalonym stanie, ale gdy balon nadyma stent rozszerza i naciska przeciw arterii ścianom. Once usuwa balon stent pobyty na miejscu, zapewniający arterię trzyma otwarty.

Dwa typ stent są dostępni: nagi metalu stent i eluting stent. Metalu stent postępuje jako szafot który podpiera arterię otwartą. Gdy arteria uzdrawia, tkanka r wokoło stent który trzyma je na miejscu., Jakkolwiek, czasem tam  jest nadmierny przyrost który może prowadzić dalszy zablokowanie w arterii przewężeniu naczynie i. ten blizny tkanka, (restenosis) Opłata ryzyko ten komplikacja, eluting stents które pokrywają z lekarstwem który uwalnia przez czas zapobiegać ten przyrosta blizny tkanka. rozwijał, Badanie pokazywał ale zmniejsza restenosis tempo wokoło przyrodnim, gdy porównany z use metali stents. że eluting stents jest nie tylko równie bezpieczny jak nagich metali stents,

Kilka różni typ eluting stent istnieją i obywatela instytut dla zdrowie i opieki doborowości poleca że stents zawiera sirolimus lub paclitaxel lub używają, jak te jest lekami które poddawali rygorystyczny badanie.

Eluting stent ryzyko

Lekarstwa uwalniający od eluting stents hamują komórki rozprzestrzenianie i aktywują sygnałowe transduction drogi przemian. W rezultacie, mogą także niszczyć reendothelialization. chociaż te stents projektują zapobiegać migrację naczyniaste gładkiego mięśnia komórki które promują restenosis) i rozprzestrzenianie, (czynniki To zwalnia gojenie arteria as well as wzrasta wyrażenie tkankowi czynniki które mogą prowadzić prothrombogenic środowisko i rozwój zakrzep wśrodku stent., To nawiązywać do stent zakrzepica jako, komplikacja która rzadko zobaczy z metali stents. Te zakrzepy mogą zdarzać się miesiące albo nawet rok po tym jak eluting stent wszczepia i może wzrastać ryzyko atak serca i śmierć.

Pacjentom tym samym przepisują anticoagulants zmniejszać ryzyko grudkowanie wśród eluting stent. (zazwyczaj Aspirin, ticlopidine i clopidogrel kombinacja) Jakkolwiek, badacze no są pewni jak długo dla brać potrzebują te lekarstwa, gdy ja no zna jak długo naczynie bierze całkowicie uzdrawiać po przyczepienia stent. Długookresowy use anticoagulants może także być unappealing opcją dla ludzi z krwawiącymi problemami lub tamto które wymagają dalszy operację wśród roku stent plasowanie.

Food and Drug Administration i Amerykański Kierowy skojarzenie radzimy że lekarstwa tak jak clopidogrel wziąć dla roku po implantaci eluting stent przynajmniej. Kardiolodzy radzą pacjentów na w zależności od typ zablokowanie innych lekarstwa jak długo dla lub anticoagulants brać muszą, i ich ryzyko krwawienie. Pacjenci które są prawdopodobni potrzebować dalszy operację wśród roku stent implantacja, mogą radzący że metalu stent jest lepszy opcją. Pacjenci które są przy narosłym ryzykiem krwawienie lub odczucie one będą niezdolni brać grudkowania lekarstwo mogą także radzący optowali metalu stent.

Use eluting stents był pomyślny w wiele ludziach z kierowymi problemami, zmniejsza potrzebę dla najeźdźczych operacj tak jak wieńcowej arterii obwodnica. Furthermore obniżeni tempa restenosis w pacjentach które eluting stent znamiennie zmniejszali potrzebę dla powtórki angioplasty który kojarzy z ryzyko tak jak uderzenie i atak serca.,

Źródła

[Dalszy czytanie: Eluting Stent]

Last Updated: Nov 9, 2014

Advertisement

Comments

  1. Ernest Baglietto Ernest Baglietto gi says:

    I have had 3 DES a month ago and a further one following a thulium stress test. I also have a stenosis of my right femoral artery causing me to suffer from Intermittent Caludication). Surgery is scheduled for a month following the Lat stent. I am to stop taking Brilique(Ticagrlor) a week before surgery. To be reinstated after surgery and continue for a year. This has been approved by my Cardiologist but I am nevertheless somewhat worried. Any advise out there ?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post