Epilepsja syndromy

Dr Ananya Mandal, MD

Tam  są kilka różni typ epilepsja i each typ różną unikalną kombinację objawy, wieka początek, typ i częstotliwość, konwulsje, schwytanie, EEG pojawienie, traktowanie lub ewentualna odpowiedź terapia. Kilka te są syndromami które obejmują kombinację cechy.

Niektóre epilepsja syndromy zawierają:

Korzystna centrotemporal lobe epilepsja dzieciństwo lub Korzystna rolandic epilepsja

To jest epilepsja który jest idiopathic i typowo zaczyna w dzieciach między rok wiek 3 i 13. Powszechnie zaczyna przed początkiem dojrzałość płciowa ja. Tam  są prości częściowi schwytanie który dobrowolnie kojarzą z przesadnym ślinotokiem i drooling pogmatwanym twarzowym mięśniom i. Tam  może być drugorzędny generalizacja częściowi schwytanie. Schwytanie typowo zdarzają się przy nocą podczas sen. EEG pokazuje kolców rozładowania które zdarzają się nad centrotemporal skalpem nad środkowym sulcus mózg. To dzwoni Rolandic sulcus. Schwytanie mogą wymagać anticonvulsant traktowanie ale mogą przestawać zdarzać się poza dojrzałość płciowa.

Korzystna potylicowa epilepsja dzieciństwo (BOEC)

To jest idiopathic epilepsja z rozwija grupą syndromy. Tam  są dwa podtypu. Jeden one jest wczesny i zdarza się między 3-5 rok wiek i innym opóźnionym początkiem który zdarza się między 7-10 rok. Schwytanie wizualnych objawy tak jak pojawienie jaskrawy barwić linie, punkty lub ślepota lub (mroczek) (amaurosis). Schwytanie zazwyczaj wpływać połówkę ciało z oko dewiacją lub głowy kręceniem mogą. W wczesnym początku typ objawy są jednakowi migrena z migreną i mdłością. Starzy pacjenci rozwijają wizualnych objawy. EEG w BOEC przedstawień kolcach nagrywających z tyłu kierowniczych lub potylicowych regionów. Tam  jest genetyczny składnik w dziedziczeniu i ono dziedziczy jako wewnątrzustrojowy dominujący znamię. Panayiotopoulos syndrom jest grupą epileysy syndromy które dzielą niektóre kliniczne cechy BOEC.

Skroniowego lobe epilepsja

To jest inny objawowy epilepsja i jest najwięcej błonia w dorosłych. W najwięcej skrzynek region problemowy region znajduje w midline skroniowych strukturach jak hippocampus, amygdala i parahippocampal gyrus. (mesial) Tam  są powikłani częściowi schwytanie czasem poprzedzający czasem drugorzędną generalizacją schwytanie i aurą.

Czołowego lobe epilepsja

To jest cryptogenic epilepsja. Ja pojawiać się od lesions powoduje schwytanie które zdarzają się w czołowych lobes mózg.

Catamenial epilepsja 

To jest syndrom epilepsja która wpływa kobiety wokoło ich menstrual cyklu.

Dzieciństwo nieobecności epilepsja

To także dzwoni idiopathic generalizująca epilepsja która wpływa dzieci między wiekami 4 i 12 roku wiek. Nieobecność schwytanie są krótkimi epizodami obojętny gapić się z cechami tak jak mruganie lub żuć. Dziecko pojawiać się marznąć przy czemu robimy on lub ona. Jeżeli nieświadomy opieka dawcy mogą czuć go lub jest dnia marzyć. Jak tylko epizod przechodzi dziecko iść z powrotem czemu robili. Typowa EEG cecha jest 3 Hz fala i kolca rozładowaniami. Czasem generalizujący może schwytanie. Tam  jest zazwyczaj żadny ryzyko poznawczy spadek z ten typ.

Nieletnia nieobecności epilepsja 

To jest inny idiopathic generalizujący epilepsja z opóźnionym początkiem ten dzieciństwo nieobecności epilepsja. Cechy są jednakowe.

Dravet's syndrom 

To charakteryzuje surowymi myoclonic schwytanie i dzwoni Surowej myoclonic epilepsja niemowlęctwo (SMEI). To jest generalizujący epilepsja. Ja zaczyna w pierwszy roku życie. Tam  może być płodowy hemiclonic epilepsja z drgawkowymi schwytanie jedna druga ciało. Czasem tam  może być generalizujący statusu epilepticus. Samiec wpływają więcej niż kobiety. Prognoza jest biedna i tam  jest obecność historia rodziny epilepsja w ćwiartce wszystkie skrzynki.

Nieletnia myoclonic epilepsja (JME)

To zdarza się w pacjentach starzejących się 8, 20 rok. Pacjenci normalnego poznawanie. Tam  są myoclonic szarpnięcia wraz z niektóre epizodami generalizujący drgawkowi schwytanie, nieobecność schwytanie etc., Myoclonic szarpnięcia zazwyczaj gromadzą się w wczesnym poranku. EEG wyjawia generalizował 4-6 Hz kolca fala rozładowania.

lennox-Gastaut syndrom (LGS)

Tam  są trzy cechy ten epilepsja syndrom - rozwojowy opóźnienie z dzieciństwo demencją, mieszani generalizujący schwytanie i EEG demonstruje 2 Hz, zwalniamy fala wzór. Ja jest idiopathic, objawowym lub cryptogenic epilepsją. Tam  może być różni typ schwytanie z pospolitym występowaniem astatyczni schwytanie, tonika schwytanie, drgawkowi schwytanie, atypical nieobecność schwytanie i powikłani częściowi schwytanie. (kropla ataki)

Ohtahara syndrom 

To jest rzadki forma epilepsja która zdarza się z cerebralnym palsy. Tam  są części schwytanie które typowo zaczynają w pierwszych kilka dniach życie. Tam  są surowi inwalidzcy i niscy szansy przetrwanie do dorosłości.

Postępowe myoclonic epilepsje 

Te zawierają grupy objawowe generalizować epilepsje z postępową demencją i myoclonic schwytanie. To zawiera unverricht-Lundborg chorobę, Lafora chorobę, neuronal ceroid lipofucinosis i sialdosis.

Rasmussen's zapalenie mózgu 

To jest inny odnosić sie epilepsja który zdarza się opłatę postępowy, podżegający lesion w dzieciach pod 10. schwytanie zaczyna jako prości częściowi schwytanie, może iść dalej zostać epilepsia partialis continuata i (prosty częściowy statusu epilepticus). częściowi lub powikłani Na obrazach cyfrowych móżdżkowy podżegający zapalenie mózgu na jeden stronie mózg zobaczy. Demencja i słabość jeden strona ciało jesteśmy innymi problemami.

Zachodni syndrom 

To trzy cechy rozwojowy opóźnienie, schwytanie określający infantylni spazmy i EEG demonstruje deseniowego określającego hypsarrhythmia. Ja zaczyna między 3 miesiącami i 2 rok wiek. Tam  może być idiopathic lub cryptogenic przyczyny. Najwięcej wspólnej sprawy jest tuberous miażdżycą.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.epilepsy.org.uk/info/syndromes
 2. http://professionals.epilepsy.com/page/syndromes.html
 3. http://epilepsy.med.nyu.edu/epilepsy/types-epilepsy
 4. http://www.uptodate.com/contents/epilepsy-syndromes-in-children
 5. http://site.matthewsfriends.org/uploads/pdf/Epilepsy-syndromes.pdf
 6. http://www.epilepsysociety.org.uk/AboutEpilepsy/Epilepsyandyou/Childhoodepilepsysyndromes

Dalszy czytanie

Last Updated: Jan 1, 2013

Advertisement

Comments

 1. Beresford Coker Beresford Coker United States says:

  Hello Dr Mandal
  This is very informative and thank you so much. Are there additional research documentation on Benign centrotemporal lobe epilepsy of childhood or Benign rolandic epilepsy?
  I believe this is what my son is experiencing.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post