Odchodowy Microbiota przeszczep

Liji Thomas, MD

Odchodowy microbiota przeszczep (FMT) jest stosunkowo pomyślnym ale nowym techniką traktowanie difficile oporny Clostridium (r-cdi). Ja opiera się na przeniesieniu nieznacznie przetwarzający fekalia od zdrowego dawcy odbiorca który niezdrowego kiszki mucosa, wznawiać różnorodnego i niewywrotnego microbiome w żyłce z wzorem zgodnie z normalną kiszką po to, aby.

Ja jest zostać jasnym że żyłki microbiota wielkiego wpływ na systemowych zdrowie, tak, że alteracja żyłka drobnoustroje prowadzi anormalny żyłka metabolizm, colonocyte osłabia i uszkadzający mucosal defences. To może wynikać w narosłej drożności powoduje szerocy spektrum choroba nabłonkowa bariera endotoksyny którym tym samym użyczają dostęp cały ciało.

Mechanizm skuteczność

Wprowadzenie odchodowy przeszczep oferuje lepszy kombinację drobnoustrojowi gatunki i cedzi uzupełniać wzburzonego microbiome odbiorca i zamieniać. To wyróżniać założenia niewywrotny microbiome robić up wszystkie wymagane bakterie i inni organizmy.

Dodatkowa obecność substancje tak jak witaminy i niektóre proteiny może przyczyniać się swój skuteczność w odzyskiwać normalną funkcję żyłka. Bakterie prawdopodobnie są odpowiedzialne dla obecności antimicrobial proteiny tak jak adhesins zapobiega one od ustanawiać kolonie które ochraniają żyłkę przeciw toxigenic patogenom współzawodniczyć dla wiążących miejsc z one, na przykład. Inni mechanizmy także one wyjaśniają, tak jak produkcja zmniejsza odporną aktywację w żyłce łańcuchów tłuści kwasy które mogli zapobiegać chemotaksi i komórki przyleganie.

Zastosowania

Jedyny obecnie zatwierdzony zastosowanie FMT jest w traktowaniu CDI który powtarza się po tym jak zupełny traktowanie i wielostrzałowa antybiotyczna terapia z oralnym vancomycin. Relapse tempa są znamiennie less z ten aleją traktowanie.

Inni uses one badają ale dotyczą medycznym założeniem jak być eksperymentalni w naturze przy teraźniejszością.

Te zawierają metabolicznego syndrom, otyłość i cukrzyce mellitus wszystko łączących strata jelitowa mucosal prawość. Znowu, choroba sercowo-naczyniowa także łączy dysbiosis w żyłce. Autoimmune choroby tak jak rheumatoid artretyzm, Sjogren's syndrom, systemowego lupus erythematosus i alergiczni, różnorodność warunki, także wydają się rozwiązywać po FMT. Ja nawet rozważa że niektóre jelitowi i jelitowi nowotwory można być mniej prawdopodobny zdarzać się po FMT.

Technika

Procedura wymaga uzyskiwać świeżego od zdrowego dawcy lub zamarznięta próbka fekalia as well as bezpłatny przekazywalne choroby) (co jest bezpłatny chroniczna kiszki choroba, który peł wyborów kryteria. Filtrująca odchodowa próbka wstrzykuje w żyłkę odbiorca przeważnie w dwukropek lub przez enemy. Stopnie sukcesu pod względem objawu postanowienia bez recydywy są równie wysocy jak 89% i 95% z enemą. gdy colonoscopy używa,

Procedura jest niedroga, wymagający tylko pobyt. Ja jest także zazwyczaj niezłożony, prosty i wysoce wydajny. Swój use w bezliku distressingly chroniczni systemowi i jelitowi warunki ono ustanawia badawczymi próbami.

Przeglądający Susha Cheriyedath, MSc

Odnosi się

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3365524/
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4284325/
  3. http://www.hopkinsmedicine.org/gastroenterology_hepatology/clinical_services/advanced_endoscopy/fecal_transplantation.html
  4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3742951/
  5. http://thefecaltransplantfoundation.org/what-is-fecal-transplant/
  6. https://health.clevelandclinic.org/2014/05/despite-the-ick-factor-fecal-procedure-works-wonders/

[Dalszy czytanie: Microbiome projekt]

Last Updated: Apr 4, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post