Fistuł przyczyny

Dr Ananya Mandal, MD & Dr, Tomislav Meštrović, MD, PhD

Fistuła może definiująca jako anormalny otwarcie między dwa organami także między ale lub przejście, odmianowym organem i ciało powierzchnią. Fistuły mogą być rezultatem kilka choroba warunki lub mogą chirurgicznie tworzący dla leczniczych powodów w niektóre przykładach. Różnorodni warunki które wpływają różnych organowych systemy mogą wynikać w fistuły formaci.

Fistuły Gastrointestinal obszar

Choroby kiszka tak jak Crohn choroba mogą powodować fistuły które mogą zdarzać się między żołądkiem i jelitami, między jelitami i skórą (enteral fistuła) (cutaneous fistuła) i anorectal fistuły, na przykład. W rzeczywistości, fistuły formacja często rozważa znamię chroniczna Crohn choroba, gdy ono znajduje w połówce wszystkie pacjenci z ten warunkiem przynajmniej.

Ślinowa fistuła opisuje anormalnego związek między ślinowego gruczołu kanałem i otwarciem w usta przez którego zwalnia ślina. Uraz rozważa najwięcej wspólnej sprawy ten typ fistuła, albeit powoduje inny musi rozważający. (mianowicie, funkcjonujące komplikacje, malignancy lub infekcja,)

Jejunal fistuły mogą tworzyć między żołądkiem środek częścią mały jelito i jejunum jako rezultat żołądkowego wrzodu lub.  Furthermore, fistuła może także rozwijać między dwunastnicą i żołądkiem która jest uznanym komplikacją znać jak wrzód trawienny choroba "dwoisty odźwiernik.",

Po gallbladder operaci, biliary fistuła może tworzyć między biliary obszarem wątróbką i jelitami lub. Ja jest powszechnie rezultatem śpieszący się gallbladder usunięcie niewytrawnym chirurgiem z urazem zazwyczaj wywodzi się od nieprecyzyjnego rozcięcia i unskillful demonstraci graniczące anatomiczne struktury.

Co Powoduje fistuły w Innych częściach ciała?

Obrażenia głowy mogą prowadzić perilymph łza w cienkich błonach lub fistuła wewnętrzny ucho i środek, tworzy anormalnego przejście między wewnętrznym ucho i środkiem. Urazy mogą także powodować arteriovenous fistułę lub fistułę między arterią i żyłą. Fistuły mastoid formy nad stroną głowa za ucho i mogą zdarzać się jako komplikacja otitis środki.

Osoba z surowym hidradenitis suppurativa, chroniczna infekcja która wpływa apocrine gruczoły pachwina i pachy, jest prawdopodobna rozwijać fistuły. Ja zdarza się w innych tereny ciało ludzkie tak jak kiszka lub pęcherzowy gdy kanału tunel. (także znać jako sinus obszary)

Płucna arteriovenous fistuła nawiązywać do fistuła która formy między arterią i płuco żyłą jako rezultat anormalnego naczynie krwionośne rozwoju w płucach, zazwyczaj (na przykład, w pacjentach z dziedzicznym krwotocznym telangiectasia). Tracheoesophageal fistuły mogą także tworzyć między windpipe i jedzenie drymbą.

Napromienianie terapia stosować płciowy teren może prowadzić fistuła tworzy między pochwą i pęcherzowym (vesicovaginal fistuła). Zagrodzona i skomplikowana praca może także dawać wzrostowi vesicovaginal lub rectovaginal fistuła. (i.e między pochwą i odbytnicą) W mężczyzna, urethral fistuła czasem obserwuje jako rzadka komplikacja urethral i penile operacja.

Congenital fistuły

Jeżeli dziecko jest urodzony z rozłupanym podniebieniem, anormalna komunikacja między oralnymi i nosowymi zagłębieniami może obserwująca. Po tym jak początkowa chirurgicznie naprawa dąży, pozostałościowe anormalne oronasal komunikacje pozują częstego problem który powoduje natępne chirurgicznie procedury. - także znać jako oronasal fistuły -

Inny znaczący przykład congenital fistuła jest rectovestibular fistułą który jest dobrowolnie obserwującym anorectal potworkowatością w żeńskich pacjentach., Także, lacrimal fistuły są rzadkimi rozwojowymi warunkami które wpływają lacrimal kanały między oczami i nosem. Congenital fistuły mogą także zawierać fistułę ślinowy gruczoł, wrotną wątrobianą arterii fistułę as well as inne fistuły odbyt i odbytnica.

Oryginalny artykuł przeglądający Sally Robertson, BSc
Uaktualniony artykuł przeglądający Yolanda Smith, BPharm

Źródła

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11681114
  2. https://medlineplus.gov/ency/article/001090.htm
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1890539/
  4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4065912/
  5. https://www.cedars-sinai.edu/Patients/Health-Conditions/Congenital-Recto-Vestibular-Fistula-and-Recto-Vaginal-Fistula.aspx
  6. http://www.nhs.uk/conditions/Anal-fistula/Pages/Introduction.aspx
  7. http://www.pathfinder.org/publications-tools/pdfs/Prevention-and-Treatment-of-Fistula-Pathfinder-Internationals-Experience-in-Ethiopia-and-Ghana.pdf
  8. https://www.everymothercounts.org/sites/default/files/education/files/Fistula%20Resource%20Guide%20Final.pdf
  9. http://www.fistulafoundation.org/whatisfistula/
  10. Ruiz RL, Costello BJ. Odbudowa Rozłupana warga i podniebienie: Drugorzędne procedury. W: Peterson zasady Oralna i Maxillofacial operacja, Drugi wydanie, pojemność 2, 2004; pp. 871-886.

[Dalszy czytanie: Fistuła]

Last Updated: May 10, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post