Folic kwas i zdrowie

Dr Ananya Mandal, MD

Folic kwas jest zasadniczym odżywką w diecie. Swój początkowa akcja jest na formaci czerwone komórki krwi także w formaci substancje chemiczne istotne dla DNA manufaktury i.

Dlaczego folate funkcjonuje w ciele?

Folic kwasu początkowi mechanizmy akcja są przez swój rola jako jeden węgla dawca. Folate pomaga w przeniesieniu pojedyncza metyl grupa w różnorodnych metabolicznych reakcjach w ciele w funkcjonować układ nerwowy i. Ja jest istotny dla DNA syntezy. Dla reakcj następujący kroki są znacząco:

 • Amino zjadliwy Serine reaguje z tetrahydrofolate tworzyć 5,10 methylenetetrahydrofolate. To jest folate derywat wymagający w DNA syntezie.
 • Metyl grupa daruje cobalamin 5 methyltetrahydrofolate tworzyć methylcobalamin. (B12)
 • Z pomocą enzym metioniny synthase, methylcobalamin daruje metyl grupy amino zjadliwy metabolitu homocysteine. Ten homocysteine wtedy nawraca amino zjadliwa metionina
 • Metionina wtedy nawraca metionina, metylu dawca wymagający w mnogich biochemicznych procesach. (to samo)

Folate niedostatek

Folic kwasu niedostatek rozważa być jeden najwięcej pospolitych odżywczych niedostatków. Ja zobaczy w tamto z nadmiernymi żądaniami lub w tamto z nadmiernymi stratami folate. Przyczyny niedostatek zawierają:

 • nadmierny żądanie twierdzi e.g pierś i brzemienność - karmiący matki w pacjent z nowotworem na pewnych lekach jak Methotrexate i
 • niewystarczający zapasy żywności
 • niewystarczający absorbowanie w HIV chorobie na przykład
 • defekty w spożytkowaniu e.g w alkoholiczkach i tamto z wątrobową chorobą
 • pewni leki nowotwory które ingerują z folate spożytkowaniem jak diuretyki, narkotyzują
 • folate straty w hemodialysis
 • niedostatki w enzymach lub cofactors potrzebujących dla pokolenia aktywny folic kwas

Znaki i objawy folate niedostatek

Znaki i objawy folate niedostatek zawierają objawy:

 • anemia
 • zmęczenie
 • gniewliwość
 • biegunka
 • ciężar strata
 • bezsenność
 • depresja
 • nerw szkoda
 • tingling i ścierpnięcie palce i palec u nogi
 • ścięgno hiper-
 • poznawcze awantury
 • strata pamięć
 • behawioralni nieład i psychiatryczni nieład

Czego dla potrzebuje folate?

Folate jest korzystny dla:

Brzemienność

Niski żywienioniowy nabór folic kwas wzrasta ryzyko dla dostawy dziecko z neural tubki defektem. Gdy płód rozwija swój kręgosłupa i nerwu formę wartko podczas pierwszych kilka tygodni brzemienność, swój wymagania folate są także wysocy. Folate supplementation w brzemienności wcześnie zapobiegać nerw szkodę w nienarodzonym dziecku może.

Brak folate może dawać wzrostowi kilka nieład jak potworkowatość kręgosłup, potworkowatość mózg i nerw szkoda. (Spina bifida) (anencephaly - mały nieobecny mózg)

Folates także wzrastają narodziny ciężar, zapobiegają, congenital kierowych defekty, umysłowego opóźnianie, rozłupaną wargę, kończyna defekty i urinary obszaru anormalność.

Folates w mężczyzna

Folic kwas może także zmniejszać chromosomowych defekty w spermie wśród mężczyzna. Korzyść wskazuje nawet dla więcej niż 700 mcg folate na dzień.

Anemia

Brak folate B12 i witamina prowadzi wielkokomórkowa anemia. To może korygujący łączącym supplementation dieta z folate, witamina b 12 i żelazo nadprogramami. Lecznicze dawki są zazwyczaj 1 mg folate dziennym. Ja może brać równie trochę jak 15 dni supplementation poprawna anemia.

Homocysteinemia i kierowa choroba

Homocysteine jest proteiną w krwi która podnosi w kierowej chorobie i podwyżki ryzyku ataki serca i uderzenie. Podwyższony osocza homocysteine łączył narosły ryzyko as well as umysłowe dolegliwość jak neural tubki defekty i inne wady okołoporodowa schizofrenia, choroba alzhaimera, poznawczy spadek, inni nieład jak osteoporosis, rheumatoid artretyzm, cynaderki niepowodzenie i nowotwór. Folate supplementation znajdował zmniejszać kwoty homocysteine w krwi.

Podżegająca kiszki choroba

Tamto z podżegającą kiszki chorobą (IBD) jak Crohn wrzodziejący colitis i choroba często folate niedostatki. To mógł być należny ich lekarstwo jak sulfasalazine, przepisywał dla IBD i także obniżał absorbowanie folates. Folic kwasu supplementation można obniżać ryzyko rak okrężnicy w te pacjentach.

Umysłowe dolegliwość

Folate niedostatki zobaczą w kilka umysłowych dolegliwość jak demencja, schizofrenia, bezsenność, gniewliwość, zapominalskość, depresja, psychoza, peryferyjna neuropatia, myelopathy i niespokojny noga syndrom. (szkoda mali nerwy skraje i kończyny) (nerw szkoda)

Gumowa choroba

Folic kwas może wzrastać opór dziąsła lokalni środki podrażniający i zapobiegać rozognienie.

Folic kwas w otyłości zapobieganiu

Folic kwas wzrasta awarię sadło. To może pomagać w zapobieganiu ` otyłość i typ - 2 cukrzycy. Folic kwasu nadprogramy mogą także zmniejszać akumulację cholesterol w wątróbce w krwi i.

Folic kwas w alergii

Folic kwasu supplementation może także pomagać w ubywanie cechach alergia, charchocze, atopy, i astma.

Folic kwas w rheumatoid artretyzmu

Folic kwasu supplementation zobaczył mieć ochronnego skutek przeciw rheumatoid artretyzmowi

Ryzyko zdrowotne zbyt dużo folic kwasu

Ryzyko overdosage folates jest niski ponieważ to jest woda i może łatwo usuwający od ciała przez uryny - soluble witamina.

Instytut medycyna ustanawiał niezgorszego górnego naboru poziom dla folate 1 mg dla i UL 800 µg dla dorosłych mężczyzna i kobiet, ciężarnego i piersi - karmić kobiety. (UL) Nadmierni folates mogą demaskować witamina b 12 prowadzenie nerw szkoda i niedostatek.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.bda.uk.com/foodfacts/FolicAcid.pdf
 2. http://www.ag.ndsu.edu/pubs/yf/foods/fn680.pdf
 3. http://www.crnusa.org/safetypdfs/012CRNSafetyFolic.pdf
 4. http://www.thorne.com/altmedrev/.fulltext/10/3/222.pdf
 5. http://www.efsa.europa.eu/en/home/publication/efsafolicacid.pdf
 6. http://www.cdph.ca.gov/HealthInfo/healthyliving/childfamily/Documents/MO-NUPA-FolicAcidBackgroundInfo.pdf
 7. http://www.sogc.org/guidelines/public/138E-CPG-November2003.pdf
 8. http://www.folicacidinfo.org/files/folic_acid_fact_sheet.pdf
 9. http://www.cdc.gov/ncbddd/folicacid/documents/wsk.pdf

Dalszy czytanie

 

Last Updated: Nov 14, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post