Gastritis przyczyny

Sally Robertson, BSc

Gastritis nawiązywać do grupa warunki które prowadzą rozognienie żołądek futrówka, która może powodować liczbą czynniki.

Żołądek futrówka zrobi up komórki które secrete enzymy i kwas jako część trawiennego procesu. Jakkolwiek kwas produkujący może także psuł się żołądek futrówkę, więc inne komórki w futrówce produkują śluz tworzyć warstwę która zapobiega to od zdarzać się. ochronny śluzowacieją Różnorodni różni czynniki mogą powodować szkodę i osłabiać części ten ochronna śluz bariera. Te bez zabezpieczenia tereny żołądek futrówka wtedy wystawiają żołądka kwas który może prowadzić rozognienie, ból i krwawienie.

W niektorych przypadkach warunek może dawać wzrostowi wrzody i nawet wzrastać ryzyko żołądka nowotwór, ale dla najwięcej jednostek no jest surowego warunku i no przechodzi, gastritis taktuje gdy.

Gdy gastritis rozwija wolno i powoduje żadny ból lub niedźwięcznego ból tylko warunek nawiązywać do chroniczny gastritis jako. W innych skrzynkach objawu początek jest surowy i nagły i warunku nawiązywać do ostry gastritis jako. Jeżeli objawy rozwijają je mogą zawierać płonącą, bolącą furorę w lub górnym podbrzuszu, mdłości, buchaniu, brzusznym nadymać się, czkaniach, stracie apetyt i czerni smołowate stolec.

Przyczyny

Najwięcej wspólnej sprawy rozognienie widzieć w gastritis jest infekcją z H.pylori bakteriami. Inne wspólne sprawy zawierają use pewni lekarstwa, nadmierny alkoholu nabór i uraz. Ludzie są przy wielkim ryzykiem ten warunek jeżeli ich żywienioniowi i styl życia przyzwyczajenia wzrastają acidic zawartość ich żołądek. Ludzie z częstym, wysokim naborem i, są przy narosłym ryzykiem rozwijać warunek. Wysoki nabór alkohol może także wzrastać ryzyko chroniczny gastritis. Czynniki które mogą wzrastać ryzyko gastritis opisują w więcej szczególe below.

Bakteryjna infekcja

Chociaż infekcja z H. odźwiernikami jest bardzo pospolita, w niektóre infekujących ludziach rozwijać powodują gastritis bakterie. Eksperci wierzą że poddatność bakteria może być dziedziczny lub powodować innymi stylów życia czynnikami tak jak dymienie lub wysoki poziom stres.

Bólowej ulgi lekarstwa

Use pewni bólowi zastępujący wliczając ibuprofen, Aspirin i naproxen, może być kauzatywnymi czynnikami w ostrych i chronicznych formach gastritis. Częsty lub przesadny use te narkotyzuje może osłabiać ochronną mucosal futrówkę żołądek i to jest mniej prawdopodobny zdarzać się jeżeli bólowi zastępujący tylko używają sporadycznie.

Autoimmune choroba

W rzadkich skrzynkach, gastritis jest przyczyną autoimmune nieładem który powoduje ciało odporne komórki atakować żołądek futrówkę. Stopniowo system odpornościowy jest ubranym żołądek ochronnej bariery puszek. Autoimmune gastritis jest pospolity w ludziach które już innego autoimmune warunek tak jak typ - 1 cukrzyce lub Hashimoto tarczycowa choroba.

Stary wiek

Stare jednostki są przy narosłym ryzykiem gastritis gdy żołądek wykłada dziesięć zostać cienkim jako ludzie starzeje się. Starzy ludzie są także prawdopodobni infekującym z lub mieć autoimmune nieład H. odźwiernikami niż młode jednostki są.

Stres

Stresuje się opłatę wydarzenia tak jak ważna operacja, oparzenie, uraz lub surowa infekcja może prowadzić ostry gastritis. Zasadniczy mechanizm to no jest mimo to jasny, ale eksperci wierzą je mogą łączący zmniejszony przepływ krwi w żołądku.

Przesadny alkoholu nabór

Alkohol może denerwować futrówkę żołądek, robi mię podatny atak trawiennymi sokami.

Inni warunki i choroba

Gastritis także kojarzy z stanami zdrowia tak jak Chron's HIV/AIDS i choroba.

Diagnoza i traktowanie

Gastritis jest diagnozujący zasadzony na endoscopic egzaminie, badaniach krwi i biopsi, czasem. Odchodowy occult badanie krwi może także wykonujący sprawdzać dla krwi w stolec która jest objawem gastritis.,

Gastritis może zazwyczaj taktujący używać antacids, innych leki zmniejszać kwotę i tym samym. żołądka rozognienie i kwas Jeżeli warunek powoduje H.pylori infekcją, kurs antybiotyki może przepisujący. Pacjenci także radzą unikać foods i unikać jakaś nadmiernego alkoholu nabór gorących lub korzennych.

Źródła

[Dalszy czytanie: Gastritis]

Last Updated: Dec 16, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post