Rzeżączki historia

Dr Ananya Mandal, MD

Rzeżączka jest seksualnie a - przepuszczonym infekcją który zna ludzkość od średniowiecznych czasów. Ja nawiązywać do gdy "klaśnięcie" przed faktyczną przyczyną odkrywał.

Odkrycie infekcja i swój przyczyna

Dokładny czas gdy rzeżączka zaczynać no może konstatująca. Wcześni rejestry choroba znajdują od 1611 gdy Angielski parlament odgrywał prawo zapewniać że rozszerzanie się infekcja zmniejsza i ogranicza. To pokazuje ogrom zdrowie publiczne problem ten infekcja pozował wtedy. Jakkolwiek, nawet wtedy był niewiadoma przyczyna infekcja.

To podążał jednakowym prawem w 1256 w Francja podczas królowania Louis IX. Objawy infekcja obserwowali gdy krzyżowowie kłaść oblężenie akr. Po tym jak Pope Boniface sekularyzował praktykę medycyna lekarki zaczynali taktować zwyczajnych człowieków as well as prostytutek dla ten infekci.

W 1879 Neisser odkrywającym Neisseria ja, gonokok i gonorrhoeae lub wkrótce udowadniał być kauzatywnym agentem tryper. Demonstrował swój obecność w pacjentach z objawami zgodnie. W dodatku, ja powodował chorobę gdy rozładowanie i kultury gonokoki przedstawialiśmy w urethra zdrowi mężczyzna,

Klaśnięcie

Tryper nawiązywać do klaśnięcie jako. Według niektóre historyków imię przychodził wokoło ponieważ infekująca osoba doświadczał klascze furorę która urinating pojawiać się nagle gdy.

Inny mówją że imię zapoczątkowywał ponieważ po to, aby usuwać jak rozładowanie od penisa klasczący na obich stronach musiał penis. Wciąż wierzą inny że imię komes od Francuskich bajzli które znali jako les clapiers, i mężczyzna które odwiedzali te bajzle niezmiennie kończyli up z infekcją.

Historia rzeżączek traktowania

Wczesny traktowanie rzeżączka był z use rtęć. Wcześni znalezienia od Angielskiego okrętu wojennego "Mary Wzrastali" przedstawienie że kilka specjalni chirurgicznie narzędzia używali wstrzykiwać rtęć przez urinary otwarcia.

W xix wiek rzeżączce taktował z pomocą srebnego azotanu. Srebny azotan wkrótce discontinued i zamiast używał protargol który był typ sprzedającym Bayer od roku 1887 koloidalny srebro.

Wokoło 1859 inny traktowanie byli popularny. Te byli cubebs, Indonezyjski rozmaitość pieprz i balsam, z czego wysuszona sproszkowana niedojrzała owoc używał, copaiba lub copaiva który wydobywał od południa - amerykański drzewo. () Przejaw ich skuteczność był zaprzestaniem rozładowanie.

W 1890s pierwszy szczepionka przygotowywał od zabijać gonokoków brać od Neisser's laboratorium. Ten szczepionka przedstawiali w 1909.

Zanim antybiotyki przychodzili w być metale próbowali przeciw infekci ten arszenik, antymon, bizmut, złoto etc. zawierać,

Use inny narkotyzuje dla traktowania kontynuującego dobrze until 1940s do antybiotyków przychodzili w use. - szczególnie penicylina - Inni antybiotyki które powstawali podczas ten czasu byli siarczanymi mieszankami, Sulfapyridine lub sulfathiazol Sulphanilamide.

Penicyliny kontynuowali być oparciem terapia do 1970's. W 1980 pierwszy gonokok odizolowywa utożsamiali który był odporny penicylina. W 1983 miejscowy epidemia powodować penicylinowym odpornym napięciem zdarzał się w Pólnocna Karolina. Pacjenci pomyślnie taktowali z spectinomycin.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.antimicrobe.org/h04c.files/history/Gonorrhea.asp
  2. http://www.whatisgonorrhea.com/history-gonorrhea.php
  3. http://www.gonorrheaspecialist.com/gonorrhea-history/
  4. http://www.onlinemedicinetips.com/disease/g/gonorrhea/History-Of-Gonorrhea.html

Dalszy czytanie

Last Updated: Nov 28, 2012

Comments

  1. Sabine Gorski Sabine Gorski Netherlands says:

    You need a professional translator... This is bad!

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post