Dnawe przyczyny

Sally Robertson, BSc

Podagra opisuje typ formacją sodium moczanu kryształy którym w wokoło złączy i charakteryzuje. artretyzm Warunek jest najwięcej pospolitego formy podżegający artretyzm, wpływa wokoło 1,5 procentu ludzie w UK.

Podagra jest intensywnie bolesna i dnawi ataki często zdarzają się podczas nocy i. Ludzie z podagrze rozwijają bolesnego, gorący i nabrzmiali złącza i skóra przez afektowanego teren często zaczynają strugać i. Złącze zostać niezwykle wyczulonym i parzysty, równy ciężar łóżkowi prześcieradła lub bedclothes może powodować ból.

Podagra zazwyczaj wpływa dużego palec u nogi, ale warunek może także wymagać nadgarstki, palce, kolana, łokcie, kostki lub złącza w midfoot. Gdy kilka złącza wpływają w tym samym czasie warunek nawiązywać do polyarticular podagra jako. Złącza w kierunku centre ciało tak jak biodra lub ramiona rzadko wpływają podagrze.

Moczanów crsytals które tworzą wokoło złączy mogą także tworzyć gdzie indziej w ciele i mogą rozwijać pod skórą dawać wzrostowi mały i, biel gomółki które nawiązywać do tophi jako. Przy ten sceną warunek często nawiązywać do tophaceous podagra jako. Te gomółki zazwyczaj no powodują bólu ale mogą zrywać i uwalniający pus krupiaści moczanów kryształy który zawiera biel.

Przyczyna

Podagra zdarza się gdy moczan buduje up w krwi. Moczan jest awarii produktem purines. Wokoło dwa - tercja moczanu komes od purines wśrodku komórek w nasz bodies i wokoło jedna trzecia komes formach foods spożywamy. Ja jest zdrowy mieć niektóre purines w krwi i gdy zaczynają akumulować cynaderki zazwyczaj excrete jakaś nadmiara, który przechodzi z ciała przez uryny.

Jakkolwiek moczanu poziom może zaczynać wzrastać moczanów kryształy i ostatecznie powodować tworzyć w złączach. w przypadkach, w których ciało produkuje nadmiara moczan lub cynaderki nie udać się usuwać ten substancję efektywnie, Te kryształy akumulują w cartilage i ostatecznie rozlewają w łącznego zagłębienie. To nawiązywać do krystaliczny tracenie jako. Gdy kryształy robią kontaktowi z łączną futrówką, (synovium) powodują je zostać zaognionymi. Ten rozognienie powoduje kryształy psuł się i w zależności od załagadzają nad tygodniami lub kolejne kilka dni, objawy. ile kryształów rozlewali w złącze

Kilka czynniki wzrastają prawdopodobieństwo krwionośny moczanowego kwasu pozioma wydźwignięcie dnawy rozwijać i. Te zawierają następujący

 • Męski rodzaj - podagra jest pospolita wśród mężczyzna wśród kobiet niż.
 • Historia rodziny - podagra często biega w rodzinach i tam  może być genetyczny predyspozycja rozwija podagra i hyperuricemia.
 • Stary wiek - podagra rzadko jest pospolita wśród i.
 • Nadwaga - wielka jest osoba moczan więcej produkują każdego dnia znaczy nadwaga lub otyłość może znaczyć zbyt dużo moczanu produkuje dla cynaderek przetwarzać efektywnie.
 • Bogactw foods - łasowań foods które są bogaci w purines mogą prowadzić hyperuricemia i cyngla podagra.
 • Alkohol - wysoki alkoholu nabór może wzrastać ryzyko hyperuricemia, ponieważ alkohol może ingerować z moczan ekskrecją.
 • Medyczni nieład które wpływają cynaderki funkcję i eliminację moczanowy kwas tym samym mogą powodować podagrę. Przykłady warunki które mogą powodować podagrę zawierają wysokie ciśnienie krwi, cynaderki chorobę, cukrzyce, underactive tarczycowego gruczoł, hemolityczną anemię, łuszczycę, hyperlipidemia i niektóre nowotwory.
 • Niektóre lekarstwa mogą także podnosić ryzyko rozwijać podagrę. Przykłady zawierają diuretyki, Aspirin, niacynę, cyclosporine i levodopa.

W przypadkach, w których lekarka może utożsamiać co powoduje podagrę tak jak moczopędna use lub cynaderki choroba warunek nawiązywać do drugorzędna podagra jako. Jakkolwiek, najwięcej podagry zdarza się i zazwyczaj powstaje jak resultat kombinaci czynniki tak jak odziedziczony warunek który wpływa cynaderki wraz z nadwaga lub otyłością. gdy początkowy warunek

Jeżeli osoba jest skora podagra, niektóre czynniki które mogą wywoływać podagra ataka zawierają następujący:

 • Nadmierny alkoholu nabór
 • Przejadać się
 • Odwilżanie
 • Operacja
 • Pukający złącze lub raniący

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Gout/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/tutorials/gout/id219104.pdf
 3. http://www.cdc.gov/nchs/ppt/icd9/att7CroftSep08.pdf
 4. http://www.arthritis.ca/document.doc?id=78
 5. http://www.arthritisresearchuk.org/arthritis-information/conditions/gout/what-is-gout.aspx#sthash.53f7Je8i.dpuf
 6. http://www.arthritisresearchuk.org/arthritis-information/conditions/gout/what-is-gout.aspx
 7. http://www.patient.co.uk/health/gout-leaflet
 8. http://www.bupa.co.uk/health-information/directory/g/gout
 9. http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/gout/basics/causes/con-20019400
 10. https://www.arthritiscare.org.uk/do-i-have-arthritis/a-z-of-types/54-gout

[Dalszy czytanie: Podagra]

Last Updated: Mar 21, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post