Hemangioma przyczyny

Sally Robertson, BSc

Hemangioma jest korzystnym przyrostem robić up abnormally zwarta kolekcja naczynia krwionośne.

Często nawiązywać do birthmark jako, te bolaki zazwyczaj rozwijają na twarzy lub popierają krótko po narodziny, szyja, skalp. Zazwyczaj przedstawiają jako rubbery, czerwień lub purpury gromadzą, chociaż mogą zmieniać znamiennie w rozmiarze, kolorze i kształcie. Te przyrosty czasem także nawiązywać do truskawkowe oceny jako.

Niemowlak jest zazwyczaj tylko urodzony z jeden hemangioma, ale więcej mogą być teraźniejsi, szczególnie jeżeli dziecko jest od wieloskładnikowego narodziny. Hemangiomas no dziedziczą ale kilka członkowie ten sam rodzina mogą mieć lesions, po prostu ponieważ są w ten sposób pospolici.

Hemangioma zazwyczaj r wartko i zaczyna tworzyć sterczącą bibulastą masę podczas pierwszy roku życie. Po to przyrost stopniowo zaczyna rozwiązywać i prawie znikał czasów dziećmi dosięgać wieka pięć połówka wszystkie hemangiomas. Dzieci które rozwijali hemangioma w dzieciństwie często żadny ślad przyrost czasem one dosięgają 10 rok wiek.

Najwięcej hemangiomas rozwijają na powierzchni skóra, ale mogą wpływać głębokie skór warstwy rosnąć pod skórą i. Hemangiomas zazwyczaj pojawiać się w przybliżeniu dwa tygodni po narodziny, chociaż głębocy hemangiomas no mogą być widoczni do cztery miesiąca wiek.

Przyczyna hemangiomas mimo to ustanawia, ale te przyrosty są pospolici wśród kobiet, dzieci urodzonych i białych niemowlaków, przedwcześnie.

Chociaż ja no rozumie dokładnie jaki przyczyny łączą różne przyczyny hemangioma rozwijać różni typ bolak. Na przykład, anormalny naczyniasty rozwój w rozwija płodzie kojarzy z infantylnymi hemangiomas, chociaż jaki przyczyny ustanawiająca no może anormalność.

Podobnie, hemangioma może zdarzać się jak resultat urazu ale czy tak czy nie uraz może właściwie powodować jeden te przyrosty rozwijać mimo to potwierdza.

Hemangiomas mogą rozwijać podczas brzemienności rozwiązywać ale jak tylko dziecko jest urodzony, podczas gdy inny kojarzą z genetycznymi warunkami.

Żadny zawodu zwijania ujawnienie pewny napromienianie lub substancje chemiczne rozwój hemangiomas, na przykład łączył, do tej pory i neither lekarstwo, jedzenie lub aktywność jakaś szczególnych, podczas brzemienności.

Jakkolwiek, badacze sugerowali kilka teorie wyjaśniać jak te przyrosty powstają.

Niektóre eksperci wierzą, badacze sugerujący że estrogen rakietnica może być ważnym czynnikiem w rozprzestrzenianiu hemangioma w 2007 i że hypoxia zlokalizowana miękka tkanka łącząca z narosłymi estrogenów poziomami po narodziny może stymulować formację hemangioma.

Inna teoria proponująca badaczami od Harvard i uniwersytetem Arkansas jest że placenta embolizes płodowa derma w jakimś momencie podczas gestation który powoduje hemangioma tworzyć.,

Jakkolwiek, dalszy badanie formy diuka uniwersytet zaprzeczał ten hipotezę i badanie w przyczynę hemangioma przyrost jest wciąż trwający.

Hemangioma zazwyczaj no wymaga traktowania ponieważ te przyrosty no zostać rakowe.

Jakkolwiek bolak może potrzebować usuwającym na przykład. jeżeli ono powoduje trudność z wzrokiem, łasowaniem lub oddychaniem, Niektóre przyrosty mogą także szpecić i ludzie mogą szukać rada co do ich usunięcia dla kosmetycznych powodów.

Źródła

  1. www.gosh.nhs.uk/.../
  2. www.downstate.edu/.../Grand-Rounds-Capillary-Hemangioma.pdf
  3. www.utmb.edu/.../Vascular-Tumors-slides.pdf
  4. http://www.jaad.org/article/S0190-9622(03)04277-4/pdf
  5. http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hemangioma/basics/definition/con-20028587
  6. http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=A00630
  7. http://pediatrics.med.nyu.edu/conditions-we-treat/conditions/hemangioma
  8. http://www.cedars-sinai.edu/Patients/Health-Conditions/Hemangioma.aspx

[Dalszy czytanie: Hemangioma]

Last Updated: Oct 16, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post