Hemangioma komplikacje

Dr Ananya Mandal, MD

Hemangiomas są korzystnymi bolakami które rozwijają opłatę gwałtowny rozwój endothelial komórki który kreskowi naczynia krwionośne. Bolaki zazwyczaj pojawiać się wśród pierwszych kilka tygodni życie. W najwięcej skrzynek, powierzchownie hemangiomas rozwiązują niezależnie zanim dziecko jest dziesięć lat. Jakkolwiek ryzyko dla pewnych komplikacj wzrasta podczas gdy hemangioma jest teraźniejszy, i niektóre te opisują below.

  • Niektóre powierzchownie hemangiomas mogą psuli się na powierzchni i zostać owrzodziałymi. Owrzodzenie który jest głęboki może czasem powodować znaczącą kwotę krwawienie. Owrzodzenie jest najprawdopodobniejszy gdy hemangiomas zdarzają się wokoło usta, w pielucha terenie lub w skinfolds tak jak pacha lub szyja. Owrzodzenie powoduje dwa skór powierzchniami w te terenach naciera wpólnie.
  • Hemangiomas mogą także zdarzać się w krtani która może niszczyć oddychanie.,
  • Chociaż hemangiomas mogą pojawiać się na jakaś części ciała, zazwyczaj pojawiać się w głowy, szyi terenie na lub, szczególnie. powiece, górnej wardze i policzkach Jeżeli hemangioma r ampułę dosyć blokować oko niedrożność nawiązywać do amblopia jako.
  • Jeżeli hemangioma zostać bardzo ampułą, ono może wymagać duże ilości krew ximpx swój naczynia które mogą powodować przesyłającej niewydolności serca, jeżeli serce pompuje mocno dosyć.
  • Hemangiomas które r przy kości mogą żlobić kość.
  • Hemangiomas które r na nosie lub wardze mogą powodować psychologicznego cierpienie i częste skargi o hemangiomas wymagają psychosocial aspekt utrzymanie z bolakami gdy przyciągają niechcianą uwagę.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

[Dalszy czytanie: Hemangioma]

Last Updated: Aug 6, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post