Co jest Hippocampus?

Hippocampus jest małym regionem mózg który tworzy część limbic system i pierwotnie kojarzy z pamięcią i przestrzenną nawigacją.

 

Anatomia i lokacja

Hippocampus lokalizuje w medial skroniowym lobe mózg pod cortical powierzchnią. Swój struktura dzieli w dwa połówki która kłamają w lewy i prawy stronach mózg. Organ wygina się z kształtem który przypomina seahorse, i swój imię czerpie od połączenia greccy słowa "hipopotam" dla konia i "kampos" dla morza.

Historia i odkrycie

Hippocampus najpierw nawiązywać do wenecki anatom Julius Caesar Aranzi w 1587. Opisywał mnie jako grań wzdłuż podłoga skroniowy róg lateral ventricle i upodabniał je najpierw jedwabnik i opóźniony, seahorse. W 1740s, paryjski chirurg Jacques Croissant De Garengeot ukuwał nazwę termin "cornu Ammonis," znaczący róg Amun, antyczny egipski bóg.

Funkcje i nieład hippocampus

Hippocampus rozdaje z formacją długookresowi wspominki i przestrzenna nawigacja. Hippocampus jest jeden pierwszy regiony mózg zostać uszkadzającym i ten prowadzi strata kojarzący z warunkiem w chorobach tak jak choroba alzhaimera pamięci disorientation i.

Hippocampus może zostać także zostać uszkadzający przez lub jako rezultat skroniowego lobe epilepsi tlenowego pozbawienia, hypoxia, infekcja lub rozognienie. Jednostki z hippocampal szkodą rozwijają amnezję i mogą być niezdolne tworzyć nowych wspominki lokacja wydarzenie lub czas, na przykład.

Źródła

  1. http://www.caam.rice.edu/~cox/wrap/hippocampus.pdf
  2. http://www.cognitivemap.net/
  3. http://www.icn.ucl.ac.uk/nburgess/papers/Kingetal04.pdf
  4. http://www.uv.es/revispsi/articulos1.02/M6Good.pdf
  5. http://www.richardhill.com.au/HippocampusMemory.pdf

[dalszy czytanie: Hippocampus]

Last Updated: Aug 23, 2018

Advertisement

Comments

  1. Taulant Ferati Taulant Ferati Albania says:

    how can i find the complete information to cite this article in apa style

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post