Historia Chroniczna Obstrukcyjna Płucna choroba

Dr Ananya Mandal, MD

Chroniczna obstrukcyjna płucna choroba (COPD) zna ludzkość dla 200 rok. Choroba początkowo rozpoznawał z use stetoskop i oddechomierz i spirometry wciąż zostajemy wydajnych sposoby identyfikacja i ocena kurs COPD i odpowiedzi terapia.

COPD jest czwarty najwięcej wspólnej sprawy śmierć w usa. W przybliżeniu 16 milion dorosli amerykanie COPD. Ja jest rosnący jako jeden odgórne pięć zabójców chorob. 2020 COPD oczekuje zostać tercja najwięcej wspólnej sprawy śmierć.

Nad rok nauka ja wyłaniał się że COPD nawiązywać do drogi oddechowe korkowanie nad długoterminowym i COPD zawiera: -

 • chroniczny bronchit
 • rozedma
 • chroniczny astmatyczny bronchit

Wczesny odnosi się COPD

Ja był w 1679 że Bonet opisywał COPD jak "luźni płuca". Ja corroborated wokoło wiek opóźniony w 1769 Morgagni. Opisywali skrzynki od powietrza szczególnie. w których płuca byli "turgid",

Baillie w 1789 publikował serie ilustracje emphysematous płuco stawia naprzód patologię choroba. Tak znał być częścią COPD wcześnie jeden rozedma.

Ja był target114_0_ opóźniony że chroniczny bronchit dostać zawierać w COPD. Badham w 1814 używał słowo katar odnosić sie chroniczną kaszlową, narosłą śluz sekrecję jako objawy które mogli być częścią COPD. i bronchiolitis i chroniczny bronchit

Laënnec opisywał rozedmę płuca w 1821 w jego traktacie choroby klatka piersiowa. Był nowatorem stetoskop który napisał że rozedma płuca które no opróżniali dobrze. przesadnie nadymali Laënnec pójść dalej opisywać kombinację rozedma i chroniczny bronchit.

Ja był w 1846 ten John Hutchinson wynajdowć oddechomierz. To był klucz diagnozować COPD. Oddechomierz wciąż używa dzisiaj dla diagnozy i stały bywalec oceny co do odpowiedzi terapia w COPD. Hutchinson instrumentu tylko wymierzona zasadnicza pojemność. Ja był w 1947 który dodawaliśmy pojęcie timed zasadnicza pojemność jako miara airflow Tiffeneau i Pinelli.

Definicja COPD

CIBA gościa sympozjon w 1959 i Amerykański Thoracic społeczeństwa komitet na Diagnostycznych standardach w 1962 byliśmy pierwszy opisywać definicję COPD.

 • Amerykański Thoracic społeczeństwo definiował chronicznego bronchit w klinicznych terminach wliczając chroniczny kaszlowego trwać przynajmniej trzy miesiąca dla dwa rok przynajmniej.
 • Amerykański Thoracic społeczeństwo definiował rozedmę jak powiększającą przydziąsłową stratę przydziąsłowe ściany i przestrzenie.

William Briscoe był pierwszy osobą który używał termin COPD w dyskusi przy 9th Osikową rozedmy konferencją w 1965.

Traktowanie COPD

Wczesny jedyne terapie dla COPD byli antybiotykami dla zapalenia płuc, śluzu rozcieńczacz dzwoniący potasu jodek i bronchodilators jak efedryna, theophylline, etc. Tam  byli w dodatków sedatives rozdawać z efektami ubocznymi efedryna.

Ja był w 1960's że isoproterenol - selekcyjny beta 2 agonist używał. Corticosteroids prawie nigdy używali i tlen no radził at the time.

Nad ostatnimi 5 dekadami tam  był nastanie wdychany krótki działający beta 2 agonists jak Salbutamol, długi działający beta 2 agonists jak Formoterol i Salmeterol.

Tam  także był nastanie antimuscarinic agenci jak tiotropium i ipratropium który wziąć początkowo używać atropinę.

Tlenowa terapia i płucna rehabilitacja także rozwijaliśmy nad ostatnią połową 20th wiek.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2706597/
 2. http://www.nhs.uk/Conditions/Chronic-obstructive-pulmonary-disease/Pages/Introduction.aspx
 3. http://www.bcguidelines.ca/pdf/copd.pdf
 4. http://www.nice.org.uk/nicemedia/live/13029/49401/49401.pdf
 5. http://www.lung.org/assets/documents/publications/solddc-chapters/copd.pdf
 6. http://www.who.int/respiratory/copd/GOLD_WR_06.pdf

[Dalszy czytanie: Chroniczna Obstrukcyjna Płucna choroba]

Last Updated: Feb 16, 2016

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post