Historia Ketogenic dieta

Dr Ananya Mandal, MD

Ketogenic dieta zostać popularną jako terapia dla epilepsi w 30s i 1920s. Ja rozwijał zapewniać alternatywę głównego nurta zamocowanie który demonstrował sukces jako epilepsi terapia., Jakkolwiek dieta był ostatecznie w dużym stopniu porzucającym opłatą wprowadzenie nowe anticonvulsant terapie. Chociaż ja wyłaniał się że najwięcej skrzynek epilepsja mogli efektywnie kontrolujący używać te lekarstwa, wciąż nie udać się dokonywać epileptyk kontrola wokoło 20%, 30% epileptycy wewnątrz. Dla te jednostek i dzieci z epilepsją, szczególnie dieta przedstawiał jako technika dla kierować warunek.

Rola zamocowanie w traktowaniu choroba w szczególe znał ludzkość dla tysięcy rok i studiował starożytnych grków lekarzami i antycznymi Indiańskimi lekarzami. Wczesny traktat w Hipokratycznym korpusie językowym "Na Świętej chorobie", ", opisuje jak alteracje w diecie bawić się rola w epilepsi zarządzaniu. Ten sam autor także opisuje w "epidemiach" od kolekci, jak mężczyzna leczył epilepsja gdy powstrzymywał się całkowicie od spożywać jedzenie lub napój.

Pierwszy nowożytna naukowa nauka w zamocowanie jako lekarstwo dla epilepsi prowadził w Francja, w 1911. Podczas, potasu bromek używał taktować epileptyków ale ten faktorskich zwalniających pacjentów umysłowych potencjały. Zamiast, dwadzieścia epilepsj pacjentów podążali niskokalorycznego, jarskiego karmowego plan który łączył z zamocowaniem., Dwa pacjenta pokazywali znaczących ulepszenia, chociaż najwięcej no mogli przylegać żywienioniowi ograniczenia. Jakkolwiek dieta znajdował ulepszać pacjent umysłowe zdolność porównywać z skutkami brać potasu bromek.

Także podczas początek 20 wieku wieka popularyzował pomysł zamocowanie jako środek wznawiać zdrowie, amerykanin dzwoniący Bernarr Macfadden. Jego studencki osteopath, Hugh Conklin, wprowadzony zamocowanie jako traktowanie metoda dla kontrolować epilepsję. Coklin proponował że epileptyczni schwytanie powodowali toksyną wydzieloną w jelicie i sugerowali że pościć dla 18, 25 dni mógł powodować toksynę rozpraszać. Jego epileptyczni pacjenci stawiali na "wodnej diecie," która donosił leczył 90% dzieci z warunkiem i 50% dorosli. Analiza nauka, że, w rzeczywistości, 20% Coklin's pacjenci zostać bezpłatnym podczas gdy 50% demonstrował niektóre ulepszenie. która pokazywać był wykonująca opóźniona Zamocowanie terapia wkrótce adoptował jako część główny nurt terapii dla epilepsi w 1916 i, Dr mcMurray donoszący Nowy Jork Medyczny czasopismo że pomyślnie taktował epileptycznych pacjentów przepisywać post, podążać dietą krochmal i cukier od 1912 swobodnie.

Ja był w 1921 który zauważał ten trzy soluble mieszanki endocrinologist Rollin Woodyatt, aceton, β-hydroxybutyrate i acetoacetate produkowaliśmy wątróbką jako rezultat głodzenia (wpólnie nazwani ketonów bodies) lub jeżeli podążali diety bogactwo w sadle i depresję w węglowodanach. Russel Dziki od Mayo kliniki dzwonił to i używał je jako traktowanie dla epilepsi w 1921 "ketogenic dieta", także.

Dalszy badanie w 1960s pokazywał że więcej ketony produkują łańcuchów triglycerides (MCTs) na jednostkę energia w przeciwieństwie do limfatycznym systemem. ponieważ odtransportowywają szybko wątróbka przez wątrobianej wrotnej żyły, W 1971, Peter Huttenlocher wymyślał ketogenic dietę znaczy, dokąd 60% kalorie przychodził od MCT oleju który pozwolił więcej proteinę i węglowodany zawierać porównywali z oryginalną ketogenic dietą, rodzice mógł przygotowywać przyjemnych posiłki dla ich dzieci z epilepsją. Wiele szpitale także adoptowali MCT dietę zamiast oryginalnej ketogenic diety, chociaż niektóre używali kombinację dwa.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://www.gosh.nhs.uk/medical-information/procedures-and-treatments/ketogenic-diet/
 2. http://site.matthewsfriends.org/uploads/pdf/TypesofKetoDiet.pdf
 3. http://www.g1dfoundation.org/wp-content/uploads/2012/01/Ketogenic-Diet-How-to-Make-it-Work-for-Life.pdf
 4. http://www.theketogenicdiet.org/
 5. http://www.nutritionandmetabolism.com/content/pdf/1743-7075-1-2.pdf

[Dalszy czytanie: Ketogenic dieta]

Last Updated: Jan 12, 2015

Advertisement

Comments

 1. Daany Ampuero Daany Ampuero Argentina says:

  Hola. Tengo mi hermana de 30 años con epilepsia, me diria cuál es la dieta que le tengo que hacer? Por favor!!!

  • Daniel Demchak Daniel Demchak United States says:

   Perdón mi español. Como la dieta keto. La dieta es 20 gramos o menos de carbohidratos cada dia, 65% o más calorías desde grasa y las demás proteína por eso 65% grasa, 30% proteína y casi a nada carbohidratos.

   Ella debería comer muchos huevos, queso, mantequilla, mayonesa, carne. Busca "ketogenic diet foods".

   Buen suerte

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post