Ludzki Mózg struktura

Dr Ananya Mandal, MD

Ludzki mózg zawiera liczba różni regiony. Each te regiony jest bardzo ważny z wysoce specjalizować się funkcjami. Mózg z grubsza dzieli w trzy części która zawierają następujący:

  • Forebrain
  • Śródmózgowie
  • Móżdżkowy trzon lub łania mózg

Środkowa część mózg zawiera móżdżkowego trzon i śródmózgowie. Funkcja śródmózgowie i w dużym stopniu konserwował nad rok ewolucja. Funkcje forebrain, jakkolwiek zmieniali nieco. Cortex wysoce rozwija z wysoką pojemnością dla powikłanego główkowania i rozwiązywania problemów.

Móżdżkowy trzon

Ten część ludzki mózg jest jednakowa zwierzęta niski rozkaz i no zmieniał dużo z ewolucją. Móżdżkowy trzon zawiera zasadnicze struktury wliczając szpika oblongata który kontroluje oddychanie, tętno, przetrawienie i cerebellum, który utrzymuje mięsień równowagi i ruchu coordinates sensualny wkład i.

Mózg

Ten region mózg jest odpowiedzialny dla wzroku, przesłuchania, temperaturowej kontrola, motorowej kontrola i czujności. Śródmózgowie także łączy móżdżkowego trzon thalamus, pozwolić dla informaci retransmitującym od sensów mózg i mięśnie z powrotem. Śródmózgowie także zawiera limbic system który kłama nad móżdżkowy trzon i pod cortex. Ja składać się z liczba interrelated struktury które regulują temperaturową kontrola, hormony i emocje. Limbic system także rozdaje z długookresową pamięcią.

Limbic system zawiera:

Hypothalamus - hypothalamus reguluje reakcja w sytuacji awaryjnej tak jak odpowiedź as well as nagłych wypadków zasadniczy procesy tak jak "walki lub lota", karmienie i reprodukcja. Hypothalamus także kontroluje uwolnienie hormony. Neurony wpływa tętno i oddychanie koncentrują w hypothalamus.

Amygdala - Ten część limbic system reguluje zachowanie.

Hippocampus - Ten teren jest odpowiedzialny dla formaci, magazynowania i organizować wspominki.

Śródmózgowie i limbic system także tworzymy część siateczkowy aktywuje system (RAS). Ja jest ten terenem który reguluje wakefulness i sen.

Mózg

Ten region zawiera cerebralnego cortex i otacza móżdżkowego trzon śródmózgowie i. W istotach ludzkich, ja wysoce bardzo skomplikowaną strukturę i rozwija. Forebrain wymaga w myśli i rozwiązywaniu problemów.

Cerebralny cortex dwa cerebralnej hemisfery i powierzchnię fałdowej, marszczącej. Fałdy w warstwie dzwonią sulci. Odgórna warstwa cortex jest wokoło dwa milimetrami gęstymi i sumarycznego nawierzchniowego teren wokoło 1,5 metru kwadratowego. Dwa hemisfery pracują w koordynaci, chociaż jeden strona jest dominująca. Na przykład, praworęczni ludzie dominującą lewą cerebralną hemisferę.

Cortex zrobi up cztery lobes który zawierają:

Czołowy lobe - Ten region mózg zajmuje frontową część czaszka i kłama za czołem. Czołowy lobe kojarzy z planowaniem, podejmowanie decyzji, ochotniczego mięśnia ruchem, przerobową mową, odorem i emocjami.

Ciemieniowy lobe - Ten teren mózg przetwarza sensualną informację i jest odpowiedzialny dla ustalać przestrzenną świadomość, nawigację i ustawiać. Ja także wymaga w przerobowej informaci odnosić sie kosztować, temperaturze i dotyku.

Skroniowy lobe - skroniowy lobe wymaga w, kontroluje niektóre aspekty i językowy postrzeganie, pamięć i emocja. przerobowym projekcie i auditory informaci

Potylicowy lobe - To jest wizualny przerobowy centre mózg i zawiera wielką proporcję wizualnego cortex region.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.cs.rochester.edu/users/faculty/dana/Ch2.pdf
  2. http://www.au.af.mil/au/awc/awcgate/army/rotc_brain_function.pdf
  3. http://www.ssreg.com/images/classes/princeton/files/The%20Structure%20of%20the%20Human%20Brain.pdf
  4. http://www.medphys.ucl.ac.uk/research/borg/homepages/florian/thesis/pdf_files/p25_34.pdf
  5. http://online.kitp.ucsb.edu/online/brain-m11/bassett/pdf/Bassett_Brain11_KITP.pdf

[Dalszy czytanie: Mózg]

Last Updated: Nov 4, 2013

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post