Hipertansiyonda Risk faktörleri

Yüksek kan basıncı oldukça sık çalışan ailelerin özellikle Afro-Caribbean veya Güney Asya kökenli - yaşlı ve şişman insanlar daha yaygın değil egzersiz, tuzu yüksek bir diyet yemek, yüksek miktarda alkol ve sigara içmek ve yüksek kan kolesterol düzeyleri vardır.

Bu faktörler de önemli ölçüde kardiyovasküler hastalık riskini artırdığı ve kalp üzerinde büyük bir yük daha zor pompa için zorlayarak yer - özellikle kalp kası sağlayarak damar da ateroskleroz tarafından zarar görmüş ise daha fazla çalışması gerekiyor kalp kası başarısız, daha yüksektir.

Hipertansiyon, aynı zamanda hamile olurlar ve bazı kadınlar ilk hipertansiyon geliştirirken bu bazı kadınlar için bir sorun olabilir. Pregnancy–induced hipertansiyon çeşitli türleri vardır ve tüm Anneler böbrekler ve diğer organlara zarar verebilir ve düşük Doğum ağırlığı ve erken teslimat neden olabilir.

Preeklampsi, gebeliğin ciddi bir durumdur ve ilgili artan tansiyon ve böbrek sorunları - sonucunda annenin idrar protein preeklampsi plasenta etkiler ve annesinin böbrek, karaciğer ve beyin etkileyebilir. Preeklampsi ilerledikçe ve nöbetler geliştirirken koşulu olan anne ölüm ve foetal komplikasyonlar, düşük Doğum ağırlığı, erken doğum ve stillbirth gibi önde gelen nedenidir Eklampsinin bilinir. Preeklampsi belirtileri geliştiren birçok kadın, azaltmak veya ilgili sorunlardan kaçınmak için yakından izlenmektedir.

Last Updated: Jul 17, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post