Hyponatremia przyczyny

Dr Ananya Mandal, MD

Terminu hyponatremia nawiązywać do warunek dokąd krwionośny sodium poziom jest za niski. Zdrowy sodium poziom jeżeli poziom spada 135 mmol/l pod. jest między 135, 145 mmol/l i osobą rozważa być hyponatremic Słowa hyponatremia zrobi up dwa słowa - "hypo" znaczenia "natrium" i depresja "łaciny imię dla sodium.

Hyponatremia może przynoszący dalej niedostatkiem sodium lub nadmiarem woda która rozcieńcza poziom sodium. lub Najwięcej skrzynek powodują nadmiarem woda stratą sodium, raczej niż.

Sodium pomaga regulować kwotę zawierającą w ciało komórkach i wokoło woda. To pomaga utrzymywać normalnego ciśnienie krwi i wspierać komórki funkcję. Gdy sodium poziom jest niski ciało poziom wody wzrasta powodować komórki które mogą prowadzić liczba problemy które rozciągają się od łagodnego surowy. nabrzmiewać, Nabrzmiewać w mózg jest szczególnie niebezpieczny, gdy mózg ogranicza czaszka i no może nabrzmiewać bez powodować komplikacje.

Typ hyponatremia

Hyponatremia klasyfikuje według pozakomórkowego rzadkopłynnego tomowego statusu który może wpływać równowagę sodium i woda w trzy głównych sposobach,

Hypovolemia

W hypovolemia poziomy oba i sodium woda są za niski. To może powodować ćwiczyć w upale bez pić dosyć wodę uzupełniać elektrolitu poziom. Przesadna krwionośna strata może także powodować ten formę hyponatremia.

Euvolemic hyponatremia

Tutaj krwionośny poziom wody który może powodować pić zbyt dużo wody lub obecność chroniczni stany zdrowia tak jak nowotwór. jest zbyt wysoki, Use pewni lekarstwa może także powodować ten formę hyponatremia.

Hypervolemic hyponatremia

Hypervolemic hyponatremia zdarza się gdy poziom woda w ciele który często powoduje cynaderki niepowodzeniem, wątrobowym niepowodzeniem lub niewydolnością serca. jest zbyt wysoki,

Lekarstwa

Niektóre przykłady lekarstwa które mogą prowadzić hyponatremia zawierają:

  • Diuretyki tak jak thiazides jak diuretyki i,
  • Epileptyków leki tak jak carbamazepine
  • Krwionośny cukier zmniejsza lekarstwa tak jak sulphonylureas ale nie gliclazide ()
  • Proton pompy inhibitory tak jak omeprazole i rabeprazole
  • Antidepressants, szczególnie selekcyjni serotnonin reuptake inhibitory (SSRIs) tak jak fluoxetine, paroxetine.
  • AS inhibitory tak jak enalapril
  • Opiaty tak jak morfina i codeine

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

[Dalszy czytanie: Hyponatremia]

Last Updated: May 21, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post