Hypothalamus kobiety i samiec

Dr Ananya Mandal, MD

Hypothalamus kontroluje niektóre podstawowe funkcje życie wliczając hormonalnej aktywności przez przysadkowego gruczołu. Tam  są kilka rodzajów różnicy w gruczole teraźniejszym między samiec i kobietami.

Niektóre różnicy między męskim i żeńskim hypothalamus mogą spisujący jak:

  • Pojemność odmianowy jądro w hypothalamus jest dwa razy równie wielka w heteroseksualnych mężczyzna w kobietach i homoseksualnych mężczyzna jak (trzeci komórki grupa śródmiąższowi jądra anterior hypothalamus)
  • W dodatku preoptic teren który reguluje kotelni zachowanie, jest wokoło 2,2 czasu wielki w mężczyzna w kobietach i zawiera 2 czasu więcej komórki, niż. Ten wielki rozmiar zależy na kwocie męscy płeć hormony, androgeny lub. Różnica w ten terenie jest tylko pozorna po tym jak dziecko jest 4 lat. W dziewczynach przy 4 rok wiek tam  jest zmniejszanie w liczbie komórki w ten jądrze.
  • Kształt suprachiasmatic jądro hypothalamus, wymagający z circadian rytmami i reprodukcja cyklami jest różny w mężczyzna i kobietach. W samiec, ten jądro kształtuje jak sfera podczas gdy w kobietach elongated jest ono. Pojemność jest jednakowa. Różnica w kształcie może być należna różni związki.
  • W mężczyzna hypothalamus wysoką liczbę (AR) niż młode dorosłe kobiety androgenów receptory. Tam  są różnicy w ARs w horyzontalnym diagonalnym zespole Broca seksualnie dimorphic jądro preoptic teren medial preoptic teren strefa, dorsalna, brzuszna i, periventricular jądro paraventricular jądro supraoptic jądro ventromedial hypothalamic jądro i infundibular jądro
  • Samiec i kobiety odpowiadają inaczej jajnikowi sterydy należni różnicy w estrogenu receptoru statusie.
  • Brodawkowego ciała kompleks zna otrzymywać wkład od hippocampus fornix. Ja wymaga w poznawczych umiejętnościach. To jest różny w dwa płciach.
  • Różnicy przynoszą wokoło kilka czynnościowe różnicy między samiec i kobietami. Na przykład, samiec w najwięcej gatunki zwierzęta wolą pojawienie kobiety nad samiec i zapach. Jeżeli seksualnie dimorphic jądro hypothalamus uszkadza, ten preferencja dla kobiet samiec pomniejsza.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, MA (Cantab)

Źródła

Dalszy czytanie

Last Updated: Jan 19, 2016

Advertisement

Comments

  1. Monalee Rafols-Gonzales Monalee Rafols-Gonzales Philippines says:

    My daughter died of inborn brain tumor, it grows inside her hypothalamus according to her neurologist... we haven't detected it until she complained of severe headache for three days and the  neurologist said it grows rapidly recently, after a day she is in coma  already and don't respond to medication.  What could be the reason why the tumor rapidly increased in size? could it be due to radiation of the cellphone? or could it be due to a massage done on her at the shoulder blades... Please enlighten me... Also some things I read here in your blog answered some of my questions. Thank you very much

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post