Hypothyroidism

Dr Ananya Mandal, MD

Terminu hypothyroidism nawiązywać do underactive tarczycowy gruczoł. Tarczycowy gruczoł lokalizuje w szyi i jest znacząco dokrewnym organem znacząco hormony odpowiedzialni dla przepisu metabolizm który produkuje tarczycowych hormony.hypothyroidism

Niektóre pospolici objawy hypothyroidism i znaki zawierają ciężaru zysk, zmęczenie, depresja, wrażliwość skóra, włosy, mięsień obolałość, zaparcie i strata libido zimni, susi. W kobietach warunek może także powodować nieregularnych lub ciężkich okresy.

Jeżeli hypothyroidism bez leczenia opuszcza tarczycowy gruczoł może nabrzmiewać wzrost i dawać gomółka w gardle lub goitre. Inne komplikacje które mogą ostatecznie zdarzać się zawierają kierową chorobę i wyrównywali zagrażający życiu warunek dzwoniącego myxoedema, ciążowi problemy, dokąd niezwykle - niscy tarczycowego hormonu poziomy powodują hipotermia, zamieszanie i ospałość. W dzieciach, hypothyroidism może opóźniać przyrosta i uszkadzać intelektualną zdolność, objawy które nawiązywać do kretyństwo w surowych skrzynkach jako.

Diagnoza ten warunek opiera się na objawach, badaniach krwi oceniać (TSH) poziom i. zaostrzanie tyroksyny i hormonu Hypothyroidism kieruje z hormonu zastępstwa terapią pomagać podnosić tyroksyna poziom. Pacjenci normalnie wymagają długiego traktowanie ale są zazwyczaj sprawnie prowadzić styl życia, zdrowego i aktywnego.

Najwięcej wspólnej sprawy hypothyroidism jest autoimmune warunkiem dzwoniącym Hashimoto thyroiditis. Tutaj, różnorodne odporne komórki i niweczniki przedstawiają w ciało ataku tarczycowego gruczoł. Hypothyroidism jest pospolity wśród kobiet niż mężczyzna, wpływa 15 w każdy 1000 kobietach porównywać z 1 w każdy 1000 mężczyzna.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Thyroid-under-active/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.thyroid.org/wp-content/uploads/patients/brochures/Hypothyroidism_web_booklet.pdf
  3. http://www.thyroid.org/wp-content/uploads/patients/brochures/Hypo_brochure.pdf
  4. https://www.aace.com/files/final-file-hypo-guidelines.pdf
  5. http://www.cumc.columbia.edu/student/health/pdf/E-H/Hypothyroidism.pdf
  6. http://www.british-thyroid-association.org/info-for-patients/Docs/bta_patient_hypothyroidism.pdf
  7. http://www.med.umich.edu/medschool/minimed/Lectures.2010/Thyroidlecture.pdf
[Dalszy czytanie: Nadtarczyczność]

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post