Hysterectomy ryzyko

Dr Ananya Mandal, MD

Jak z jakaś innymi ważnymi chirurgicznie procedurami kojarzy z pewnymi efektami ubocznymi i ryzyko, hysterectomy.

Śmiertelność wśród 40 dni operacja oszacowywa rozciągać się gdzieś między 1 i 6 dla each tysiąc hysterectomies wykonującej opłaty korzystne przyczyny. Ryzyko znamiennie jest ciężarny lub.

Kobiety potrzebują zostawać w szpitalu po hysterectomy dla up to pięć dni jeżeli mieli brzuszną procedurę i up to trzy dnia gdy laparoscopically pomagająca pochwowa procedura używa. Ja może brać up to osiem tygodni dla kobiety w pełni odzyskiwać od procedury.

Niektóre ryzyko kojarzący z hysterectomy komplikacje i zawierają:

Wewnętrzne krwawienie

W wszystkie ważnych operacjach, tam  jest ryzyko krwotok po hysterectomy. (ciężki krwawienie) Krwionośni przetaczania są tym samym dostępni taktować pacjentów które doświadczają taki krwionośną stratę po procedury.

Niezamierzony oophorectomy prowadzi przedwczesny jajnikowy niepowodzenie

W wiele skrzynkach hysterectomy, jeden lub oba jajniki możemy usuwający nawet jeśli oryginalny zamiar był oszczędzać one. To może przynosić naprzód wieka przy którym iść przez przekwitania kobieta, który może zdarzać się wokoło 3 roku wczesny niż ono zrobił. Usunięcie jajniki powoduje ostrego spadek w estrogenu poziomie który usuwa ochronnego skutek estrogen przeciw sercowonaczyniowej i kośćcowej chorobie., Hysterectomy kojarzył z narosłymi tempami kierowa choroba i osteoporosis.

Korzystne jajnikowe cysty

Znacząca liczba kobiety które przechodzą hysterectomy rozwija korzystne jajnikowe cysty następnie.

Moczowód szkoda

Tubka i to zdarzamy się wewnątrz wokoło 1% skrzynki. przez którego opuszczać ciało przechodzi uryna może dostawać uszkadzającą podczas hysterectomy Jakkolwiek, ten szkoda zazwyczaj naprawia podczas hysterectomy i zauważa. Inni brzuszni organy tak jak pęcherzowy lub kiszka są także zagrożoni szkoda na przykład., która może prowadzić infekcja lub incontinence, W niektorych przypadkach szkoda może naprawiająca podczas hysterectomy ale w przypadkach, w których to no jest ewentualny pacjent może potrzebować używać cewnika lub colostomy torba do dalszy operacja może układająca.

Skutki na życiu seksualnym

Kobiety często donoszą mniej miednicowego ból i ulepszający życie seksualne, widzii pogarszać się problemy odnosić sie ich życie seksualne. po tym jak hysterectomy wykonuje dla korzystnych przejawów chociaż niektóre mówją je Hysterectomy który jest wykonującym opłatą obecność malignancy jest często znacząco więcej radykała i kojarzy z target232_0_ surowymi efektami ubocznymi które negatywnego wpływ na życiu seksualnym.

Infekcja

Jak z wszystkie operacjami kojarzy z ryzykiem infekci, hysterectomy, tak jak urinary obszaru infekcja lub infekcja przy miejscem operacja. Najwięcej infekcj no są surowi i mogą łatwo taktujący z kursem antybiotyki.

Zakrzepica (zakrzep)

Ryzyko rozwijać zakrzepicę wzrasta w tamto które mają operację i są unieruchomeni dla okresów. Jeżeli zakrzepica zdarza się, pacjenci zachęcają ruszać się wokoło i krwionośny wiotczenia lekarstwo może także zarządzający zmniejszać ryzyko zakrzepów tworzyć.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Hysterectomy/pages/introduction.aspx
  2. http://womenshealth.gov/publications/our-publications/fact-sheet/hysterectomy.pdf
  3. http://www.ouh.nhs.uk/patient-guide/leaflets/files%5C100709hysterectomy.pdf
  4. http://obgyn.ucla.edu/workfiles/da_Vinci_Robot/Hysterectomy_Benign.pdf
  5. http://www.gacguidelines.ca/site/GAC_Guidelines/assets/pdf/HYST04-Summary.pdf
  6. http://www.irishhealth.com/clin/documents/Hysterectomy.pdf

[Dalszy czytanie: Hysterectomy]

Last Updated: Oct 16, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post