Ileus objawy

Dr Tomislav Meštrović, MD, PhD

Ileus jest czynnościowym, machinalnym inhibicją coordinated gastrointestinal aktywność która dobrowolnie zdarza się po brzusznej operaci., Swój chorobotwórczość jest multifactorial w naturze, z awanturami. elektrolicie i pośredniczącym funkcjonować w podżegającym, neurologic, immunologic

Występowanie ten warunek konsekwencje dla cierpliwego i szpitala podobnie. Ileus zwalnia cierpliwego wyzdrowienie i kojarzy z narosłą liczbą różnorodne komplikacje, w ten sposób prolongujący szpitala pobyt, (mianowicie zakaźny w naturze lub skrzepowy). W dodatku, długotrwały szpitala pobyt często negatywnego psychologicznego wpływ na cierpliwym, tworzący dodatkową barierę dla odpowiedniego postoperative wyzdrowienia.

Objawy i znaki ileus

Początkowe cechy postoperative lub paralityczny ileus zawierają mdłość, buchanie, niezdolność, brzuszny distension i opóźniający przejście, tolerować oralnego nabór jedzenie, flatus i stolec. Ściana żyłka może zostać przekrwioną i edematous, i znacząca kwota fluid może być wydzielona w kiszka lumen. To może z kolei powodować odwilżanie i znaczącego elektrolitu niezrównoważenie.

Na egzaminie pacjent który wynika w podciśnieniu, częstoskurczu i stracie skóry turgor. może być surowo odwodniony, Distended podbrzusze jest często membranowy. W przeciwieństwie do machinalnego korkowania w postoperative i paralitycznym ileus oba te znaki, jest nieobecny. dokąd perystaltyka może być widoczna i kiszka brzmi narosłego Odbytniczy egzamin zazwyczaj pokazuje pustą odbytnicę.

Terminologia używać opisywać postoperative ileus spada w dwa odrębnego gatunkowania. Postoperative ileus definiuje jako obowiązkowy okres gastrointestinal dysfunkcja który zdarza się natychmiast po operaci, z postanowieniem sygnalizującym przejściem stolec, flatus lub tolerancja oralny nabór.

Na innej ręce, długotrwały postoperative ileus musi mieć przynajmniej dwa następujący pięć znaków: mdłość, buchanie, niezdolność, nieobecność flatus, brzuszny distension lub radiologic dowód kiszki distension, tolerować oralnego nabór 24 godziny po operaci, 24 godziny po operaci, bez machinalnego korkowania.

Diagnoza

Początkowi egzaminy ileus muszą obejmować pełnego krwionośnego obliczenie i innych laboranckich testy. Hematocrit i hemoglobina możemy być podnoszącym opłatą hemoconcentration który jest często konsekwencją odwilżanie., W dodatku białej komórki obliczenie czasem wynosi. Elektrolit awantury często znajdują, w zależności od dotkliwości warunek, hence nastroszony karbamid i kreatynina wskazujemy nerkowego nadszarpnięcie.

Prosty brzuszny film pokazuje sutą benzynową dylatację wielkie i małe kiszki. Zjeżony klatka piersiowa film jest konieczny wykluczać dziurkowanie który jest pozorny jako bezpłatny powietrze pod nastroszoną blendą. po to, aby, W pacjentach z współczynnikami ryzyka dla gastroparesis, żołądkowa opróżnia nauka czasem rozważa.

W postoperative pacjentach, skomputeryzowana tomografia (CT) wykonuje jeżeli przypuszczający ileus no rozwiązywał w jeden tygodniu, lub kliniczny warunek pacjent dostaje złym. Taki zobrazowanie podbrzusze może wykonujący z śródżylnym i oralnym soluble kontrastem. W bezpośrednim postoperative okresie, skomputeryzowana tomografia z oralnym kontrastem reprezentuje metodę wybór w odróżniać długotrwałego ileus od machinalnego korkowania.

Źródła

  1. http://aups.org.au/Proceedings/44/85-99/85-99.pdf
  2. http://www.meja.aub.edu.lb/downloads/20_2/p159-166.pdf
  3. http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/intestinal-obstruction/basics/causes/con-20027567
  4. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2864831/
  5. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/000260.htm
  6. Lim E, Loke YK, medycyna & operacja, Thompson A. - Zintegrowany podręcznik. Churchill Livingstone Elsevier, 2007.

[Dalszy czytanie: Ileus]

Last Updated: Oct 30, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post