Inositol Hexanicotinate (IHN)

Dr Tomislav Meštrović, MD, PhD

Inositol hexanicotinate jest hexanicotinic zjadliwym esterem inositol. (także znać jako inositol hexaniacinate lub inositol nicotinate) Ten chemiczna mieszanka składać się z sześć molekuł nicotinic kwas z inositol molekułą w centrum struktura. (niacyna)

Ja jest popularnym formą karmowi nadprogramy jeden istotne ludzkie odżywki. dokąd ono postępuje źródło niacyna, (witamina B3) Chociaż inositol hexanicotinate kompleks no reprezentuje istotnej odżywki, niacyna jest kluczowa komórkowy metabolizm, bawić się znacząco rola w koenzym redukci i funkci reakcjach.

Metabolizm inositol hexanicotinate

Inositol hexanicotinate jest pochłonięty nietknięty i następnie hydrolizuje w ciele, wynikający w nicotinic kwasie bezpłatnym inositol i. (przynajmniej stronniczo) Chociaż gastrointestinal absorbowanie inositol hexanicotinate może zmieniać znamiennie, w przybliżeniu 70% orally ingested dawka absorbuje w bloodstream.

Oralna administracja inositol hexanicotinate wynika w stałym wzroscie w poziomie bezpłatny nicotinic kwas w krwi i osoczu. Mieszanka pojawiać się metabolized wolno, z serum poziomami osiąga szczyt z grubsza 6-10 godzin po ingestion nicotinic kwas, porównywał nabór bezpłatny nicotinic kwas gdy osocze poziomy mogą osiągać szczyt po pół godziny ledwo.

Zakres hydroliza inositol hexanicotinate pojawiać się jest bardzo niski; tym samym, mogą być odpowiedzialne dla różnych skutków obserwujących w klinicznych studiach. różnicy w osocze poziomach bezpłatny nicotinic kwas po zarządzać jednakowe oralne dawki inositol hexanicotinate i kwas bezpłatny nicotinic W rzeczywistości obserwujący skutki dla inositol hexanicotinate no mogą odnosić sie swój sumaryczna nicotinic zjadliwa zawartość ale bezpośredni skutek mieszanka na organizmu, raczej.

Korzystni skutki bezpłatny nicotinic kwas i uwolnienie nicotinic kwas w obniżać koncentrację lipids są uznani, ale korzystni skutki inositol hexanicotinate na serów lipids zależą na natępnym uwolnieniu nicotinic kwasu moieties od inositol hexanicotinate molekuły i asymilaci. Biorąc pod uwagę wspomniany wcześniej niskiego zakres hydroliza, ten mechanizm no jest wystarczający znamiennie zmieniać osocza lipid profile.

Kliniczna wartość i dawkowanie

Inositol hexanicotinate sprawdzonego korzystnego skutek na osoby zależnej vasodilatation, tak ulepsza przepływ krwi w warunkach ja (poszerzać naczynia krwionośne) dokąd ono iść na kompromis. W Europa ja jest często przepisuje jako patentowany lek znać pod imię Hexopal, wskazującym dla objawowej ulgi Raynaud's surowy przerywany claudication i zjawisko. Pospolita dawka inositol hexanicotinate dla te warunków jest 3 g na dzień który może wzrastający 4 g na dzień jeżeli konieczny.,

Nicotinic kwas dawać jako inositol hexanicotinate w dawce 10 mg na dzień przyczyniać sie dzienna dawka 11 mg inositol hexanicotinate z uwolnieniem 2,4 mg inositol, na hydrolizę. Ponieważ obliczony normalny żywienioniowy nabór inositol przyczyniać sie up to 1500 mg myoinositol na dzień, (naturalnie - występujący inositol) Europejski bezpieczeństwo żywnościowe władzy panel wnioskował że nabór 2,4 mg inositol, dzień/, wynikający od abovementioned dawki 11 mg na dzień, no będzie zbawczy koncern.

Inositol hexanicotinate postępuje jako uwolnienie dostawa nicotinic kwas; hence no jest prawdopodobnego wydarzenia rumieni się skutek gdy inositol hexanicotinate używa jako źródło należny wolna hydroliza nicotinic kwasu molekuły od inositol niacyna. Dla to powód ten mieszanka często opisuje jak "żadny wezbrana niacyna". Żadny niekorzystni skutki obserwują w próbach klinicznych używać inositol hexanicotinate do 4000 mg dziennika dla 3 miesięcy.

Nawet jeśli tam  są żadny genotoxicity dane dostępni na inositol hexanicotinate, tam  są żadny bezpieczeństw koncerny. Jak już wspomina, inositol hexanicotinate hydrolizuje inositol i nicotinic kwas który są oba endogenicznymi mieszankami które zdarzają się w kilka żywienioniowych produktach., W dodatku bezpieczeństwo nicotinic kwas gruntownie oceniał różnorodnymi władzami wliczając Naukowego komitetu na jedzeniu - (SCF).

Źródła

  1. http://www.crnusa.org/safety/updatedpdfs/13-CRNVMS3-NIACIN.pdf
  2. http://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/pub/949.htm
  3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23351578
  4. Kroner Z. witaminy i kopaliny. ABC-CLIO, LLC, Santa Barbara, Kalifornia, 2011; pp. 227-234.
  5. Stargrove MB, skarb J, mcKee DL. Ziele, odżywka i lek interakcje: Kliniczni następstwa i Lecznicze strategie. Elsevier zdrowie nauki, 2008; pp. 281-305.

[Dalszy czytanie: Niacyna]

Last Updated: Nov 17, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post