Użądlenie

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Użądlenie może spowodować niewielkie bólu i podrażnienia, ale niektóre mogą być niezwykle bolesna i może także wywołać poważne reakcje alergiczne.

W Zjednoczonym Królestwie wspólnej owadów bites obejmują mosquitoes, pchły lub, Mrówki, midges, bedbugs, pająków, roztoczy i kleszczy. Ostatnich trzech nie są owady, ale pajęczaki.

Owady, które może sting obejmują pszczół, osy i hornets. Podczas gdy owada bites przebicie karnację często do paszy na krwi ludzkiej, owada stings jako obrony i może wprowadzić strzykawką venom do skóry. 1-5

Jakie są objawy owadów bites & stings?

Jeśli owada bites, nawilża obszaru jego śliną. Może to prowadzić do reakcje alergiczne w skórę stworzenie obszaru wokół ukąszenie aby włączyć czerwony, swędzący i czasami powiększenie.

Zbyt po sting jad powoduje, że lokalne reakcje alergiczne skóry powiększenie, swędzący i czerwone i jest określany jako weal. Ból i swędzenie mogą pozostać przez kilka dni i jest zwykle łagodny i nieszkodliwe.

Stopień reakcji, zależy jednak czułość bitten osoby. Jeśli osoba ma alergię jad lub minikapsułkach może być łagodne do ogólnego silne reakcje alergiczne. Jeden takich reakcji jest reakcji nadwrażliwości lub Anafilaksja. To wymaga natychmiastowego opieki medycznej i nawet hospitalizacji zapobiegające śmierci.

Kiedy należy się widzieć z lekarzem?

Lekarza musi być konsultowane jeśli spęcznienie i parzącego obejmuje duże obszary organu lub jeżeli istnieją inne funkcje, takie jak pomoru, ropa formacji (wskazując infekcji) lub reakcje alergiczne z trudności oddychania, opuchlizna z twarzy i szyi itp.

Poniższe objawy powinny widzieć z lekarzem tak szybko, jak to możliwe:

 • nudności

 • wymioty

 • biegunka

 • szybkie rytmu serca

 • płytkie oddychania

 • utrudnione połykanie

 • szybki spadek ciśnienia krwi

 • wstrząsy

 • nieporozumień

 • mieszania

Co to jest leczenie bites owadów i słowa: sting?

Najbardziej wspólne działania można dokonać w domu oraz są zazwyczaj wystarczająca do wyleczenia objawy.

Obszar dotknięty chorobą musi być myte z soap i wodą, aby usunąć venom alergicznych lub Stinga. Żądło, jeśli widoczne mogą zostać usunięte przed mycia lub żadnej obróbce, próba jest ponawiana. Cold Kompresuj mogą zostać umieszczone nad obszarem do zmniejszenia spęcznianie i ułatwić ból. Relievers ból jak Paracetamol lub Ibuprofen mogą zostać podjęte.

Te z poważniejszych alergii zazwyczaj konieczne terapii w szpitalu. Te z Anafilaksja lub poważne alergie może być podawana adrenaliny iniekcji jako awaryjnego życia zapisywanie środka i może być konieczne dopuszczenie szpitala.

W jaki sposób można Użądlenie zapobiec?

Użądlenie są wspólne, jeśli czas spędzony jest z drzwi szczególnie w środowisku naturalnym. Wspólne środki zapobiegające bites obejmują na sobie objętych ubrania, na sobie lub przy użyciu Repelenty, przebywających we wnętrzach po zmierzchu i przy użyciu owadów ekrany itd. Unikanie i delikatnie away wokal z stinging owady, takie jak pszczół, osy i hornets pomaga zapobiec stings.

Podróżuj±cy za granicą jak Afryki, Azji i Ameryki Południowej są zagrożone bites owadów, takie jak bites mosquito, które może przekazać malarii oraz innych chorób, takie jak:

 • Żółta febra z mosquitoes w Wenezueli

 • Dur powrotny i choroba Chagasa z łóżko błędów w Meksyku

 • Gorączka plamista Lyme choroby i Rocky Mountain z znaczniki w i Państwa U.S.

Inne choroby owadów Bourne'a obejmują Dunga, Ślepota rzeczna, śpiączka, Leiszmanioza i loiasis.

Istotne jest niezbędne środki ostrożności, leki lub szczepień przed podróżą. Badania wykazały jednak nie dowodów na przenoszenie HIV poprzez mosquito lub innych owadów bites.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

 1. http://www.NHS.UK/Conditions/Bites-Insect/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.BBC.co.UK/Health/physical_health/Conditions/bites1.shtml
 3. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Insect-Bites-and-Infestations.htm
 4. http://www.TDI.Texas.gov/pubs/videoresource/fsinsectbitesst.PDF
 5. http://www.tracesetc.com/library/Handouts/BugBites.PDF

Last Updated: Sep 11, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post