Żółtaczki Pathophysiology

Dr Ananya Mandal, MD

Żółtaczka jest objawem zasadniczy warunek który uszkadza ekskrecję bilirubina od ciała.

Jako 120 dni długość życia czerwony komórka krwi komes końcówka lub komórka zostać uszkadzający komórki błona zostać słabą i podatną zrywać. Jako ten stara lub uszkadzająca komórka rozprowadza przez reticuloendothelial systemu krusi błoien poróżnienia ostatecznie i zawartość komórka wydalają w bloodstream. Jeden komórkowi składniki uwalniający jest hemoglobiną który ingested phagocytic komórkami dzwonić makrofag., gdy to zdarza się Ten fagocytoza rozszczepia hemoglobinę w swój ustawodawcze hemu i globin porcje.

Globin porcja jest proteiną który łama puszek w amino kwasy i bawić się żadny rola w chorobotwórczości żółtaczka. Hem na innej ręce, przechodzi oksydaci reakcję katalizującą enzymu oxygenase dawać biliverdin, żelazu i tlenkowi węgla. Biliverdin jest barwiącym pigmentem który wtedy przechodzi redukcyjną reakcję poddawać się żółtego pigment dzwoniącego bilirubina. Ten reakcja katalizuje cytosolic enzymu biliverdin reductase.

Prawie 4 mg bilirubina dla each kg krew produkuje w ciele każdy dzień jako rezultat hemu od wydychanych czerwonych komórek krwi jest łamającym puszkiem, głownie. Ostatek produkuje od innych źródeł hem tak jak nieudana czerwona komórki krwi synteza i od awarii proteiny które zawierają hem tak jak cytochromes i myoglobin.

Ten nierozpuszczalna bilirubina nawiązywać do jak "uwalnia, "pośredni" lub "unconjugated" bilirubina i ono ruszamy się w kierunku wątróbki przez bloodstream albumina, podczas gdy granica. Bilirubina koniuguje z glucuronic kwasem dawać bilirubiny diglucuronide lub bilirubinie która jest wodą - soluble bilirubina forma która może excreted. w wątróbce "odmienianej", (katalizującym UDP transferase) Ten odmieniana bilirubina opuszcza wątróbkę i wchodzić do jako część żółci biliary drzewa torbielowych kanałów i. Bakterie w jelicie wtedy nawracają bilirubinę w urobilinogen. Ten urobilinogen wtedy excreted w fekaliach lub i, lub ono reabsorbed jelitowymi komórkami i wziąć cynaderki przez krwi excreted w urynie.

Żółtaczka jest yellowing skóra która powoduje nagromadzeniem bilirubina w ciało tkankach., gwoździ łóżkami i biel oczy, Warunek dzieli w trzy formy, w zależności od czego powodował bilirubinę akumulować. Różni typ żółtaczka opisują below.

  • Wątrobiana żółtaczka - Tutaj bilirubina poziom niszczy przed transportem krew wątróbka. Przykłady warunki które powodują ten typ żółtaczka są hemolitycznej anemii i sierp komórki chorobą.
  • Hepatocellular żółtaczka - Tutaj niszcząca bilirubina powoduje chorobą w wątróbce i przykłady warunki które powodują to zawierają wątrobową marskość i Gilbert syndrom.
  • Wątrobiana żółtaczka lub obstrukcyjna żółtaczka - Tutaj, żółć i bilirubina zawierająca inside tym samym, zagradzamy i zapobiegamy od drenować w trawiennego system od gallbladder. Przykłady czynniki które mogą powodować to są bolakami i gallstones.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/Conditions/Jaundice/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.uphs.upenn.edu/surgery/Education/medical_students/links/Jaundice.pdf
  3. http://www.sswahs.nsw.gov.au/rpa/neonatal/html/docs/jaundice.pdf
  4. http://www.cdc.gov/ncbddd/jaundice/documents/JaundiceMgmtBrochure.pdf
  5. http://www.vfn.cz/priloha/5002c55b84e8d/neonatal.jaundice.pdf

[Dalszy czytanie: Żółtaczka]

Last Updated: Nov 5, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post