Język i ludzki mózg

Dr Ananya Mandal, MD

Ludzki mózg dzieli w dwa hemisfery. Lewa hemisfera jest i wymaga w języku "logicznym mózg" i analiza i prawa hemisfera jesteśmy "kreatywnie mózg," wymagamy w rojeniu i wyobraźni. Lewa hemisfera kontroluje prawą stronę ciało podczas gdy prawa hemisfera kontroluje lewą stronę.

Wczesny badanie na mowie i językowych centrach móżdżkowe daty z powrotem wczesne lata xix wieku. Lekarzi zauważali że raniący pacjenci z szkodą lewa hemisfera gubją władzę mowa i językowe zdolność, podczas gdy tamto z urazami prawa hemisfera no gubili ten zdolności.

Niedawni studia pokazywali to wewnątrz wokoło 97% ludzie, język reprezentują w lewej hemisferze. Jakkolwiek, w wokoło 19% leworęczni ludzie są w prawej hemisferze i równie dużo tereny odpowiedzialni dla języka gdy 68% one niektóre językowe zdolność w lewych i prawych hemisferach.

Determinacja językowi tereny

Procedura dzwoniąca cortical pobudzenia kartografować jest techniką który używa analizować regiony mózg które odnosić sie mowa. Na wykonywać móżdżkową operację taktować epilepsję lub usuwać bolaki na przykład, elektryczny pobudzenie odnosić sie tereny w cortex zapobiega pacjenta od być sprawnie wymieniać rzeczy które pokazują one i mogą także zapobiegać ich zdolność produkować grammatically spójnych zdania. Gdy taki miejsce indentified, ono oszczędza, ponieważ uszkadzać te tereny mógł powodować chwilową lub stałą stratę mowa.

Neural sieci w mózg

Neural sieci ustanawiają przez czas gdy jednostka uczy się rzeczy i doświadcza. Języka i mowy umiejętności tym samym zdobywają po narodziny. Ludzkiego genomu kody dla mowy zdolności która rozwija gdy mózg trenuje.

Mowy i języka mózg regiony

Wizualny cortex jest częścią cerebralny cortex który jest odpowiedzialny dla przerobowej wizualnej informaci.

Auditory cortex w cerebralnym cortex przetwarza auditory informację jako część sensualnego systemu dla słuchać i, wykonuje podstawowe i wysokie przesłuchanie funkcje.

Wernicke's teren jest terenem w cerebralnym cortex odnosić sie mowa i wymaga w języku mówjącym i pisać. Ten teren wymieniał po Carl Wernicke, Niemiecki neurolog który odkrywał że teren odnosić sie jak słowa i sylaby wymawiają.

Broca's teren jest terenem w czołowym lobe mózg który odnosić sie produkcja mowa. Teren wymienia po Pierre Paul Broca który zauważał nadwyrężoną zdolność produkować mowę w dwa pacjentach które podtrzymywali uraz region.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.cse.iitk.ac.in/users/hk/cs789/projects/sumitMundhra.pdf/
  2. http://www.stanford.edu/~zwicky/language-and-the-brain-ch4-8.pdf
  3. http://www.neiu.edu/~circill/bofman/ling450/language.pdf
  4. http://www.tu-chemnitz.de/phil/english/chairs/linguist/independent/kursmaterialien/termpapers_online/plontke_lang&brain.pdf
  5. http://www.cs.rochester.edu/users/faculty/dana/Ch2.pdf
  6. http://www.au.af.mil/au/awc/awcgate/army/rotc_brain_function.pdf
  7. http://www.ssreg.com/images/classes/princeton/files/The%20Structure%20of%20the%20Human%20Brain.pdf
  8. http://www.medphys.ucl.ac.uk/research/borg/homepages/florian/thesis/pdf_files/p25_34.pdf
  9. http://online.kitp.ucsb.edu/online/brain-m11/bassett/pdf/Bassett_Brain11_KITP.pdf

[Dalszy czytanie: Mózg]

Last Updated: Nov 4, 2013

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post