Białaczek przyczyny

Dr Ananya Mandal, MD

Dlaczego białaczka rozwija?

Ciało ludzkie składać się z tryliony komórki. Each komórka zawiera chromosomy. Gen jest składnikiem chromosomy które niosą genetyczne wiadomości. Gen zrobi up pasemko Deoxyribonuclieic kwas (DNA). Szkoda DNA jest odpowiedzialna dla inicjaci nowotwór. Szkoda może być w postaci przesuwania się lub prześciełania chromosomowi kawałki i segmenty.

Normalnie jest sposobny korygować swój szkodę samodzielnie DNA. Gdy ten koryguje miara nie udać się, nowotwór rozwija. Szkoda DNA białe komórki krwi może prowadzić początek białaczka. Pojedynczy typ białaczka może zawierać kilka genetyczne anormalność.

Ostra białaczka myeloid rozmaitość, szczególnie, wynika od defektu w maturation białe komórki krwi wśród szpika kostnego i rozprzestrzenianiu. (AML) Te niewyrobeni leukocytes nie udać się rozwijać w dojrzałych leukocytes. Białaczka podejrzewa gdy tam  jest nadmiar niewyrobeni leukocytes w krwi lub szpiku kostnym.

Chroniczna białaczka wpływa dorosłych powszechnie niż ostra białaczka. Mogą mieć wolnego postęp niż ostre białaczki. To jest korzystny faza który podąża ` wybuchem' faza dokąd choroba postęp znacznie przyśpiesza. Jak w ostrej białaczce być chromosomowi anormalność w chronicznej myeloid białaczce (CML) może, tam. Te zmiany mogą prowadzić odmianowe alteracje w pewnych enzymach w ciele i proteinach. Powszechnie dzwonił tyrosine kinase przedstawienie wzrastającą aktywność w CML należnym Filadelfia chromosom enzym (chromosomowa anormalność).

Przyczyny i współczynniki ryzyka

Dokładna przyczyna białaczka jest niewiadoma ale kilka współczynniki ryzyka mogą podnosić szansę dostawać białaczki. Te zawierają rodzinny i genetyczni ryzyko as well as środowiskowi i styl życia czynniki.

Rodzinni i genetyczni czynniki

Genetyczne anormalność bawić się znacząco rola dla małej proporci skrzynki białaczki tylko. W najwięcej skrzynki tam  jest interakcja z wadliwymi genami i DNA szkoda z środowiskowym i stylem życia wskazuje czynniki przynosić wokoło ryzyko białaczka.

Niektóre genetyczne anormalność kojarzyli z białaczkami bezpośrednio. Te zawierają Filadelfia chromosom i swój skojarzenia z CML. Klinefelter syndrom, puszka syndrom, kwiatu syndrom ataksja, telangiectasia i Fanconi syndrom, jesteśmy chromosomowymi nieład prowadzi predyspozycja białaczka.

Pierwszego stopnia krewni wliczając rodziców, rodzeństw lub bezpośrednich potomstw z chroniczną białaczką, dwa, cztery czasy dla ten nowotworu wzrastający ryzyko.

Wiek

Najwięcej (70%) białaczki zobaczą w pacjentach nad wiekiem 50.  Pacjenci diagnozujący z AML, CML i CLL, są zazwyczaj dorosłymi i starszymi osobami. WSZYSTKO, jakkolwiek jest pospolity w wczesnym dzieciństwie.

Ja sugeruje że chromosomy białe komórki krwi starsze osoby są krusi i skorzy DNA zmiany i szkoda która mogą prowadzić białaczka. Z wiekiem, tam  jest obniżony zdolność ono naprawiać i ono ochraniać przeciw szkodzie DNA. Tam  mógł także być bezpłatnego radykała szkoda DNA w starszych osobach.

Stylów życia czynniki

To zawiera czynników jak dymienie i żywienioniowi czynniki. Diety bogactwo w owoc i warzywo i innych przeciwutleniaczach może pomagać zapobiegać przeciw DNA szkodzie powodować bezpłatnymi radykałami i tak mieć rola w zmniejszać ryzyko wywoławczy nowotwory wliczając białaczek może. Narosły papierosowy dymienie kojarzy z narosłym ryzykiem białaczka. Papierosy zawierają agentów które łączyli białaczki. tak jak benzen i inne substancje chemiczne

Środowiskowi czynniki

Studia pokazywali że kilka środowiskowi i past ujawnienia mogą podnosić ryzyko białaczki. Poprzedzający ujawnienie chemoterapia i napromienianie podnosi ryzyko białaczki.

Alkylating agentów, używać taktować innych nowotwory, znamiennie wzrasta ryzyko białaczka. W pacjentach taktujących z alkylating agentami dla różnorodnych nowotworów, tam  jest narosły prawdopodobieństwo rozwój białaczka.

Jonizacyjny napromienianie używać dla innego nowotwór podwyżek ryzyka ale nie dla CLL AML, WSZYSTKO i CML. Tamto wystawiający napromienianie są także zagrożoni białaczki. Studia pokazują że połówka wszystkie skrzynki diagnozować między 1950 i 1987 białaczka był związany z napromienianie w Hiroszima i Nagasaki po atomowej bomby wybuchu.

Pewne substancje chemiczne jak benzenowa podwyżka ryzyko białaczki. Benzen używa jako rozpuszczalnik w skórze, druku i petrochemicznych przemysłach. Benzenowy ujawnienie zdarza się przy miejscem pracy lub środowiskowymi źródłami tak jak tabaczny dymienie.

Ostra białaczka tamte rozrzewniające T komórki, szczególnie, może powodować ujawnieniem istoty ludzkiej T komórki białaczki wirus (HTLV). Ten wirus proteiny który powodują anormalność w ich przyroscie prowadzi nowotwór attaché proteiny w limfocytach i.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.cedu.niu.edu/~shumow/itt/Leukemia.pdf
  2. http://www.lls.org/content/nationalcontent/resourcecenter/freeeducationmaterials/leukemia/pdf/understandingleukemia.pdf
  3. http://www.nhs.uk/Conditions/Leukaemia-acute/Pages/Causes.aspx
  4. http://www.nhs.uk/Conditions/leukaemia-chronic-lymphocytic/Pages/Causes.aspx
  5. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/in_depth/cancer/leukaemia1.shtml

Dalszy czytanie

Last Updated: Jan 24, 2013

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post