Niscy ciśnienie krwi objawy

Dr Tomislav Meštrović, MD, PhD

W absolutnych terminach podciśnienia lub depresji ciśnienie krwi może definiujący jako ciśnienie krwi niscy niż 80/50 mmHg. Potencjalne przyczyny rozciągają się od odwilżania poważni medyczni nieład i warunek zostać clinically znacząco gdy ono kojarzy z objawami. Diagnoza podciśnienie opiera się na medycznej historii, fizycznym egzaminie i wynikach testu.

Gatunkowanie objawy

Różne formy podciśnienie mogą clinically klasyfikujący w trzy grupy opierającej się na ich objawach: bezobjawowy chroniczny podciśnienie, chroniczny podciśnienie z wieloskładnikowymi objawami i orthostatic dysregulation. W kontraście do arterialnego nadciśnienia, niski ciśnienie krwi no prowadzi sercowonaczyniowa szkoda.

Bezobjawowy chroniczny podciśnienie no rozważa choroba traktowanie, tym samym no wymaga. Ja zobaczy jako normalna, zgodnie z konstytucją zdecydowany krążeniowy przepis wariant, często obserwujący w wyszkolonych wydajnych atletach gdy odpoczynkowa cyrkulacja jest w parawspółczulnym stanie.

W chronicznie lub sporadycznie zmniejszony ciśnienie krwi, różne podmiotowe skargi może powstawać jako rezultat niedostatecznej cyrkulaci ale także opłaty organy nieswoiści nieład ogólny warunek. Główny objaw jest dizziness lub lightheadedness który rozliczają dla w przybliżeniu 5 procentów początkowej opieki kliniki wizyty.,

Inni objawy zawierają błyskawiczny męczyć, braka koncentracja, gniewliwość, zawroty głowy, mdłość, sen nieład, tinnitus, wrażliwość, braka apetyt, dyspnea i bolesną furorę, zimno, blisko serca. (dzwonienie w ucho) Ja jest często ciężki odróżniać te objawy od psychovegetative nieład ogólny warunek.

W orthostatic podciśnieniu lub orthostatic dysregulation, zmiany w pozyci może zmniejszać żylnej krwi powrót serce, wynikający w nagłej kropli w ciśnieniu krwi. (szczególnie trwanie up) Objawy zawierają uczucia zawroty głowy, pusty uczucie, niepewność w odprowadzeniu, zawalenie się i syncope, w głowie. Warunek jest częsty w starych ludziach z nieład autonomic układ nerwowy.

Diagnoza podciśnienie

Diagnoza ten warunek zrobi gdy częstotliwi ciśnienie krwi pomiary pokazują zmniejszanie w ciśnieniu krwi kojarzącym z objawami i podmiotowymi skargami. Cel dodatkowe diagnostyczne procedury jest znajdować i prawdziwa przyczyna po to, aby ustalać jakaś systemowych problemy i sugerować poprawnego traktowanie.

Pomiar ciśnienie krwi i tętno podczas gdy supinum dla 5 minut po stać dla minut i przynajmniej wtedy znowu 1 i 3 jest znacząco w ustanawiać diagnozę orthostatic podciśnienie. Mierzyć sadzam i stać ciśnienia krwi reprezentujemy alternatywę w codziennej klinicznej praktyce.

Plandeka stołu test nagrywa tętno na minuty podstawie i ciśnienie krwi (także znać gdy kierowniczej pionowej plandeki próbny lub bezwolny głowy plandeki test) podczas gdy stół przechyla w głowy pozyci przy różnymi poziomami. Test jest znacząco w dyferencjalnej diagnozie niewytłumaczony syncope i ono udowadniał kluczowy w rozumieć hemodynamiczne zmiany odnosić sie dysautonomia.

Valsalva manewr jest innym fizycznym egzaminem który może używać oceniać autonomic funkcję w hemodynamika analizować tętno i ciśnienie krwi. Parametry mierzą po kilka cykli/lów typ głęboki oddychanie używać nieinwazyjnego ciśnienie krwi system monitorującego.

(które muszą zawierać zupełnego krwionośnego obliczenie, witaminy B12 poziomy, podstawowego metabolicznego panelu i ranku cortisol,) badania krwi (ECG), elektrokardiogram i echocardiogram, mogą zapewniać dodatkowe informacje i pomoc w znajdować główną przyczynę podciśnienie czasem. Obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) może zatrudniający oceniać ewentualne etiologie neurogenic orthostatic podciśnienie.

Źródła

  1. http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/low-blood-pressure/basics/symptoms/con-20032298
  2. http://www.aafp.org/afp/2011/0901/p527.html
  3. http://www.nhlbi.nih.gov/health/health-topics/topics/hyp/signs
  4. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3769171/
  5. Humes HD. Kelley's podstawy Wewnętrzna medycyna. Lippincott Williams & Wilkins, 2001; pp. 64-71.
  6. Kumpel GK, kumpel P Praktyczna fizjologia. podręcznik - 2nd wydanie. Ukierunkowywa Blackswan, 2006; pp. 193-203.

[Dalszy czytanie: Niski ciśnienie krwi]

Last Updated: Jan 11, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post