Nowotworów Płuc traktowania

Dr Ananya Mandal, MD

Nowotwór płuc jest taktujący zasadzony na wytrzymywać traktowanie pacjentów ogólnych zdrowie zdolność as well as status scena nowotwór i typ, i. Który typ traktowanie pacjent zależy dalej czy komórka nowotwór płuc lub małego komórka nowotwór płuc. Główni traktowań podejścia są operacją, promieniolecznictwem, chemoterapią lub kombinacją dwa lub więcej te, w zależności od jak posuwający się naprzód nowotwór jest.

Komórka nowotwór płuc

Komórka nowotwór płuc jest więcej pospolitym formą nowotwór płuc. Gdy ten nowotwór no rozprzestrzeniał poza płuco i pacjent jest w całkowitym dobrym stanie zdrowie, operacja zazwyczaj poleca usuwać bolaka. To może podążać up z chemoterapią niszczyć jakaś komórki nowotworowe zostaje w ciele.

W przypadkach, w których komórka nowotwór płuc ogranicza płuco, ale pacjenta zdrowie jest zbyt biedny pozwalać operację, promieniolecznictwo zazwyczaj poleca niszczyć komórki nowotworowe. Promieniolecznictwo może także łączący z chemoterapią, kombinacja nawiązywać do jak chemoradiotherapy.

Jeżeli komórka nowotwór płuc rozprzestrzeniał do takiego stopnia, że neither promieniolecznictwo lub byliśmy wydajni, kurs chemoterapia zazwyczaj radzi. Jeżeli nowotwór powtarza się po chemoterapii, dalszy kurs mój zarządzał.

Komórka nowotwór płuc

To jest mniej pospolitego formy nowotwór płuc i ogólny taktuje używać chemoterapię lub kombinację chemoterapia i promieniolecznictwo. Ten forma nowotwór płuc jest agresywna i rozprzestrzenia szybko niż komórka nowotwór płuc, znaczy operację no jest odpowiedniego traktowania opci czasem warunek diagnozuje.

Jeżeli mały komórka nowotwór łapie wcześnie, ja może być ewentualny taktować chirurgicznie, i to zazwyczaj podąża up z chemoterapią lub promieniolecznictwem pomagać zmniejszać ryzyko recydywa.

Operacja

Tam  są trzy typ który mogą wykonujący taktować nowotwór płuc operacja i te zawierają następujący:

    • Klin resekcja lub segmentectomy - To używa usuwać małego bolaka który wciąż ogranicza jeden teren płuco, który zazwyczaj tylko zdarza się w prawdziwych wczesnych fazach komórka nowotwór płuc.
    • Lobectomy Tutaj, przynajmniej rozdziela jeden wielki płuco, usuwa. (lobes) dokąd nowotwór lokalizuje
    • Pneumonectomy - cały płuco jest usuwającym opłatą nowotwór który wpływał środkową część rozszerzanie się przez cały go lub płuco. Ja jest ewentualny dla pacjentów oddychać po ten procedury, używać właśnie jeden płuco.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

[Dalszy czytanie: Nowotwór Płuc]

Last Updated: Nov 11, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post