Lupus tedavisi

Bilinen hiçbir tedavi lupus için ancak etkili tedaviler vardır. Böylece tedavi şişme azaltmaya odaklanır lupus belirtileri (şişme), inflamasyon çoğu.

Tedavi, bu ilaçlar alarak şunları içerebilir:

  • Steroid anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID'ler). NSAİİler genellikle eklem ve kas ağrısı ve hafif sle kişiler iltihabı azaltmak için kullanılan (ağrı kötü değil ya da etkilenen organlar değil). NSAID'ler, reçeteyle satılan ilaçlar ve over-the-counter ilaç birçok farklı türleri vardır. Aspirin, ibuprofen, naproksen ve diğer ilaçlar içerirler. NSAİİler yaygın yan etkileri mide üzgün, mide ekşimesi, uyuşukluk, baş ağrısı ve sıvı birikimine içerebilir. Eğer herhangi bir yan etkisi var, senin hcp konuşun. NSAİİler kan, karaciğer ve böbrekler de sorunlara neden olabilir. Bu sorunlar için oluyor değil emin olmak için hcp temas muaftır.

  • Antimalarial ilaçlar. Önlemek veya sıtma tedavisinde kullanılan ilaçlar, eklem ağrısı, deri döküntüleri ve ülser tedavisinde kullanılır. İki ortak Antimalaryal hydroxychloroquine (Plaquenil) ve chloroquine (Aralen) ' dir. Antimalaryal yan etkileri mide üzgün, bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi, bulanık görme, sorun uyku ve kaşıntı içerir.

  • Kortikosteroid hormon. Bunlar vücudun çeşitli dokuların iltihabı azaltmak güçlü ilaçlar var. Ağızda kremler cilde uygulanır veya enjeksiyon tarafından alınabilir. Prednisone lupus tedavisi için sık kullanılan bir kortikosteroid olduğunu. Corticosteriods bu nedenle diyetteki olası en düşük doz kullanmayı deneyin çeşitli yan etkileri olabilir. Kısa süreli yan etkileri, şişlik, iştah artışı, kilo ve duygusal iniş ve çıkışlar içerir. Bu yan etkiler genellikle uyuşturucu durdurulduğunda durdurun. Kortikosteroidler uzun vadeli yan etkileri cilt, aşırı saç büyüme, kemik zayıflamış veya zarar görmüş, yüksek tansiyon, arterler, yüksek kan şekeri, enfeksiyonlar ve katarakt zarar streç işaretleri içerebilir. Lupus kortikosteroidler kullanan kişilerle kendi diyetteki kalsiyum takviyeleri, D vitamini ya da Osteoporoz (kemik zayıflamış, kırılgan) riskini azaltmak için diğer ilaç alma konusunda konuşmak gerekir.

  • İmmünsüpresif ajanlar / kemoterapi. Bu ajanların önemli organların çalışması yeteneklerini kaybediyorlar kurt, ciddi durumlarda kullanılır. Bu ilaçların organ hasarı sınırlamak için bağışıklık sistemini bastırmak. Azathioprine (Imuran) ve siklofosfamid (Cytoxan) örnek verilebilir. Bu ilaçların ciddi yan etkiler bulantı, kusma, saç dökülmesi, mesane sorunları, azalan verimlilik ve kanser ve enfeksiyon riski dahil neden olabilir.

Tedavi planı mümkün olduğu kadar başarılı olmasını sağlamak için hcp yakından çalışmak. Bazı tedavilerin zararlı yan etkilere neden olabilir çünkü derhal yeni herhangi bir belirti, hcp rapor. Değil durdurmak veya tedaviler, hcp ilk konuşma olmadan değiştirmek önemlidir.


Daha fazla bilgi için

Last Updated: Jul 27, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post