Lyme hastalığı

Lyme hastalığı Borrelia burgdorferi, bazı keneler bağırsak içinde taşınan bir bakteri nedeniyle oluşur. Ne zaman bunlar bulaştırmak için insan vücudunun (genellikle koltukaltı, kasık, kafa derisi veya diğer tüylü, gizli vücut bölgeleri) keneler eklenmesi, onlar yavaş yavaş besleme ve 36-48 saat içinde onlar insan kendi ana bilgisayara b. burgdorferi iletim. Genç keneler, özellikle bol ve yetişkin keneler enfeksiyon da aktarabilir, ancak geç Bahar ve erken yaz, ana arıyorlar.

Lyme hastalığı, Avrupa ve Asya'nın ılıman ormanlık bölgelerde ve Kuzey Amerika'nın kuzeydoğu, South central ve Pasifik Kıyı bölgelerde oluşur. İletim içinde tropik belgelenen değildir. Doğu Amerika Birleşik Devletleri'nde Lyme hastalığı Ixodes scapularisblacklegged kene ısırığı tarafından iletilir. Blacklegged yaşam döngüsünün kene ilerledikçe üzerinden dört etap: yumurta, Larva, perileri ve yetişkin. Larval ve nymphal keneler virüs bulaşmış küçük hayvanlar gibi beyaz - ayaklı fareler üzerinde besleme tarafından enfekte olma. Nymphal ve bazen yetişkin keneler insanlar yem ve bulaşmışsa, Lyme hastalığı neden olan bakteriyi iletim. Kene Larva Lyme hastalığı için insanlar iletiminde önemli olduğu düşünülür değil. Bir kene en az 24-36 saat olmuştur, ekli ve beslenme kadar virüslü keneler iletimi gerçekleşmez. Lyme hastalığı person-to-person yayılmasını oluşmaz. Virüslü bir hamile kadın ile onu fetüsün iletimi son derece nadirdir.

This map demonstrates an approximate distribution of predicted Lyme disease risk in the United States. The true relative risk in any given county compared with other counties might differ from that shown here and might change from year to year.
Bu harita, öngörülen Lyme hastalığı risk Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık bir dağılım gösteriyor. Diğer İller ile karşılaştırıldığında herhangi bir belirli County gerçek göreli risk, burada gösterilen farklılık gösterebilir ve yıldan yıla değişebilir.

Lyme hastalığı için diğer hastalık hala yanlış ve; aşağıdakiler dahil birçok diğer sorunları teşkil devam ediyor

  • Tanılamak zor olabilir
  • Onun daha sonraki aşamalarında tedavisi zahmetli olabilir
  • Farklı keneler birtakım hastalıkların belirtileri Lyme hastalığı için benzer ile iletebilir
  • Geyik kene hastalıkları Lyme hastalığı dışında iletebilir

Borrelia burgdorferi

Borrelia burgdorferi bakteri bakteriler, spirochetes, sarmal bir bahar görünümünü benzer adlı bir gruba ait. Borreliae çok küçük ve mikroskop görmedim.

Borrelia burgdorferi
Borrelia burgdorferi

Ixodes scapularis

Üç hastalıklar, Lyme hastalığı protozoan, Babesia microtive insan granülositik ehrlichiosis (bakteriyel enfeksiyon) tarafından neden Borrelia burgdorferi, insan babesiosis, neden Ixodes scapularislokma yayılır. Coastal Maine through the mid-Atlantic states ve birkaç Kuzey Merkezi devlet, özellikle Wisconsin ve Minnesota gelen bu kene bulundu. Bu kene Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri boyunca da bulunur. Güneydoğu, birkaç Ixodes scapularis bulduk Borrelia burgdorferiile bulaşmış. Pasifik kıyısında, özellikle Kuzey Kaliforniya, Lyme hastalığı Batı blacklegged kene, Ixodes scapularisyayılır.

Left to right: larva, nymph, male and female Ixodes scapularis, and male and female of Dermacentor variabilis.
Soldan sağa: larva, perisi, erkek ve dişi Ixodes scapularisve erkek ve kadın Dermacentor variabilis.

Actual sizes with addition of engorged female Ixodes
Engorged kadın Ixodes yanı sıra gerçek boyutlarıyla

Last Updated: Jul 13, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post