Lyme hastalığı tedavisi

Uygun antibiyotik kullanarak, sağlık bakımı sağlayıcınıza etkili Lyme hastalığı tedavi edilebilir. Genel olarak, ne kadar erken enfeksiyon sonrasında tedavi başlamadan, daha hızlı ve daha fazla kurtarma tamamlamak.

Antibiyotikler Doksisiklin, cefuroxime axetil ya da sözlü olarak alınan bir kaç haftalığına Amoksisilin, em döküntü iyileşme hız ve genellikle artrit ya da nörolojik sorunlar gibi sonraki belirtileri önlemek. Doksisiklin da etkili diğer birçok tickborne hastalıkları tedavi edecek.

Lyme hastalığı 9 yaşından küçük çocuklarda ya hamile ya da emziren kadınlarda ortaya çıktığında, doksisiklin genç çocuk veya doğmamış bebeklerin gelişmekte olan daimi dişler leke çünkü onlar genellikle Amoksisilin, cefuroxime axetil ya da Penisilin ile kabul edilir.

Artrit

Lyme artrit varsa, sağlık bakımı sağlayıcınıza oral antibiyotik ile tedavi. Senin artrit şiddetli ise, ceftriaxone ya da Penisilin intravenöz (üzerinden bir ven) verilebilir. Rahatsızlık kolaylığı için ve daha da iyileşmesi için sağlık hizmeti sağlayıcınız Ayrıca anti-inflamatuar ilaçlar vermek,--dan senin etkilenen eklem sıvısı çizmek veya ameliyatla bu eklemlerin iltihaplı astar kaldırma.

Çoğu kişi, Lyme artrit uzak birkaç hafta veya ay antibiyotik tedavi aşağıdaki içinde gidecek. Bazı durumlarda, ancak, bu yıl tamamen kaybolmaya alabilir. Bazı insanlar için birkaç yıl işlenmemiş Lyme hastalığı ile onların artrit uygun antibiyotik tedavisi ile tedavi edilebilir. Ancak, hastalık yeterince uzun süre kalıcı, yapının eklemlerin kalıcı olarak zarar verebilir.

Nörolojik sorunlar

Nörolojik belirtiler varsa, sağlık bakımı sağlayıcınıza muhtemelen size ile günde bir kez a ay ya da daha az intravenöz verilen antibiyotik ceftriaxone görür. Çoğu kişi tamamen kurtarmak.

Kalp sorunları

Sağlık personeli, kalp belirtilerden antibiyotik ceftriaxone veya intravenöz yaklaşık 2 hafta boyunca verilen penisilin gibi kimseler ile Lyme hastalığı tedavi etmek tercih ederim. Lyme hastalığı olan insanlar nadiren uzun süreli kalp zarar var.

Lyme hastalığı tedavi, hala, kas achiness, hafıza ve konsantrasyon ve yorgunluk ile ilgili sorunlar gibi nörolojik belirtiler de olabilir.

NIH sponsorluğundaki araştırmacılar bu belirtiler nedenini ve nasıl onları tedavi için en iyi çalışmalar yapıyorlar. Çalışmalar kronik Lyme hastalıktan muzdarip insanlar kendi belirtiler katkıda otoimmün bir yanıt geliştirmek için genetik olarak yatkın olabilir öneririz. Araştırmacılar Şimdi bu bulgu ayrıntılı önemi incelemeye.

Araştırmacılar Ayrıca çeşitli işaretler için antibiyotik vermek Zamanı iyi uzunluğu ve Lyme hastalığı belirtileri öğrenmek için çalışmalar yapıyorlar.

Ne yazık ki, bir butik Lyme hastalığı ile hastalık değil dönecektir yok garantisidir. Lyme hastalığı bakteri ile reinfected varsa hastalık birden çok kez grev olabilir.

Last Updated: Jul 13, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post