Lymphedema przyczyny

Yolanda Smith, BPharm

Lymphedema jest stanem zdrowia wymaga nabrzmiałość limfa guzki w nogach lub rękach nieodpowiedni drenaż limfa fluid od ciała, zazwyczaj, opłata.

Limfatyczny system bawić się istotnego rola w ciele rozprowadzać limfa przez cały ciała zbierać cudzoziemskich bodies tak jak bakterie, wirusy i jałowi produkty. Jałowi produkty mogą filtrujący out limfocytami które projektują walczyć infekcję w ciele.

Tam  są początkowi i drugorzędni skrzynki lymphedema, w zależności od jeżeli ono powodował innym zasadniczym stanem zdrowia.

Początkowy Lymphedema

Początkowy lymphedema jest rzadki i odziedziczony warunku zawiera który powstaje jako rezultat anormalnego rozwoju limfatyczny system zazwyczaj:

 • Milroy's choroba, także znać jako congenital lymphedema, zaczyna w niemowlęctwie i wymaga anormalną funkcję limfa guzki.
 • Meige's choroba, także znać jako lymphedema praecox, nowicjuszka wokoło wieka lub, zazwyczaj. dojrzałość płciowa podczas brzemienności
 • Początku lymphedema, także znać jako lymphedema tarda, jest rzadkim warunkiem który wymaga prezentację objawy po wieka 35.

Chociaż chorobotwórczość początkowy lymphedema zupełnie no zna, ono myśleć powodować gen mutacjami które wpływają rozwój limfatyczny system.  Ten rezultat w redukci jednostki zdolność drenować limfa fluid wymagający jak.

Genetyczny połączenie był sugerującym opłatą wysoki rozpowszechnianie jednostki które bliskiego krewnego z warunkiem. z warunkiem Żadny odmianowi geny obecnie kojarzą z warunkiem, jakkolwiek i tam, jest rzadki dowód sugerować że potomstwa afektowane jednostki są zagrożoni.

Drugorzędny Lymphedema

Drugorzędny lymphedema jest pospolitym typ i zdarza się jako rezultat procedury lub warunku która powodował szkodę limfatyczny system.

 • Chirurgicznie procedury wymaga usunięcie szkodę lub mogą prowadzić lymphedema. limf naczynia lub guzki
 • Napromienianie terapia może powodować straszenie i rozognienie limfatyczny system.
 • Komórki nowotworowe mogą zagradzać limfatycznego naczynie i wynikać w lymphedema dla bolaka przyrosta w bliskim sąsiedztwie limf naczynia lub guzek który mogą blokować przepływ limfa fluid., szczególnie
 • Infekcja limfa guzki może także ograniczać limfy prowadzenie i przepływ nabrzmiewać i okaleczać tkanka. Pasożytnicze infekcje z ten sam skutkiem są szczególnie pospolite w tropikalnych i podzwrotnikowych regionach.
 • Podżegający warunki tak jak rheumatoid artretyzm, dermatitis i egzema, mogą powodować tkankowego rozognienie i szkodę limfatyczny system.
 • Choroby sercowo-naczyniowe które wpływają cyrkulację krew przez cały ciała miejsca pacjentów przy wysokim ryzykiem doświadczać lymphedema. To jest oczywiste w pacjentach z głębokim żyła zakrzepicą, żylnymi noga wrzodami i żylakowatymi żyłami.
 • Uraz lub uraz skóra która powoduje znaczącego straszenie możemy uszkadzać limfatycznego system i wzrastamy ryzyko lymphedema w rzadkich skrzynkach.
 • Nieruchomość zmniejszał ruchu limfa drenaż i fluid, w ten sposób wzrasta ryzyko lymphedema.

Drugorzędny lymphedema jest szczególnie pospolity wśród pacjentów które mieli traktowanie dla nowotworu który może uszkadzać limfatycznego system. Objawy to mogą przedstawiać lub opóźniali dla kilka rok lub miesięcy. krótko przed procedura

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Lymphedema]

Last Updated: Nov 2, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post