Co jest odra?

Dr Ananya Mandal, MD

Odra są wysoce zakaźnym wirusowym chorobą. Ja jest pospolity wśród dzieci ale może wpływać ludzi wszystkie grupy wiekowe. Odra, jak najwięcej innych wirusowych dolegliwość, mogą mieć korzystnego kurs z few komplikacjami inny niż febrę i wysypka. Jakkolwiek, w specjalnych podatnych populacjach jak niedożyweni dzieci i tamto z pomniejszającą odpornością prowadzić poważne komplikacje wliczając śmierci może to.

Odra są rzadkim opłatą w dzisiejszych czasach skuteczność odry szczepionka dawać w łączącym strzale MMR szczepionka odra, Mumps i Rubella (,).

Ten sekcja przekazu elektronu micrograph wyjawiał ultrastructural pojawienie pojedyncza wirusowa cząsteczka lub

Ten sekcja przekazu elektronu micrograph (TEM) wyjawiał ultrastructural pojawienie pojedyncza wirusowa cząsteczka lub "virion" odra wirus. Odra wirus jest paramyxovirus genus Morbillivirus. Ja jest 100-200 nm w średnicie i jest ściśle połączone wirusy, z sednem splatający RNA, księgosuszu i z rodziny psów nosówki. Dwa błony kopertowej proteiny są znacząco w chorobotwórczości. Są F proteiną i H proteiną który jest odpowiedzialny dla adsorbowania wirus komórki., (fuzja), który jest odpowiedzialny dla fuzi komórek błony, wirusowa penetracja i hemoliza wirusa i gospodarza, (hemagglutinin)

 

Przekaz odra

Odra mogą zdarzać się wcale wieki ale dzieci między wiekami 1 i 4 są zagrożoni. Wirus rozprzestrzeniają przez millions malutkie kropelki które kichają out lub ka infekującą osobą. Persons wokoło mogą łapać infekcję. czego oddycha w kropelkach z wirusem Infekcja może także rozprzestrzeniająca gdy przedmioty zanieczyszczający z kropelkami dotykają i ręki przynoszą blisko nosa usta.

Objawy odra

Początkowi objawy odra są bardziej jak pospolity zimno grypa. Tam  jest wysoka gorączka, oczy, nos i osobliwie wysypka, czerwoni i cieknący. Tam  są greyish biali punkty w gardle i usta.

Po few dni pojawiać się po całym ciało czerwonobrunatna nierówna wysypka. To zaczyna za ucho powszechnie i rozprzestrzenia wokoło szyi i głowy zanim rozprzestrzeniający nogi i cały ciało.

Ryzyko kojarzący z odra

Odra są notifiable chorobą. To znaczy że jakaś lekarka która diagnozuje infekcję musi informować lokalnego władze zdrowotny utożsamiać źródło infekcja zatrzymywać je od rozprzestrzeniać dalej po to, aby.

Komplikacje odra zawierają zapalenie płuc, meningitis i parzysty, równy śmierć.

Ciężarne matki którym być przy poważnym ryzykiem transmitować infekcję dziecko mogą kontraktacyjne odra. Kilka congenital anormalność mogą zdarzać się w nieurodzonym dziecku wystawiają infekcja przed narodziny. Odra w brzemienności mogą powodować pomyłkę, przedwczesną pracę lub dziecka z niskim narodziny ciężarem.

Traktowanie odra

Tam  jest żadny odmianowy traktowanie dla odra ponieważ ja jest wirusowym chorobą który rozwiązuje samodzielnie. Infekująca osoba, jakkolwiek, potrzebuje wspierającą opiekę jak use zmniejsza lekarstwa i obfitość fluidy febra. Paracetamol, Acetaminophen (/)

Zapobieganie odra

Najlepszy sposób zapobiegać odra jest zaszczepiać dziecka. Powszechnie pierwszy dawka odra, mumps i rubella szczepionka, dać (MMR) gdy dziecko będzie wokoło 13 miesiącami starymi. Detonator dać zanim dziecko początków szkoła.

Odra krowiankowe no mogą dawać ciężarne matki ale wszystkie kobiety zamierza zostać ciężarnymi muszą zaszczepiający przeciw wirusowi.

Odra statystyki

Odra są wciąż wiodącym przyczyną do uniknięcia dzieciństwo śmiertelność w świacie. W UK krowiankowi asymilacj tempa dla odra, mumps i rubella w dzieciach, starzeli się dwa dosięgali 90% w pierwszym kwartale 2011. (MMR) Liczba ludzi z potwierdzać odra w Anglia i Walia między Styczniem 2011 i Sierpień był 836. W usa, odra praktycznie eliminują od 2002.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/measles/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/measles2.shtml
  3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0002536/
  4. http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/meas.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post