Odra objawy

Dr Ananya Mandal, MD

Odry infekcja bierze wokoło 10 dni manifestować jako pozorni objawy. Objawy mogą trwać dla wokoło 2 tygodni przed w końcu rozwiązywać samodzielnie. Odry wysypka zazwyczaj pojawiać się few dni następnie.

Początkowi objawy

Objawy odry infekcja w swój początkowych fazach zawierają: -

 • Grypa lub pospolity zimno lubimy objawy wliczając cieknącego nosa, załzawionych oczu kicha etc.,
 • Tam  są nabrzmiali oczy i powieki i oczy są czerwoni i wyczuleni zaświecać także. To zna jako conjunctivitis.
 • Tam  może być łagodny surowy wzrost temperatura. Szczyty mogą być nad 40.6C w dzieciach szczególnie (105F) i szczyty utrzymują zdarzać się dla kilka dni. Temperatura normalizuje tylko wzrastać znowu gdy wysypka pojawiać się
 • Słabość, gniewliwość i odmowa, jeść w dziecku
 • Mięsień obolałość i ból
 • Suszy kasłanie

Koplik's punkty

Małego głowa rozmiaru biali punkty w gardle i usta. (nazwani Koplik's punkty) Te rozwijają wśród dwa dni pojawienie objawy. Te mogą rozwijać na inside futrówce policzki, więc są trudni widzieć.

Punkty typowo zdarzają się naprzeciw drugi molarnych zębów jak mali, czerwoni punkty, each z białą drobiną w centre. Zdarzają się w 60-70% pacjenci podczas początkowej fazy i zostają up to 2-3 dnia znika po tym jak wysypka.

Odra nierozważne

Te są czerwonawi brown punkty. Odry wysypka pojawiać się i trwa dla up to osiem dni dwa, cztery dni po tym jak początkowi objawy. Wysypka zazwyczaj zaczyna za, rozprzestrzenia, wokoło głowy, then nogi i odpoczynek ciało. ucho, rozszerzaniem się i szyją

Punkty są mali, odrębni początkowo i. Przy późniejszymi fazami wysypka zostać poplamioną i confluent. Ja blaknie po i może strugać daleko trzy, cztery dni po tygodnia lub w ten sposób. Ja opuszcza za brudno- wypłowieniem, czasem towarzyszącym świetną łupą.

Tam  może być mdłość, buchanie, brzuszny ból i biegunka.

Komplikacje odra

W najwięcej skrzynek odry infekcja przechodzi bez surowych komplikacj. W niektóre dzieciach jakkolwiek może tam  rozwój komplikacje. Te komplikacje mogą być osłabiające albo nawet zagrażający życiu. Te zawierają: -

 • Uszaci infekci otitis środki
 • Płuco infekcje - zapalenie płuc
 • Wątrobowe infekcje - zapalenie wątroby
 • Oka rozognienie - Conjunctivitis
 • Rozognienie mózg - zapalenie mózgu. To jest bardzo rzadki i może rozwijać few dni po tym jak wysypka pojawiać się, i ćwiartka tamto które dostają ten komplikację opuszcza z uszkodzeniem mózgu. Niszczycielska ale bardzo żadki postępowa choroba dzwoniąca podostry sclerosing panencephalitis (SSPE) może zdarzać się wiele rok po pierwszy epizodu odra i jest zazwyczaj śmiertelna. Ja jest rzadki i wpływa less niż jeden w 100.000 skrzynkach.
 • Komplikacje wymaga układ nerwowego

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/Conditions/Measles/Pages/Symptoms.aspx
 2. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/measles2.shtml
 3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0002536/
 4. http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/meas.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post