Przekwitanie terminologia

Dr Ananya Mandal, MD

Kobiety odtwórcza faza przechodzi kilka zmiany. Sceny kobiety odtwórczy okres są: -

  • Dojrzałość płciowa
  • Premenopause
  • Perimenopause
  • Przekwitanie
  • Postmenopause

Dojrzałość płciowa

To zdarza się podczas adolescenci i wynika od wzrosta w sekreci żeńscy hormony jak estrogen i progesteron. Ten prowadzi fizyczne zmiany w jej ciele tak jak rozwój piersi, rozwój drugorzędne plciowe właściwości jak łonowy i underarm zaczyna włosy etc. Podczas ten czasu jej menstrual cykl. Pierwszy okres zdarza się ogólny wokoło wieka 12, 14 roku. To zna jako menarche.

Premenopause

Te są rok między dojrzałością płciową i przekwitaniem. Efektywnie jest odtwórczym fazą w kobiety życiu premenopause. Z najwięcej normalnych kobiet produkcja żeńscy hormony jest miarowa i okresy przychodzą przy przewidywalnymi miesięcznymi cyklami.

Przy środkiem each cykl jajników uwolnienia jajeczko który czeka nawożącym. Jeżeli to nie udać się miesięczny okres następuje przy końcówką cykl z traceniem i tkankami menstrual okres jako krew wewnętrzne futrówki macica i ściany.

Perimenopause

Ten faza określająca jako klimakterium był wczesna. Ja zaczyna przed przekwitaniem. Ciało zaczyna przechodzić kilka fizyczne, emocjonalne i hormonalne zmiany. Objawy kojarzący z przekwitaniem wliczając gorących błysków i nieregularnych menstrual cykli/lów mogą zaczynać pojawiać się. Na średnia ten faza trwa dla wokoło 3, 4 rok. Ja kontynuuje, definicją, przez 12 miesięcy po ostatniego okresu.

Podczas ten okresu, plenność pomniejsza ale no rozważa dosięgać zero, until przekwitanie dosięga. Podpisuje i skutki przekwitanie przemiana mogą zaczynać zaczynając od wiekiem 35, chociaż najwięcej kobiet zostać świadomymi przemiana w ich w połowie opóźniony 40s. To może być rok po początku perimenopause. Dotkliwość perimenopause i no możemy przepowiadający w postępie.

Tam  są clinically przestrzegani skutki tak jak gorący sekwensy - nagły chwilowy wzrost w ciało temperaturze. Gorąca furora no jest początkowego wzrosta temperatury ale jest wolnego reakci normalizować temperaturę ciało. Gorący błyski mogą opuszczać osoby uczucie słaby i opuszczać one pocenie. Pomimo niewygody kobieta, gorący błyski szkodliwi no rozważają. Inny błonie wykonuje trybowe zmiany, braka sen, zmęczenie i pamięć problemy.

Przekwitanie

Ten faza zaczyna po ostatniego menstrual okresu. Przekwitanie definiuje po jeden roku spontanicznie brakujący okresy. To znaczy tam  są żadny anormalność, choroba lub nieład to prowadzi zatykanie okresy. Tak być 1 rok od brzemienności swobodnie musi tam, pierś - karmiący lub używać pewne medycyny które zmieniają menstrual cykle.,

Naturalny przekwitanie zazwyczaj zdarza się sometime między wiekiem 45 i 55. Chirurgicznie przekwitanie może zdarzać się przed zwykłym czasem po chirurgicznie usunięcia jajniki należni niektóre patologia macica lub.

Przedwczesny przekwitanie

Przedwczesny przekwitanie jest przekwitaniem który zdarza się przed wiekiem 40. Tam  są pewni naturalni przyczyny przedwczesny przekwitanie. Cienkie kobiety, i amerykanin afrykańskiego pochodzenia i latynosa kobiety i tamto z genetyczną predyspozycją mogą przechodzić przekwitanie wczesnego.

Kobiety które dymią są także zagrożone przedwczesny przekwitanie. Kobiety używa oralnych antykoncepcyjny, kontrola urodzin tamto lub pigułki które mieli dzieci i mogą przechodzić przekwitanie opóźnionego niż inny.

 

Postmenopause

To jest scena po przekwitania. Ja zaczyna z ostatnim okresem i kontynuuje dla odpoczynku życie. Z wzrostem w statystycznej długości życia najwięcej dziewczyn teraz prawdopodobnie żyją tercja jej życie po przekwitania. Przy ten punktem kobieta nieurodzajna rozważa. Jakkolwiek możliwość brzemienność jest niska ale zero dla kilka rok po przekwitania.

W kobietach które żadny macicę, i tym samym żadny okresy, przekwitanie znaczy pewną nieurodzajność. Przekwitanie może wykrywający badaniem krwi który może wyjawiać prawdziwych wysokich poziomy Follicle zaostrzania hormon (FSH).

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

Dalszy czytanie

Last Updated: Jan 21, 2013

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post