Przekwitanie objawy: Jestem normalny?

Kwietniem cashin-Garbutt

Najwięcej ludzi kojarzą przekwitanie z gorącymi błyskami (także znać jako gorący sekwensy); jakkolwiek tam  są wiele inni potencjalni objawy który doświadczać podczas ten czasu w jej życiu można kobieta. Najwięcej te objawy są całkowicie normalna i zmieniają od kobiety kobieta; w ten sposób no martwi się doświadcza różnych objawy i odmierzania czasu twój żeńscy przyjaciele jednakowy wiek. jeżeli ty lub someone, ty znasz,

Dr Pixie od Channel 4 Żenująco Bodies rozwiewa niektóre mity o przekwitaniu.

Zmiany w wzorze okresy

Chociaż ja szeroko zna że przekwitanie wymaga powstrzymywanie kobiety okresy, wiele ludzie są nieświadomi że ten proces może powodować różnorodność objawy. Dla niektóre kobiet ich okresy zaczynają zdarzać się dobrowolnie, na przykład każdy dwa lub trzy tygodnie; podczas gdy dla inny być dłudzy przerwy między okresami może tam, te przerwy mogą nawet trwają dla miesięcy.

Inna zmiana która może zdarzać się jest że menstrual przepływ może zostać lekkim lub ciężkim. Ja jest pospolity że okresy zostać ciężkimi; jakkolwiek, bardzo ciężki krwawienie może być znakiem zasadniczy warunek i tak jest warty sprawdzać z twój GP ja jeżeli ty wcale dotyczysz.

Gorący błyski i noc poty

Być może są gorącymi błyskami i nocy potami powszechnie znać objawy przekwitanie (gorący błyski które zdarzają się przy nocą). Te znowu zmieniać od osoby osoba mogą ale ogólny wymagają całkowitego gorącego uczucie który może także towarzyszący pocić się.,

Gorący błyski ogólny trwają między few sekundy i mogą być zmieniać dotkliwość i few minuty.

Ty znałeś: gorący błyski mogą także kojarzący z zmianą w tętnie? Niektóre kobiet doświadczenie co które są uczuciem znają jako kołatania, że twój serce jest walący lub trzepotliwy. Te są ogólny nieszkodliwi.

Zmiany pochwa

Gdy ty r starego ściany pochwa zostać rozcieńczaczem należnym malejąca kwota oestrogen w ciele. To może często prowadzić oschłość pochwa która może także zostać itchy i przyczyny niewygodą. Te objawy wspólnie znają jako pochwowa atrofia.

Rozpowszechnianie pochwowa atrofia miewa skłonność wzrastać gdy kobieta rozwija się przez przekwitania. Objawy mogą zostać bardzo niewygodnymi i aktywność seksualna często iść na kompromis. Pomimo to, tylko szukamy medyczną pomoc" według niedawnej nauki publikującej w klimakterium. "mniejszość i less w innych terenach (wokoło 25% w Zachodnim świacie prawdopodobnie znacznie)"

Tam  są kilka opcje dla rozdawać z te objawami. Wiele kobiety używają pochwowych lubricants. Inny stosują oestrogen śmietankę pochwa; jakkolwiek, to jest tylko stosowny dla kobiet które już byli przez przekwitania.

Urinary objawy

Urinary obszaru infekcje tak jak Cystitis, są także pospolite podczas przekwitania.

Niektóre kobiety mogą także doświadczać niektóre formę incontinence, tak jak stresu incontinence. To wymaga wzrastającą skłonność przepuszczać urynę podczas pewnych aktywność tak jak kasłać i śmiać się. Także, niektóre kobiety znajdują że potrzebują urinate dobrowolnie.

Umysłowi objawy

W dodatku do różnorodnymi fizycznymi objawami, wiele kobiety także doświadczają umysłowych objawy podczas przekwitania.

Niektóre kobiety doświadczają niepokój. To może nawet prowadzić ataki paniki, w których czuć przytłaczającą liczbę furory tak jak ubijanie serce, pocenie, niemoc, mdłość, klatka piersiowa bóle i potrząsalne kończyny możesz ty.

Inni pospolici umysłowi objawy kojarzący z przekwitaniem są zmniejszaniem w pamięci i koncentracją. To jest znowu należny malejący poziomy oestrogen w ciele który wymaga w zdrowy funkcjonować nerw komórki w mózg.,

Wiek na początku menopauzalni objawy

W dodatku do różnicą w objaw kobiet doświadczeniu, tam  jest także różnica w wieku który zaczynają te objawy. Nauka John Hopkins uniwersyteta szkołą higiena i zdrowie publiczne zakładamy średniego wieka naturalny przekwitanie być 51,4 rok.

Nauka także zakłada że pewni czynniki wydający się łączącym wiek przy początkiem przekwitanie. Zakładają że "aktualny dymienie, niski edukacyjny doścignięcie, nonemployment i historia kierowa choroba, oddzielający/owdowiony, rozwiedziony/, byliśmy wszystko niezależnie kojarzącym z wczesnym naturalnym przekwitaniem." W kontrascie, zakładają że "parytet, uprzedni use oralni antykoncepcyjny, japończyk rasa i pochodzenie etniczne,/" kojarzyliśmy z opóźnionym początkiem naturalny przekwitanie.

Ale whatever, whatever objawy rzuca przy tobą przekwitanie i wieka ono zdarza się, ja jest znacząco pamiętać że tam  jest życie po przekwitania. W rzeczywistości, wiele menopauzalne kobiety cieszą się wielkiego sens wolność. Już nie martwić się o kontrola urodzin muszą, są bezpłatni od PMS i drętwienia i ich rodzinne okoliczność ogólny pozwolą one znajdować więcej czas dla one.

Dla dalsze informacje:

Dwa kobiety opisują ich Menopauzalnych rozwiązania i objawy. Źródło: NHS 

Źródła:

http://www.nhs.uk/Conditions/Menopause/Pages/Symptoms.aspx

http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/menopause.shtml#symptoms_of_menopause

http://www.bhf.org.uk/heart-health/conditions/abnormal-heart-rhythms.aspx

Sturdee i Panay: "rekomendacje dla zarządzania postmenopausal pochwowa atrofia w klimakterium 2010: http://www.imsociety.org/downloads/world_menopause_day_2010/recommendations_english.pdf

http://www.nhs.uk/Conditions/Incontinence-urinary/Pages/treatmentoptions.aspx

http://www.mind.org.uk/help/diagnoses_and_conditions/anxiety

Złoto, Bromberger et al.: "czynniki Kojarzący z wiekiem przy Naturalnym przekwitaniem w Wieloetnicznej próbce" i zdrowie publiczne John Hopkins uniwersyteta szkołą higiena w Amerykańskim czasopiśmie epidemiologia: http://aje.oxfordjournals.org/content/153/9/865.full.pdf+html

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post