Migreny Pathophysiology

Dr Ananya Mandal, MD

Pokaźna debata otaczał przyczynę i zasadnicza patologia migrena i kilka teorie proponowaliśmy.

Warunek ogólny myśleć być neurovascular początek z badaniem sugeruje patologicznego mechanizm, po pierwsze wymaga mózg który, z kolei, wpływa naczynia krwionośne. Niektóre badaczów odczucie kluczowy mechanizm w patologii jest neurologiczny podczas gdy inny wierzą vasculature są przy centre patologia. Serotonin poziom także myśleć być ważnym czynnikiem.

Niektóre teorie co do pathophysiology migrena zawierają:

Depolaryzaci teoria

Ten teoria sugeruje że fala elektryczna depolaryzacja rozprzestrzenia przez cortex móżdżkowy, deprymuje funkcję pewni móżdżkowi tereny gdy ono rusza się nad one. Ten prowadzi uwolnienie trigeminal nerw podżegający mediatorzy które denerwują czaszkowego nerwu korzenie, szczególnie. Ten nerw prowadzi bodzów które prowadzą furora w najwięcej twarz i głowa. Depolaryzaci teoria wspiera pozytron emisi tomografią pokazuje rozszerzaniu się depolaryzacja początek wokoło 24 godziny przed atakiem. Gdy atak następuje, wielka część mózg który często zawiera hypothalamus. zostać zaangażowaną,

Naczyniasta teoria

Migreny typowo zdarzają się gdy naczynia krwionośne w głowie zaczynają skracać i rozszerzać w anormalnym sposobie. Arterie z tyłu głowy pokazywali iść w spazm, powoduje obniżonego przepływ krwi tylna część mózg lub potylicowy lobe. To myśleć wywoływać aurę który podąża migreną.

Serotonin teoria

Serotonin jest neurotransmitter lub chemicznym gonem w mózg który postępuje i także bawić się rola w gdy bólowy nastroju stabilizator i regulator constriction naczynia krwionośne i rozparciu. Studia pokazywali że jednostki które cierpią formularzową migrenę niskich serotonin poziomy, który myśleć dilate naczynia krwionośne, nabrzmiewać i powodować ból w stronie głowa.

Hypothyroidism

Hypothyroidism lub depresji funkcjonuje tarczycowi gruczoły także rozważają być jeden przyczyny migrena ataki. Ja sugerował że zwalniająca cyrkulacja i prowadzimy retencja która może powodować naczynia krwionośne, tkanki w mózg i. woda i mucin metabolizm widzieć w hypothyroidism nabrzmiewać ból i powodować

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/migraine/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.nice.org.uk/nicemedia/live/13901/60853/60853.pdf
  3. http://www.acponline.org/patients_families/pdfs/health/migraine.pdf
  4. http://www.pfizer.ca/local/files/en/yourhealth/Migraine.pdf
  5. http://www.ghc.org/all-sites/guidelines/headache.pdf
  6. http://www.americanheadachesociety.org/assets/1/7/NAP_for_Web_-_Acute_Treatment_of_Migraine.pdf
  7. http://www.americanheadachesociety.org/assets/1/7/What_is_Migraine_February_2008.pdf
  8. http://uhs.berkeley.edu/home/healthtopics/pdf/triggers.pdf
  9. http://www.womenshealth.gov/publications/our-publications/fact-sheet/migraine.pdf

[Dalszy czytanie: Migrena]

Last Updated: Mar 26, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post