Minerałów i zdrowia

Przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Minerały są składników pokarmowych, które są niezbędne dla organu. (1) Istnieją je w sumie 22. (2)

Rodzaje składników mineralnych

Minerałów można podzielić na dwa typy: makro minerałów i mikro minerałów. (2) One są czasami określane jako minerałów głównych i pomocniczych (lub śledzenia) minerałów. (1, 3)

Makro minerałów (głównych składników mineralnych)

Makro minerałów obejmują:

 • Wapnia
 • Fosforu
 • Magnezu
 • Sodu
 • Chlorek
 • Potasu
 • Siarka (1, 2)

Makro minerałów, w szczególności wapnia i fosforu, mają tendencję do odegrania strukturalnych role w treści. (2)

Jednostka musi ponad 100 mg na dzień każdego makra mineralnych. (1) To może zabrzmieć jak dużego, ale mogą być dopuszczone w perspektywie biorąc pod uwagę, że waga dollar bill 1000mg. (4)

Wapnia

Większość jednostki wapnia jest używany do przechowywania kości i zęby silne. Niektóre wapnia jest również potrzebne do regulowania heart beat wraz z innych funkcji mięśni. Wapnia jest także używany w innych metabolicznej funkcje takie jak Nerw transmisji i wewnątrzkomórkowego sygnalizacji.

Zgodnie z dorosłych NHS muszą 700 mg wapnia dziennie. Powinny to być w stanie mają być zużyte w prozdrowotnego sposobu żywienia. Produkty mleczarskie i niektóre zielone warzywa liściaste (nie szpinaku) są wysokie w wapnia. (5, 6)

Fosforu

Fosforu jest również używany do kości i zęby silne. Jest to spowodowane fosfor występuje w kości w hydroksyapatytu, sól fosforanu wapnia.

Fosforu jest również używany w treści do wielu innych celów. Jest głównym składnika strukturalnych błon komórkowych. Występuje także w materiał genetyczny jak DNA i RNA.

Fosforu ma również istotną rolę w dostarczaniu ciała z energii. Jednym z najbardziej znanych związków energii, które zawierają fosforu jest adenozyny (ATP). To cząsteczki można przechowywać energii w swoich obligacji. Podczas tych obligacji są łamane energii jest wydany i mogą być używane do zasilania wymagających energii procesów. (7, 8, 9)

Zgodnie z dorosłych NHS muszą 550 mg fosforu dziennie. Ponownie należy to zużywalne poprzez prozdrowotnego sposobu żywienia. Czerwone mięso, Nabiał i ryb zawierają wysokiego poziomu fosforu. (10)

Magnezu

Magnezu jest używany w ponad 300 reakcji biochemicznej w treści. Pomaga konwertować węglowodanów i tłuszczów w energię. Jest ona również używana w syntezie białek i kwasów nukleinowych, takich jak DNA i RNA. Magnezu jest również używany w sygnalizacji komórkowej.

Ponadto magnezu odgrywa rolę strukturalnych, szczególnie w zęby i kości.

Ilość magnezu, które są wymagane zależy your sex. Zgodnie z NHS mężczyzn muszą 300 mg dziennie; kobiet wymagają tylko 270 mg. magnezu występuje w całych ziaren, orzechów i zielone warzywa liściowe. (10, 11, 12, 13)

Sodu

Sodu ułatwia kontrolowanie bilansu wodnego w komórkach i także krwi ciśnienia wielkość i krwi. To jest również zaangażowane w impulsach Nerw.

Zgodnie z NHS powinni spożywać nie więcej niż 2,4 g sodu (dotyczy to 6 g soli - chlorku sodu). Wielu ludzi walczy z zużywających mniej niż 2,4 g sodu. Może to być spowodowane sodu występuje w przetworzona. (10, 14, 15)

Chlorek

Chlorek ważne jest, aby trawienia, ponieważ stanowi ona kwasu solnego w żołądku. Tego kwasu pomaga do zniszczenia szkodliwe bakterie, które mogą zostać przywiezione i na środkach spożywczych. (16, 17)

Chlorku wymagane przez organ zależy Twój wiek. Młodzieży i dorosłych poniżej 50 powinny spożycie 2.3 gramów dziennie. Osoby starsze wymagają stopniowo niższe kwoty. (18)

Potasu

Potasu, podobnie jak sodu, pomaga kontrolować saldo wody ciała. Ostatnie badania sugerowały również, że potasu mogą pomóc obniżenia ciśnienia krwi. (10, 19)

Zgodnie z NHS jest niezbędne dla dorosłych spożyciem 3500 mg potasu dziennie. Dobre źródła potasu obejmują mięsa, niektórych ryb, produktów mlecznych i owoców i warzyw. (10, 20)

Siarka

Siarka jest potrzebne w produkcji chrząstki i innych tkanek.

Dietetyczne zalecanego dla siarki nie istnieje; Jednakże Departament zdrowia wskazuje, że siarki odpowiednie wymagania mogą zostać uzyskane na podstawie prozdrowotnego sposobu żywienia. Siarka rich żywności są te, które zawierają białko, takich jak mięso, ryby i tak dalej. (10, 21)

Mikro minerałów (śledzenia minerałów)

Istnieją więcej niż 12 mikro minerałów. Głównymi podgatunkami są:

 • Żelaza
 • Miedzi
 • Cynku
 • Manganu
 • Jodu
 • Selen (4)

Mikro minerałów nie są potrzebne w jako wysokich kwot jako mikro minerałów, ponieważ są one zazwyczaj używane jako katalizatory w reakcji enzymu. (2)

Dokładniej jednostka musi mniej niż 100 mg na dzień każdego mikro mineralnych. (4)

Żelaza

Żelazo jest zaangażowana w wykonywaniu tlenu wokół ciała. Odbywa się to poprzez pomoc w formie cząsteczek hemoglobiny we krwi i Mioglobina cząsteczek w mięśni. (23)

Ilość osób dorosłych żelaza powinna spożycie zależy od ich płci. Zgodnie z NHS mężczyźni powinni spożywać 8.7 mg żelaza dziennie; Kobiety powinny spożycie 14,8 mg. Żywności, które zawierają żelaza obejmują wątroby, mięsa i ciemny zielony warzywa liściowe. (22)

Miedzi

Miedzi jest ważne dla metabolizmu żelaza. Jest to spowodowane oxidises żelaza do formularza, który jest niezbędne dla erytrocyt formacji. Miedzi jest także używane przez organ do walki wyłączyć wolne rodniki. (24)

Zgodnie z NHS jest niezbędne dla dorosłych zużyje 1,2 mg miedzi dziennie. Można to osiągnąć przez zużywające orzechów, skorupiaków i podrobów. (10)

Cynku

Cynk jest ważny dla ran. To jest również zaangażowane w wielu procesów metabolicznych jak stanowi ona część wielu enzymów.

Zgodnie z NHS cynku, które wymagają dorosłych zależy ich płci. Mężczyzn wymagają między 5.5 - 9.5 mg cynku dziennie; kobiet wymagają 4-7 mg dziennie.

Cynku można znaleźć w czerwonego mięsa i drobiu, ponadto że mogą być wykorzystane z wielu zbóż, które są wzmocnione z cynku. (10, 25)

Manganu

Manganu stanowi część enzymów, obecne w mitochondriach komórek. Enzymatycznego, znany jako manganu dysmutaza ponadtlenkowa (MnSOD), jest odpowiedzialne za zwalczanie wolne rodniki.

Manganu jest również składnik innych enzymów metabolicznej i jest niezbędne do produkcji zdrowej kości i kolagen, które jest używane w ran. (26, 27)

Manganu występuje w kilku źródeł w tym herbata, orzechów i zbóż. (10) Zgodnie z żywności i First National Nutrition Board (Bank) Instytut medycyny mężczyzn w wieku powyżej 18 powinny spożycie 2.3 mg manganu dziennie; zważywszy, że kobiety (ponad 18) powinni spożywać 1,8 mg dziennie. (28)

Jodu

Jodu jest używana w produkcji XFree86, takich jak Trójjodotyronina (T3) i tyroksyna (T4). Hormony tarczycy wpływają na wielu systemach w treści zawierająca mózg, szkielet i organów.

Zgodnie z NHS dorosłych powinni spożywać 0.14 mg jodu dziennie. Jodu jest obecny w morzu ryb i skorupiaków. Jest także spotykany w niektórych ziaren – chociaż może to zależeć od rodzaju gleby w którym uprawiane są rośliny. (29, 30, 31)

Selenu

Selen stanowi selenoproteins w treści, które są białka związane z selenu. Istnieją co najmniej 25 różnych selenoproteins z wielu różnych funkcji. Należą do nich regulujące XFree86, obrona przed oksydacyjny, regulujące wzrost komórek, pomocnictwo spermatogenezy itd. (32, 33)

Selen, potrzebnych do spożywania zależy od your sex. Zgodnie z NHS mężczyzn muszą 0.075 mg dziennie; kobiet muszą tylko 0.06 mg dziennie. Może to być spożywane za pośrednictwem mięsa, ryb i orzechy – szczególnie orzechów brazylijskich. (10)

Inne minerały mikro

Inne mikro minerały obejmują:-

 • beta-karoten
 • boru
 • chrom
 • kobaltu
 • Fluorek
 • molibdenu
 • nikiel
 • krzemu (2, 10)

Źródeł

 1. http://www.najah.edu/
 2. http://dining.Unt.edu/Nutrition/nutrition_brochures/Minerals.PDF
 3. http://Web.mit.edu/Athletics/sportsmedicine/wcrminerals.html
 4. http://facweb.northseattle.edu/sbusch/Lecture_13.PDF
 5. http://www.NHS.UK/Conditions/Vitamins-Minerals/Pages/Calcium.aspx
 6. http://ods.od.NIH.gov/factsheets/Calcium-HealthProfessional/
 7. http://www.Umm.edu/altmed/articles/Phosphorus-000319.htm
 8. http://lpi.oregonstate.edu/InfoCenter/Minerals/Phosphorus/
 9. Lodish, piąte wydanie molekularnej biologii komórki Berk et al. (2004). W.H. Freeman i firma
 10. http://www.NHS.UK/Conditions/Vitamins-Minerals/Pages/Other-Vitamins-Minerals.aspx
 11. http://ods.od.NIH.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/
 12. http://www.Umm.edu/altmed/articles/Magnesium-000313.htm
 13. http://lpi.oregonstate.edu/InfoCenter/Minerals/Magnesium/
 14. http://Extension.Usu.edu/Files/Publications/Publication/FN_220.PDF
 15. http://www.ext.colostate.edu/pubs/foodnut/09354.html
 16. http://www.Nal.USDA.gov/fnic/DRI/DRI_Water/269-423.PDF
 17. http://www.BBC.co.UK/Science/humanbody/Body/factfiles/Stomach/Stomach.shtml
 18. http://www.Umm.edu/ency/Article/002417rec.htm
 19. http://www.ext.colostate.edu/pubs/foodnut/09355.html/
 20. http://www.Umm.edu/altmed/articles/potassium-000320.htm/
 21. http://www.Health.Harvard.edu/Newsweek/Listing_of_vitamins.htm
 22. http://www.NHS.UK/Conditions/Vitamins-Minerals/Pages/Iron.aspx
 23. http://www.McKinley.Illinois.edu/handouts/dietary_sources_iron.html
 24. http://lpi.oregonstate.edu/InfoCenter/Minerals/Copper/
 25. http://ohioline.OSU.edu/hyg-Fact/5000/5560.html
 26. http://www.csua.Berkeley.edu/~wuhsi/Elements.html
 27. http://lpi.oregonstate.edu/InfoCenter/Minerals/manganese/
 28. http://IOM.edu/Activities/Nutrition/SummaryDRIs/~/Media/Files/Activity%20Files/Nutrition/DRIs/RDA%20and%20AIs_Vitamin%20and%20Elements.PDF
 29. http://lpi.oregonstate.edu/InfoCenter/Minerals/Iodine/
 30. http://www.NHS.UK/Conditions/Vitamins-Minerals/Pages/Iodine.aspx
 • http://e.Hormone.tulane.edu/Learning/thyroid.html
 • http://lpi.oregonstate.edu/InfoCenter/Minerals/Selenium/
 • http://www.nap.edu/OpenBook.php?record_id=9810&Page=285
 • Last Updated: Aug 22, 2012

  Advertisement

  Comments

  The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
  Post a new comment
  Post