Narcyzm Ewolucyjna psychologia

Dr Ananya Mandal, MD

W ewolucyjnej psychologii, narcyzm rozważa pod względem mechanizmów które leżeć u podłoża assortative kotelnię, która nawiązywać do pojęcie który wybierają dla prokreaci partnerów ludzie no są przypadkowi.

Wielka dowód baza istnieje wspierać pojęcie assortative kotelnia z istotami ludzkimi obserwuje wybierać ich partnerów opierających się na czynnikach które zawierają wieka, wzrost, ciężar, IQ, fizyczne właściwości, osobowości znamiona, narodowość, poziom wykształcenia, zajęcie i rodziny relatedness.,

Jeden hipoteza, nawiązywać do i opiera się ich wybory na obecności atrakcyjne właściwości które wierzą im themselves. gdy "jaźń szuka jak" hipoteza sugeruje że ludzie automatycznie i subconsciously szuka szturmanu który jest odbiciem lustrzanym one

Według nauki Liliana Alvarez i koledzy, twarzowy podobieństwo między partnerami jest napędowym siłą za assortative kotelni mechanizmami z ludzkimi parami często przypomina each inny pod względem fizycznego characteristic znamiennie wielki stopień, niż oczekiwał od przypadkowo sprzężonych par. Gdy twarzowe właściwości ogólny dziedziczą "jaźń szuka jak" proces może przyciągać szturmanów tym samym wyróżniać stabilizację geny które wspierają ogólnospołecznego zachowanie, pomimo nieobecności rodzinny związek które są genetycznie jednakowi.

Niektóre ewolucyjni psycholodzy wierzą że istoty ludzkie pewnych badania lekarskiego i osobowości znamiona które rozwijali naradzać się odtwórczą przewagę. Te znamiona nawiązywać do jak "plciowi ornamenty." Te cechy automatycznie wierzą i. Wybór szturman tym samym zależy na nieobecności te wskaźniki sprawność fizyczna lub obecności, gdy porównuje rywalizacja. Narcystyczna równowaga reguluje znaczący stopień osoby postrzeganiem ich swój odtwórczy przetrwanie i sprawność fizyczna.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.counselling-directory.org.uk/narcissistic.html
  2. http://www.clinical-partners.co.uk/how-can-we-help-you/personality-issues/narcissistic-personality-disorder
  3. http://www.columbia.edu/~da358/npi16/raskin.pdf
  4. http://deepblue.lib.umich.edu/bitstream/handle/2027.42/57606/skonrath_2.pdf?sequence=2
  5. http://assets.csom.umn.edu/assets/71519.pdf
  6. http://www.joshuadfoster.com/campbellgoodiefoster2004jbdm.pdf
  7. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20297888
  8. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19379230

[Dalszy czytanie: Narcyzm]

Last Updated: Jan 11, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post