Otyłość i genetyka

Dr Ananya Mandal, MD

Podczas gdy brak fizyczna aktywność i narosły nabór energetyczni bogaci foods wymienialiśmy jako początkowe przyczyny otyłość i nadwaga, tam  są inni czynniki wliczając hormonalnych i genetycznych oddziaływań które podnoszą ryzyko otyłość.

Naukowowie studiowali znacząco środowiskowych, stylu życia przyczyny które mogli wzrastać ryzyko otyłość. i otyłość as well as geny Ważni wysiłki teraz kierują w kierunku oceniać interakcje geny i środowisko które mogli przyczyniać się powstająca liczba otyłe jednostki na całym świecie.

Otyłość

Otyłość jest rezultatem akumulacja ciała sadło który wynika od chronicznego energetycznego niezrównoważenia który powstaje opłatę kalorie spożywać przewyższający kalorie expended. przez czas

Otyłość podnosi ryzyko kilka stosunkowo pospolite choroby tak jak cukrzyce, nadciśnienie, artretyzm, kierowa choroba i niektóre nowotwory.

"gospodarnego genu" hipoteza

Naukowowie znajdowali kilka geny które regulują jak ciało chwyta, przechuje i uwalnia, energię od jedzenia. Początek te geny jest antyczny.

Tam  jest pojęcie "gospodarny gen". Teoria sugeruje że gospodarny gen można pomagać antenatów teraźniejsze dzień istoty ludzkie ximpx okazyjnych głody.

Ja jest ten ten sam genem który wystawia nadmiernej energii nabór. Ja teraz rzuca wyzwanie środowiskami obfitym rokiem round w których jest jedzenie. To mógł wynikać w narosłym magazynie energia w formie gruby daje wzrost otyłości epidemia.

Geny które wpływają otyłość

Jakkolwiek być częścią szerocy spektrum geny wpływa otyłość można gospodarny gen. Te geny mogą wyróżniać grubą akumulację w dawać środowisku. To może udowadniający fact który zaludniają utrzymanie w krajach uprzemysłowionych z obfitym jedzeniem nie wszystko i badanie lekarskie nieczynność jest zagrożony zostać otyły.

Dodatkowo cierpią ten sam problemy zdrowotnych nie wszystkie otyli ludzie lub. To może udowadniający rasowym, pochodzeniami etnicznymi lub rodzinnymi trendami.

Geny ustalają przepis i obniżoną pojemność używać żywienioniowych sadło apetyt być sedentarni jak jako sadło, sytość i skłonność paliwo i narosłą skłonność magazynowanie energia.

Genetyczni studia otyli dorosli różne grupy etnicza pokazują że tam  są kilka kojarzoni geny w strefach między chromosomami 2p i między, 7q, 10p q i p. Obrazy cyfrowi w otyłych dzieciach pokazywali że skojarzenie z genu locus na chromosomu 10p jest konsekwentnym genetycznym znalezieniem.

Leptin

Tam  jest hormon dzwoniący leptin który uwalnia od adipocytes w kwotach procentowych ciało ciężar. Ten hormon dosięga mózg, oprawia z swój receptorami i bawić się rola w ciało pojemności używać energię i przechować.

W długoterminowym ja prowadzi zmniejszanie w apetycie i wzrost w upału pokoleniu od energii oba prowadzić zmniejszanie w otyłości. Niektóre populacje z odmianowym genetycznym makeup mogą być niewystarczające w leptin lub swój receptorach.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.cdc.gov/features/obesity/
  2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2810793/
  3. http://ajcn.nutrition.org/content/82/1/215S.full
  4. http://jn.nutrition.org/content/134/8/2090S.abstract
  5. http://www.jcrpe.org/sayilar/27/buyuk/34-171-2.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post