Osteoporoza dieta

1. Uzyskania wystarczającej ilości wapnia każdego dnia.

Kości są wykonane z wapnia. Najlepszym sposobem zapobiegania Osteoporoza jest uzyskanie wystarczającej ilości wapnia w dieta. Wystarczającej ilości wapnia należy musi codziennie na mocne kości przez całe życie. Można go ściągnąć za pośrednictwem żywności i/lub pastylki wapnia, które można uzyskać w sklepie narkotyków. Porozmawiaj z Twój lekarz lub nurse przed podjęciem wapnia pastylki sprawdzić, jaka jest najlepszy dla Ciebie.

Oto jak dużo wapnia należy codziennie.

Wiek
Miligramów na dzień
9-18
1300
19-50
1000
51 i starsze

1200

Kobiety ciężarne lub nursing potrzebują takiej samej ilości wapnia w innych kobiet tym samym wieku.

Poniżej przedstawiono niektóre żywności ułatwiające wapnia jest potrzebne. Sprawdź, czy oznakowania żywności więcej informacji.

Żywności
Część
Miligramów
Procent
Gładkie, bez tłuszczu (lub niską tłuszczu) jogurt
1 Puchar
450
45
American sera
2 uncji
348
35
Mleko (fat wolna lub niskiej zawartości tłuszczu)
1 Puchar
300
30
Sok pomarańczowy zakwalifikowany z dodatkiem wapnia
1 Puchar
300
30
Brokuły, gotowane lub świeże
1 Puchar
90
10

* % Dziennej wartości informuje, ile zalecane dzienne kwoty tego składnika odżywczego znajduje się w tej części żywności.

2. Uzyskania wystarczającej ilości witaminy d każdego dnia.

Jest również ważne, aby uzyskać wystarczającej ilości witaminy D, co ułatwia ciała podjąć wapnia. Witamina d można uzyskać za pomocą promieni słonecznych i jak mleka. 10-15 Minut promieni słonecznych stosownie do rąk, ramion i twarzy, dwa do trzech razy w tygodniu trzeba mieć wystarczająco dużo witaminy D. Czas zależy od czułości pliku karnacji jest na światło, korzystanie z ochrony przeciwsłonecznej, koloru skóry i zanieczyszczenia. Można także uzyskać witaminy d spożywających żywność lub pastylki witaminy. Jest mierzona w jednostkach międzynarodowych (IU).

Oto jak dużo witaminy d należy codziennie.

Wiek
IU / dzień
19-50
200
51-70
400
71 i starsze
600

Poniżej przedstawiono niektóre żywności ułatwiające witaminy d jest potrzebne. Sprawdź, czy oznakowania żywności więcej informacji.

Żywności
Część
IU
Procent
Łososia, gotowane
3 1/2 oz
360
90
Mleko, nonfat, zredukowane tłuszczu & całe, witaminy D, wzmocnione
1 Puchar
98
25
Jajko (witaminy d znajduje się w żółtka)
1 całego
25
6
Pudding (złożony z mix & witaminy d wzmocnionego mleka)
Puchar 1/2
50
10

Biały mleko jest dobrym źródłem witaminy D, większość yogurts nie są.

3. Jeść prozdrowotnego sposobu żywienia.

Innych składników odżywczych, takich jak witaminy A, witaminy C, magnezu i cynku, jak również białka, pomoc w budowaniu Mocne kości zbyt. Mleko zawiera wiele z tych składników odżywczych. Jednak te składniki odżywcze można także uzyskać poprzez jedzenie prozdrowotnego sposobu żywienia, włącznie z środków spożywczych, które mają tych składników odżywczych. Oto niektóre przykłady chudego mięsa, ryb, zielone warzywa liściowe i pomarańczy.

4 Przeniesienie.

Naprawdę aktywnie pomaga kości przez:

  • spowolnienie straty kości
  • poprawę siły mięśni
  • Pomoc Państwa salda

Czy aktywności fizycznej wagi zespoły łożyskowe, czyli wszelką działalność w której ciała pracuje pomimo grawitacji. Istnieje tak wiele rzeczy, które można robić: spacer, taniec, uruchom, wznoszenia schody, ogród, czy jogi lub tai chi, jog, trasa, tenis gry lub podnoszenia ciężarów - wszystko to pomaga!

5. Nie palić.

Palenie zwiększa kobiety ryzyko osteoporozy uzyskiwania. Szkody z kości i zmniejsza ilość estrogeny w waszym ciele. Estrogeny jest hormon przez Wasze ciało, który może pomóc strat powoli kości.

6. Umiarkowanie pić alkohol.

Jeśli pan pije nie pije więcej niż jeden napojów alkoholowych dziennie. Alkohol może utrudniać dla ciała do używania calcuim w.

7. Ustanów domu bezpieczne.

Zmniejsza szanse objętych poprzez domu bezpieczniejsze. Na przykład użyj mat łaźni kauczuku prysznicem lub wanną. Zachowaj swój podłogi wolne od bałaganem na biurku. Usuń pledy rzut powodujących podróży. Upewnij się, że masz grab taktów w Wanna lub prysznic.

8. Pomyśl o podjęcie leków w celu zapobiegania lub leczenia kości straty.

Porozmawiaj z Twój lekarz lub nurse dotyczących ryzyka i korzyści leków za utratę kości.


Warto przeczytać

Last Updated: Aug 12, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post